Головний тренер збірної України з баскетболу U-16 Дмитро Коломійченко поділився своїми думками з приводу рішення дозволити дітям займатися баскетболом у секціях ДЮСШ віком від 6 років.
Читайте: Відбулася всеукраїнська Zoom-конференція дитячих баскетбольних тренерів
Дмитре, як ви вважаєте, наскільки така ініціатива допоможе розвитку українського баскетболу, та дитячого зокрема?
- Це вагомий крок вперед. Переконаний, така ініціатива тільки допоможе у розвитку баскетболу в Україні. Я бачив, як працюють з дітьми такої вікової категорії у країнах Європи, де вже дуже давно запровадили цю ідею. Я вважаю, що фундаментальні навички юних гравців треба формувати з наймолодшого віку.
Наскільки важко буде тренувати школярів, які навчаються лише у першому класі?
- Працювати з дітьми із 6 років, звичайно, дуже не просто. У цьому віці вони ще не мають належної концентрації. За часом тренування може тривати годину-півтори, але сфокусованої дитячої уваги вистачає десь на 10-15 хвилин, і це вже дуже велика перемога. Після цього, ти повинен одразу переключити їх на якусь рухливу гру. Найбільша складність і полягає у тому, щоб зацікавити дітей займатися баскетболом. Потрібно контролювати їхню концентрацію. Відчувати, в яких момент вона падає. Адже, відповідно, твоя продуктивність вкладання інформації у їхні голови, тоді, також знижується.
Як мають виглядати тренування з баскетболу для 6-річних дітей?
- З дітьми цієї вікової групи потрібно працювати над розвиненням їхніх рухових можливостей. Це можуть бути легкоатлетичні вправи, вправи з бар’єрами, з гімнастичними обручами. Також, потрібно вигадувати різні рухливі ігри, наносити на паркеті маркером позначки, щоб вони запам’ятовували певні точки на майданчику. Звичайно ж, обов’язкова робота з м’ячем. Це допоможе розвинути вправність рук та моторики у дітей. І все це потрібно поєднувати з якимись цікавими іграми, щоб діти краще засвоювали матеріал. У цьому віці вони ще не можуть бути готовими до монотонної баскетбольної роботи.
Як ви ставитеся до ініціативи скасування статистичного протоколу та ведення рахунку гри під час змагань наймолодшої вікової категорії (10 років)?
- Я цілком і повністю підтримую таке нововведення. Ще багато років тому, я бачив, як в Іспанії, у Франції, якщо одна з команд, скажімо, вела у рахунку в 15-20 очок, то цьому колективу забороняли пресингувати. Якщо одна з команд, за ходом гри, перемагала з великим рахунком, організатори вимикали табло, щоб не травмувати дітей, які поступаються. Насамперед, дитячі тренери повинні бути не у гонитві за результатом, а у гонитві за розвитком своїх спортсменів.