У штаб квартирі FIBA відбулася важлива зустріч президента Федерації баскетболу України – Михайла Бродського та президента ФІБА-Європа Хорхе Гарбахоси. Учасниками зустрічі у Мюнхені також стали генеральний секретар ФІБА-Європи – Каміл Новак та спортивний директор організації – Коста Ілієв.
Ініціатором зустрічі став президент ФБУ Михайло Бродський. Саме спілкування тривало протягом 5-ти годин – під час бесіди обговорили цілий ряд важливих тем, пов’язаних з українським та світовим баскетболом.
Першим та важливим меседжем стало бажання ФБУ відсторонити російські та білоруські збірні та клуби назавжди з європейської баскетбольної родини. До слова, ФІБА завжди була солідарна з українським народом та стала однією з перших організацій, які відсторонили агресорів від офіційних змагань. Зараз мова йде про глобальне відсторонення абсолютно усіх суб’єктів діяльності від європейського та світового баскетболу.
Ще однією з важливих тем зустрічі стали компенсаційні виплати для українських клубів, які виховали гравця, що підписав контракт у Європі. За словами Михайла Бродського в європейській організації йдуть на зустріч і уже найближчим часом це стане абсолютною реальністю.
Обговорили також і ситуацію з неприїздом деяких українських гравців минулого літа у збірну для участі у пред-олімпійській кваліфікації. Були озвучені можливі шляхи урегулювання подібних ситуацій, включаючи і покарання для самих баскетболістів з боку ФБУ та ФІБА.
У ФІБА так і не зрозуміли, як одні українці проливають кров на полі бою, а інші відмовляються пролити піт на ігровому майданчику, - говорить Михайло Бродський. Для мене це теж історія, яка просто не вкладається в голові і досі соромно за декого. Ти патріотом можеш не бути, але людиною – зобов’язаний. Тому якщо отримав виклик у збірну України – просто зобов’язаний прибути!
Виходячи з результатів розмови, ми найближчі дні зробимо зміни у документи ФБУ, а також ініціюватимемо зміни у Закон про спорт щодо відмови гравців виступати за українські збірні та неприїзд у розташування збірних, винесемо це питання на державний рівень. Думаю це важливо зараз для усіх видів спорту. Тільки дуже поважні причини можуть стати перепоною приїхати у збірну, наприклад для гравців НБА на вікно під час їх сезону, це ми розуміємо, усі інші ситуації будемо розбирати з серйозними санкціями внутрішнього та міжнародного рівня, а також публічним цькуванням. Так не може бути, що українець відмовляється виступати за прапор країни, за який зараз гинуть тисячі патріотів!
Мені дуже сподобався градус зустрічі, вона були дуже дружня і тепла, я в черговий раз побачив небайдужих людей, які переживають за баскетбол, дійсно переживають за український баскетбол та Україну. Реально у ФІБА дивуються як загалом в умовах, що опинилася Україна у нас існує спорт та баскетбол на тому рівні, що ми маємо. Будь-яка війна рано чи пізно закінчиться, але зупинятися ми просто не можемо, треба жити, грати, дарувати емоції та виховувати своїх здорових дітей, аби потім було з чим жити.
До речі про дітей, у ФІБА дуже позитивно сприйняли інформацію, що в Україні стартує масштабна програма шкільного баскетболу у форматі проекту «Пліч-о-пліч». Свого часу ФБУ була ініціатором цієї програми, зараз до неї увійшло 5 видів спорту (баскетбол, волейбол, футзал, спортивне орієнтування та черлідинг), ця програма запускається під егідою Президента України. Ми завдячуємо йому у цьому, це вагомий крок, ми допомагатимемо та розвиватимемо шкільний баскетбол. Амбасадором від баскетболу там є наш Сергій Ліщук.
За молодих гравців, які виїхали з України та підписали свої перші контракти з іноземними клубами наші спортивні школи та клуби однозначно отримають свої компенсації, це також було проговорено і для нас це неймовірно важливо.
Читайте: Відбулася нарада Михайла Бродського з генеральним секретарем FIBA та президентом FIBA Європа
Словом, за близько 5 годин діалогу ми разом напрацювали цілий план дій, яким будемо керуватися найближчим часом. Я, в свою чергу, подякував Гарбахосі та Новаку за підтримку українського баскетболу та зокрема ФБУ.