Основний резерв Суперліги БК Хімік, команда Вищої ліги Хімік-2 під керівництвом Олександра Пащенка після 16 матчів чемпіонату посідає третю позицію в підгрупі. Розбір перших виїзних ігор 2020 року і оцінку першого етапу чемпіонату команди читайте в інтерв'ю старшого тренера команди клубній прес-службі.
- Цього сезону ви знову граєте оновленим складом, ще більш молодим, багато хлопців тільки починають шлях в дорослому баскетболі. Наскільки добре гравці адаптуються після юнацького чемпіонату, чи ви задоволені, над чим ще потрібно працювати?
- Я вважаю, що першу половину чемпіонату наша команда добре провела, зіграли гідно, були моменти, коли ми могли навіть лідерів двічі зачепити.
Вболівальники Хіміка добре пам'ятають матчі домашнього туру з командою Рівне в грудні в Южному, першу зустріч южненці виграли з рахунком 79:64, другий матч закінчився з рахунком 81:82. Тільки в овертаймі вдалося рівнянам вирвати перемогу у Хіміка-2, який у другій грі туру залишився без одного з лідерів, Дениса Клевзуника – він пропускав зустріч через травму. Крім того, Дмитро Головчик обзавівся чотирма фолами вже в першій чверті, і в підсумку за весь матч відіграв всього 7 хвилин. Але команда Южного самовіддано боролася, Олександр Ковляр розрізав оборону суперника проходами, і реалізував 58% двоочкових кидків, набрав 29 пунктів за цей матч. Віталій Шорсткий зробив дабл-дабл, набравши 14 очок і 14 підбирань.
Перш за все хочу відзначити віддачу гравців, це те, що мені дуже подобається в нашій команді. На сьогоднішній день ми заробляємо важкою працею в захисті легкі м'ячі - саме після втрат противника під нашим тиском, ми робимо перехоплення і отримуємо можливість швидкого проходу. Від нашого захисту на сьогоднішній день залежить наш результат - не напад, а то, коли ми забираємо в захисті, коли робимо свої пастки, міняємо системи захисту, відразу ж використовуємо швидкий відрив. Як мінімум третина очок, які ми набираємо, залежить від нашого захисту, від нашого пресингу.
- На вашу думку, чи вплинула новорічна перерва в чемпіонаті на перші матчі в 2020 році?
- Перерва ні в якому разі не позначився на команді, ми весь час перебували в тренувальному процесі. У Житомирі дуже хороша, добротна команда, хороший підбір гравців у них - і за антропометричними даними, і з технічних; у багатьох великі задатки. На мою думку, якби у них було більше часу, щоб зігратися, вони були б в лідерах чемпіонату. Ми програли першу зустріч, поступилися чотири очки; і виграли другу гру. Прикро програли в першій грі, знову у нас проявилася та ж хвороба, як буває у всієї молоді - ми зробили невластиву нам велику кількість втрат, 13-14 за гру, і погано пробили штрафні, це і стало причиною поразки. У другій грі ми багато виграли не тому, що ми сильніші на голову, а тому що вдало влучали, отримали впевненість і в кінцівці грали вже розкуто, добре влучали все своє. Поразка в першій грі в Житомирі була не тому, що перша гра після перерви, а тому, що у нас був серйозний суперник. Навіть якщо подивитися на антропометрії - середній зріст наших команд відрізняється на 15-20 см. Це ж пояснює, чому в більшості ігор ми програємо підбір, від 10 до 20 підбирань ми програємо супернику. Це не через те, що не вміємо боротися, або не прагнемо - ми елементарно поступаємося в зростанні, і ще не змужніли. У нас команда ще молодша, ніж була минулі роки, з цим пов'язаний ряд наших складнощів. Але ми це долаємо, знаходимо способи, як використовувати свої сильні сторони. Загартовуємо характер в битвах з важким суперником, від гри до гри збільшуємо свій досвід.