Збірна України здобула важку перемогу над Естонією на Євробаскеті

Чоловіча національна збірна України здобула важку перемогу в непростому матчі проти Естонії в другому турі групового етапу Євробаскету-2022.

Україна не надто вдало почала гру, не зумівши майже 3,5 хвилини вразити кільце суперника, натомість збірна Естонії за цей час набрала 10 очок. Наступні дві з половиною хвилини вже залишились за Україною, яка виграла цей відрізок 9:0.

Кінцівка чверті пройшла в рваному темпі – з рахунку 11:11 команди обмінялись по одному точному кидку з гри, а решту очок набирали зі штрафних. Оскільки наші гравці фолили більше, то Естонія виграла десятихвилинку 21:15.

Друга чверть пройшла в спробах Естонії відірватись в рахунку, а наших баскетболістів – відігратись. У кожної з команд були свої вдалі моменти, але зрештою на велику перерву збірні пішли за рахунку 35:33 на користь Естонії.

Початок третьої чверті знову був за Естонією, яка повернула собі перевагу в 10 очок. І знову українці вимушені були важко працювати проти пресингу суперника, щоб скоротити відставання. Зрештою остання чверть почалась за +5 для Естонії.

В останній десятихвилинці наші баскетболісти двічі зрівнювали рахунок, але вийти вперед зуміли лише за 1:03 до кінця основного часу, коли Сидоров підібрав м’яч після заблокованого три очкового Михайлюка, і відправив його в кільце – 74:73.

За час, що залишився, команди не зуміли вразити кільце одна одної, що дозволило Україні святкувати свою другу перемогу на цьому Євробаскеті.

Дві перемоги в двох матчах над конкурентами за вихід в плей-офф роблять саме Україну фаворитом на вихід в чвертьфінал з групи. Далі у команди Айнарса Багатскіса заслужений вихідний, після чого в понеділок, 5 вересня, нас чекає поєдинок проти господарів групи – збірної Ітлаії.

Естонія – Україна 73:74 (21:15, 14:18, 26:23, 12:18) / статистика матчу

Україна: Зотов 0, Михайлюк 18 + 3 перехоплення, Близнюк 4 + 9 підбирань + 5 передач, Герун 12, Лень 7 – старт; Сидоров 11, Ткаченко 10 + 5 підбирань, Санон 10, Бобров 2 + 5 підбирань, Лукашов 0, Пустовий 0

Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025