Попередня кампанія стала для БК Тернопіль дебютною у Суперлізі. Втім, вже за перший рік виступів в еліті, команда зуміла себе проявити.
Читайте: Віталій Шиманський: хочу максимально прогресувати в складі Тернополя
У минулому сезоні, в регулярному чемпіонаті підопічні Дмитра Забірченка посіли 5 сходинку, здобувши 24 перемоги у 40 матчах. В ¼ фіналу плей-оф Тернопіль поступився майбутньому віце-чемпіону країни Запоріжжю.
Із якими завданнями Тернопіль підходить до кампанії 2021/2022, пресслужбі ФБУ розповів президент клубу Ігор Комендат.
Ігоре Юлійовичу, як ви оціните дебютний сезон Тернополя у Суперлізі?
Щоб повністю підбити підсумки минулої кампанії, я ще не передивився матчі чвертьфінальної серії плей-оф проти Запоріжжя, нервів не вистачило. Проте, я перечитав, що про нас писали перед початком та протягом сезону різні ЗМІ, багато у чому вони були праві.
Коронавірус, який нашкодив усім, зробив нам подарунок, адже Тернополю вдалося зібрати прекрасну команду. Я щиро дякую гравцям за попередній сезон. Для мене завжди було важливо, щоб баскетболісти отримували задоволення від того, що роблять, і вони отримували це задоволення. Звичайно, ніхто на початку сезону не думав, що ми будемо боротися за 4-5 місця. Однак, апетит приходить під час їжі.
Щодо протистояння ¼ фіналу проти Запоріжжя, я впевнений, якби у нашому складі залишилися Керінгтон Ворд та Едріан Боуі, ми б дали запоріжцям гідний бій. Тобто, перевага б не була на їхньому боці із самого початку.
В цілому, сезоном я задоволений надзвичайно. Хоча, ми припустилися великої кількості помилок. Правильно деякі ЗМІ тоді писали, що ми недосвідчені у клубному управлінні в технічних речах. Це навички, які не здобуваються за один день. Від першого дня існування клубу, я казав, що ми створюємо не команду, ми створюємо франшизу. Зараз ще треба підтягнути певні речі.
Які завдання стоять перед командою на цю кампанію?
У цьому сезоні нам точно буде складніше, аніж у минулому, це пов’язано із рядом причин. У Тернополя буде право на помилку у першому колі, команда збиралася довго, запізно робилися певні речі. Український склад основи повністю нас залишив, я радий за них, хто поїхав додому, хто пішов на більшу зарплатню. Втім, не це важливо. Проблемою є те, що у нас не залишилося кістяка. Будемо ліпити його із того що є, в ході сезону роблячи хірургічні надрізи, якщо це буде потрібно.
Завдання №1 – доставляти клопоти командам з 2-4 місць. Сезон буде надзвичайно цікавим. До фаворитів, наразі, я б відніс лише два клуби – Прометей та Будівельник. Стосовно 3-4 позицій, буде цікаво подивитися на боротьбу за ці місця.
Які справи у команді із кадровою ситуацією, склад уже сформований, чи ще варто чекати підсилення?
Перше коло чемпіонату повинне показати, чи потрібне нам підсилення. Тобто, нам треба подивитися на тих гравців, які приїхали, як вони себе будуть показувати. Є питання зараз і у мене, і у Дмитра Забірченка стосовно того, що відбувається, але на те ми і команда, щоб долати труднощі. На жаль, на цей момент, ми собі не можемо дозволити зберігати кістяк колективу із сезону в сезон.
Наскільки ви, як президент БК Тернопіль, задоволені роботою головного тренера команди – Дмитра Забірченка?
Якщо Забірченко продовжить зростати у тренерстві так, як він стартував, то єдине, про що говоритиме українська спільнота через кілька років, це щоб його залишити у нашому чемпіонаті. Для мене великим показником є те, що за період коронавірусу коуч вивчив англійську і українську мови, щоб вільно спілкуватися з нашими та іноземними гравцями. Крім того, він багато навчався безпосередньо у тренерській роботі, не витрачав час даремно.
Не дивлячись на те, що у нас спільного з ним нічого немає, він уболіває за футбольний клуб Шахтар, а я за Динамо, в усьому іншому я йому абсолютно довіряю та поважаю Дмитра. Переконаний, що у нього все складеться у тренерській кар’єрі.
У лютому 2020-го відбулося відкриття оновленої арени ФОК, на якій Тернопіль проводить домашні матчі. Чиїм коштом відбулася реконструкція та скільки витратив клуб?
Наша робота полягала не у фінансовому плані, ми були координаторами. На реконструкцію арени, через Федерацію баскетболу і через Міністерство молоді та спорту, було виділено 5 мільйонів гривень. Ще 6 мільйонів виділило місто. До ремонтних робіт клуб не був дотичний, ми були дотичні лише до наповнення залу. Арена прекрасна, тут займаються дуже багато дітей у різних видах спорту. Це не дорогий проект, якби були воля і бажання, його можна було б зробити типовим і розповсюдити по всій Україні.