Чоловіча збірна України U-16 продовжує підготовку до чемпіонату Європи в Дивізіоні В, який пройде 4-13 серпня в Румунії.
Наразі команда готується на зборі в Естонії і напередодні провела два контрольні матчі проти однолітків з Грузії, поступившись в першому з них, але здобувши перемогу в овертаймі в другій грі.
Про підсумок товариських матчів, а також про першу частину підготовки до виступів на чемпіонаті Європи в інтерв’ю прес-службі ФБУ розповів головний тренер збірної U-16 Дмитро Коломійченко.
- Які завдання перед собою ставили і на що більше звертали увагу в перший період збору?
- Зазвичай кожного разу, починаючи роботу зі збірною, першою задачею є перегляд викликаних гравців, щоб знайти серед них справді мотивованих, з жагою до боротьби, з бійцівським характером. Лише з мотивованими хлопцями, які готові робити зусилля над собою, можна будувати команду.
Друге завдання, яке перед нами стояло, - виділити фізичний та технічний стан гравців, які прибули до збірної. Ми розуміємо, що ніхто з дітей не винен в тій ситуації, яка склалась у нас в країні, але не всі провели цей сезон у сприятливих, конкурентних умовах, не всі перебувають у своїх кращих кондиціях, не у всіх був повноцінний підготовчий період. На основі побаченого ми зробили селекцію, ряд гравців залишив розташування збірної.
Після цього ми вже безпосередньо готувались до чемпіонату Європи загалом і до спарингів з однолітками з Грузії зокрема.
- Ви провели дві гри з Грузією, яка як і ми буде грати в Дивізіоні В цього року. Як можете прокоментувати ці матчі? Які задачі ставили перед командою?
- В цих матчах ми перевіряли нашу систему нападу, систему захисту. Переходили від однієї системи до іншої і після кожної чверті робили висновки, що для нас краще, а що гірше. Тому що перед поїздкою на чемпіонат Європи ти маєш не лише мати "План А", але і "План В", а ще краще "План С". Але повторюсь, всі ці плани можна будувати тільки з гравцями, які мають мотивацію, жагу, готові битись, представляючи Україну на міжнародній арені.
Що стосується безпосередньо гри в контрольних матчах, то ні для кого не секрет, що грузини дуже добре виглядаюсь у віці U-16, тому що фізіологічно хлопці звідти раніше мужніють, перетворюються на чоловіків, фізично розвиваються і з ними в першу чергу важко фізично грати.
В першій грі ми трішки невдало провели кінцівку, в третій чверті ми провалились, міняючи систему захисту, спробувавши те, в чому ми сумнівались і наші сумніви підтвердились. Але хочу відмітити характер хлопців, які відігрались з -19 і за дві хвилини мали -2. Там уже трішки фортуни не вистачило.
У другій грі хлопці теж проявили характер – за 11 секунд до кінця ми програвали -5, але наші гравці проявили дисципліну, виконали все, що ми просили в тайм-ауті, набрали легкі два очка, потім зробили перехоплення, влучили триочковий, перевели гру в овертайм, в якому здобули перемогу. Ця перемога важлива в першу чергу в психологічному, ментальному плані. Хлопці отримали віру в себе, що вони можуть перемагати на характері і що вони єдині.
- Наскільки оптимальним є склад, який вдалося зібрати?
- На початку збору у нас було 18 гравців. Приїхали всі, кого ми планували викликати. Я дуже вдячний всім їм, тому що збирались ми зі всієї Європи, Максим Шепель провів останній сезон в США. Зараз після стартового етапу підготовки з нами залишилось працювати 14 баскетболістів, з яких і будуть обрані 12 гравців для заявки на чемпіонат Європи.
- Який подальший план підготовки, які ще заплановано контрольні матчі?
- Наразі ми ведемо перемовини зі збірною Латвії, можливо зіграємо з ними ближче до виїзду. Якщо ні, то будемо шукати в Естонії місцеві команди, які починають підготовку в клубах і можливо проведемо один-два матчі з командами вікової категорії U-17 чи U-18, щоб ці матчі були корисними для нас.
- Яка взагалі атмосфера в команді?
- В цьому плані все чудово. Між хлопцями справді сімейна, робоча атмосфера, всі один одному довіряють. У них один принцип – ми виграємо разом і програємо теж разом. Всі підтримують один одного як на тренуваннях так і поза паркетом.
Читайте: Чоловіча збірна України U-16 готується до чемпіонату Європи
Також у нас повне порозуміння в тренерському штабі, мої колеги довіряють моєму глобальному баченню, але десь мають і свою думку, що добре. Я не люблю асистентів, які мовчать і лише виконують задачі. В нормальному діалозі у нас виникає якась істина.
- В який баскетбол ви плануєте грати і хто має стати лідером збірної?
- Я вважаю, що всі 12 гравців, які потраплять до фінальної заявки, мають разом стати один цілим, "одним лідером".
Що стосується принципів гри, то плануємо грати в більш легкий баскетбол, рухливий, більше захисту, пресингу, швидкості, тиску на м’яч.
- На груповому етапі ми зіграємо зі збірними Естонії, Великобританії, Угорщини та Норвегії. Кого з них бачите головними суперниками?
- Тут хочеться зробити ремарку і нагадати всім баскетбольним діячам, що вже давно немає небаскетбольних країн. Це все ярлики. Всі вже грають в баскетбол і всі це роблять дуже гарно. Великобританія – атлетична збірна, багато темношкірих хлопців, які добре фізично розвинені і у них створені всі умови для розвитку баскетболу. Угорщина останні роки демонструє гарні результати, розвивається баскетбол в Норвегії. В Естонії я провів останній рік і бачив, що у них одне з найбільш гарних поколінь в історії естонського баскетболу.
Але ми будемо битись у кожному матчі до перемоги і до кінця. У нас не може бути іншого завдання, окрім перемоги в кожному матчі. Лише максимальні завдання є кращим мотиватором для хлопців і у нас нема іншої думки.