Національна збірна поступилась Ісландії в овертаймі у відборі на ЧС-2023

Національна збірна України провела черговий матч кваліфікації чемпіонату світу-2023, в якому на виїзді поступилась Ісландії.

Збірна України непогано почала матч, зумівши зробити ривок з 7:7 до 19:7, але перевага в 12 очок була недовгою і після проведення ротації наші баскетболісти довго не могли відзначитись, тому до першої перерви ісландці скоротили своє відставання до 4 очок.

У другій чверті господарі намагались перехопити ініціативу, діючи швидко та агресивно в захисті, чим примушувати наших баскетболістів багато помилятись. Втім, наша команда використовувала свій козир в якості габаритів, що дозволяло знаходитись попереду в рахунку. Зрештою першу половину гри Україна виграла +5.

В третій чверті кількість невимушених помилок збільшилась, а Ісландія під впливом трибун розбігалась, почала влучати з дальньої дистанції (жодного три очкового за дві перші чверті і одразу п’ять точних у третій) і на куражі почала йти у відрив. Як результат – перед останньою чвертю наша команда програвала -8.

Остання чверть перетворилась в намагання нашої команди наздогнати суперника. Це вдалось за п’ять хвилин до кінця основного часу – 71:71, але ісландці втримались попереду. Вдруге за десятихвилинку українці зрівняли рахунок рівно за хвилину до кінця – 80:80. За час, що залишився, жодна з команд не зуміла набрати очки, тому гра перейшла в овертайм.

Ісландія майже одразу заробила перевагу 6 очок, яку українці до останнього намагались ліквідувати, але на останніх секундах за рахунку 89:88 чергова втрата в результаті поспіху коштувала нам перемоги.

Найрезультативнішим в складі збірної України став Святослав Михайлюк, на рахунку якого 19 очок. Ще п’ятеро гравців набрали 10 чи більше очок.

За підсумком матчу у України 25 втрат, але головне – це поразка, яка ставить у складне положення нашу команду у боротьбі за путівки на чемпіонат світу. Відбір продовжиться у листопаді, а вже на наступному тижні команду Айнарса Багатскіса чекає старт на Євробаскеті-2022.

Ісландія – Україна 91:88 ОТ (14:19, 22:22, 27:14, 17:25, 11:8)

Україна: Зотов 12 + 3 перехоплення, Михайлюк 19 + 6 підбирань + 6 передач – 5 втрат, Близнюк 10 + 8 підбирань – 5 втрат, Бобров 11 + 6 підбирань, Лень 4 – старт; Ткаченко 10 + 9 підбирань – 4 втрати, Пустовий 10, Лукашов 7, Герун 5 – 4 втрати, Крутоус 0, Войналович 0, Сидоров 0

Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025