З 16 по 24 липня у Чорногорії пройде чоловічий чемпіонат Європи серед команд U-20 у Дивізіоні А. Представлена на турнірі буде і наша команда, яка вже 17 червня збирається на перший тренувальний збір у повному складі.
Про план підготовки до відповідального старту, а також очікування від Євробаскета розповів головний тренер збірної України Віталій Степановський.
Читайте: Календар змагань збірних України з баскетболу на літо-осінь 2022
Який у команди план підготовки, коли і де будете тренуватись?
- 17 червня ми збираємось у місті Форлі, що в Італії, де будемо працювати до 2 липня. Потім ми летимо до румунського міста Крайова, де проходитиме другий етап підготовки. Звідти 12-13 липня будемо переїжджати до Чорногорії, де 16 числа у нас буде перший офіційний матч.
Скільки гравців буде на першому зборі?
- У нас буде 14 гравців. На жаль, травму отримали Іван Колдомасов та Антон Тиртишник. Виходить, що планували 15 гравців, а через травми, буде менше. В Румунії також буде 14 гравців, після чого ми визначимось із заявкою на чемпіонат Європи.
Думаю, що Колдомасов і Тиртишник не зможуть приєднатися до нас під час збору, адже травми, на жаль, у них достатньо серйозні. Тепер у нас буде один перший номер — це Олександр Ковляр. Я розраховував, що саме Колдомасов закриватиме позицію розігруючого разом с Ковляром.
Олександр Ковляр — ваш вихованець з Хіміка і один з лідерів молодіжки. Як оцінете його відрізок сезону в Естонії та наскільки важливим для нього є перший досвід роботи з національною командою?
- Я радий за всіх гравців, які змогли працевлаштуватися та дограти сезон після початку війни. Дуже важливо, що вони отримали ігрову практику перед матчами національної збірної і для гравців збірної U-20 це не менш важливо.
Щодо окремо Ковляра, то можу сказати, що він у свої 19 років отримав непоганий досвід. Пограв за кордоном у декількох турнірах за Тарту Рок. Найголовніше — це досвід, і те що він отримував ігрову практику. А те що він зараз в розширеному ростері національної збірної — це для нього великий плюс і він зможе додатково підготуватия перед виступом за U-20.
Хто з гравців, які виступають за кордоном, приєднається до молодіжки?
- Максим Шульга, який грає в NCAA за команду Юта Стейт, приїде до збірної, також приєднається Паша Дзюба, який виступає за Меріленд. А також гравці, які нещодавно працевлаштувалися за кордоном, зокрема Богдан Бринюк, який підписався в Італії.
Як позначилась на баскетболі відсутність молодіжних чемпіонатів Європи протягом попередніх двох років?
- Глобально, можливо, і не дуже сильно вплинуло, але мені дуже шкода тих хлопців, які пропустили свої чемпіонати. Це стосується гравців 2000 року народження, які не змогли зіграти в 2020 році. Такий досвід можна отримати раз на життя і це дуже прикрий момент для гравців. Звичайно, пограти можна багато де, але на ЧЄ U-20 більше ніколи не зіграєш. Це великий мінус для їхніх кар’єр, адже на цих чемпіонатах за гравцями дуже пильно слідкують скаути і в цілому до них прикуто багато уваги.
Як вирішити проблему відсутності ігрової практики у гравців, які не змогли продовжити баскетбольний сезон через війну?
- Звичайно, дуже погано, що деякі гравці залишились без баскетболу. Тепер треба тільки тренуватися і набирати форму. Важко буде. Ми вже відправили хлопцям додаткові індивідуальні тренування — і тренажерний зал, і бігову роботу, — щоб вони приїхали в збірну в нормальній формі. У нас немає багато часу, менше місяця на всю підготовку. Хотілося б окремо відзначити федерації Італії та Румунії, зокрема клуб, в якому я працюю (Крайова — ред.). Люди відгукнулися і дуже сильно нам допомагають. Для нас все бескоштовно, тож від нас лише низький уклін за цю допомогу, за те що розуміють наше становище і підтримують.
Іспанія, Литва та Чехія — серйозна компанія, серйозні суперники на чемпіонаті Європи. Чого чекати від матчів групового раунду?
- Зрозуміло, що група нелегка, але грати можна з усіма. Треба дивится на себе та намагатися зрозуміти, як ти можеш зіграти якнайкраще. Суперники сильні, але ми будемо виходити і боротися, ніхто не збирається їхати на чемпіонат Європи і бути хлопчиками для биття. Група смерті, так група смерті — те саме було і на Універсіаді, коли ми були в групі з США, Фінляндією та Китаєм і щось нам зробити там вдалося (збірна України завоювала срібло - ред.). Тож будемо максимально працювати і будемо дивитися не на суперника, а на себе.