Минулими вихідними у семи українських містах було зіграно матчі сьомого туру регулярного чемпіонату Вищої ліги – передостаннього у календарному 2019 році. Вони запам’яталися, перш за все, впевненими перемогами фаворитів над конкурентними суперниками: Тернопіль-ТНЕУ на виїзді двічі здолав супротив баскетболістів з Рівного, а Кривий Ріг на власному майданчику не мав істотних проблем із Маріуполем.
На Сході взагалі обійшлося без несподіванок: за підсумками кожної з шести зіграних зустрічей перевага номінального фаворита була двозначною. Кривий Ріг, переможна серія якого становить вже 11 поєдинків (впродовж кампанії-2019/20 команда Сергія Корабльова програла лише одного разу, у матчі відкриття сезону поступившись дублюючому складу Дніпра), вдома двічі виявився сильнішим за Маріуполь. У суботньому матчі «леви», що мають низку кадрових проблем ледь не з самого початку регулярного чемпіонату, зовсім не впоралися з нападом господарів, пропустивши 104 очки та дозволивши супернику реалізувати більше 50% кидків, проте у неділю вийшли на майданчик з зовсім іншим настроєм і навіть виграли у потужної передньої лінії криворізького колективу на чолі з Сергієм Загребою та Андрієм Кулішем протистояння на щитах. Втім, для відродження інтриги цього виявилося замало – дабл-дабл Куліша із 24 очок та 16 підбирань, а також 16 балів від захисника Сергія Старцева, 11 з яких він набрав після великої перерви, допомогли лідерам групи вирішити всі питання щодо результату задовго до фінальної сирени.
Попри статус аутсайдера, Інваспорт у Харкові зумів нав’язати пристойну боротьбу Політехніку, який продовжує грати без свого кращого бомбардира у поточному сезоні Антона Рочняка. І у цій парі значно більш видовищним та напруженим вийшов другий, недільний поєдинок – зробивши 15 підбирань у нападі та 13 перехоплень, базовий клуб дефлімпійської збірної України залишався у грі до середини заключної чверті, яку підопічні Тимура Арабаджі відкрили ривком 12:0. Його головними дійовими особами стали Сергій Кузнєцов та Віктор Колотілов: на двох баскетболісти із істотним досвідом виступів у Суперлізі здобули 41 бал з 89 командних, а 22-річний захисник додав до 23 очок вісім підбирань та шість результативних передач.
Чергову феєричну виставу – цього разу у Кременчуці, - влаштували снайпери СумДУ на чолі із лідером бомбардирських перегонів у Вищій лізі Олександром Прокопенком. У двох зустрічах із Кременем колишній гравець Хіміка, Ігор Стародуб та Григорій Алтухов реалізували 24 спроби з-за триочкової дуги із 47-відсотковою ефективністю, не залишивши останній команді Сходу жодних шансів на успіх. За загальною кількістю реалізованих дальніх кидків кожен з трьох провідних захисників команди Ярослава Ковальова входить до п’ятірки найкращих у поточному сезоні, а Прокопенко, до того ж, має показник у 44% влучань, за першої ж можливості нагадуючи про свою репутацію майстра атак з периметру.
За підсумками туру Кривий Ріг із балансом перемог та поразок 11/1 вийшов у одноосібні лідери східної групи – але вже у наступному турі дочірня команда Прометея зустрінеться с Політехніком, який у разі двох перемог наздожене хлопців Корабльова. Харків’яни, які виграли дев’ять поєдинків із 12, у свою чергу, лише на одну перемогу випереджають СумДУ та Ніко-Баскет, і боротьба за позиції всередині групи лідерів у другому колі регулярного чемпіонату обіцяє лише загостритися.
Результати всіх матчів туру у групі 1:
Кривий Ріг-КНУ-КДПУ – Маріуполь 109:49, 87:65;
Кремінь-КДЮСШ-2 – СумДУ 64:118, 81:94;
Політехнік – Інваспорт 80:64, 89:79.
На Заході досить комфортну перевагу над переслідувачами має Тернопіль-ТНЕУ – не в останню чергу завдяки двом впевненим перемогам у Рівному у рамках звітного туру. До надпринципового протистояння (у минулому сезоні саме рівненська команда відібрала у тернопільських баскетболістів путівку у фінал плей-оф, змусивши їх задовільнитися бронзовими нагородами чемпіонату Вищої ліги) підопічні Дмитра Забірченка поставилися максимально серйозно і довели власну перевагу у якості, глибині та зіграності складу. Вирішальною у першій зустрічі, що відбулася у п’ятницю, стала третя чверть: 13 балів форварда Микити Найка за одну лише десятихвилинку допомогли гостям сформувати гандикап у 19 очок. У суботу перемогу одному з головних фаворитів сезону приніс кураж снайперів у другому ігровому відрізку – Вадим Биков, Іван Дудар та Євген Ворник шість разів влучили з периметру протягом чверті, яку Тернопіль-ТНЕУ виграв із рахунком 30:12, і забезпечили своїм партнерам відносно спокійне життя після великої перерви.
Максимально можливі дві перемоги на минулому тижні здобула молодіжна команда Хіміка – за два поєдинки у Львові хлопці Олександра Пащенка дозволили місцевій Політехніці набрати усього лише 111 очок (53 у суботу та 58 у неділю), чого, звісно, не вистачило для боротьби за турнірні бали. Традиційні для южненців активні форми захисту принесли феноменальні результати: сумарно у суботу та неділю господарі зробили 61 втрату, а форвард Хіміка Дмитро Головчик встановив новий рекорд сезону у Вищій лізі, у другій зустрічі записавши до свого активу 11 перехоплень.
Після двох поразок Рівного саме Хімік-2 піднявся на другу сходинку турнірної таблиці західної групи – маючи однакове із командою Михайла Переверзія співвідношення перемог та невдач 9/3, южненці випереджають конкурента завдяки кращій різниці набраних та пропущених очок у особистих зустрічах. Наразі саме ці команди несуть головну загрозу для Тернополя-ТНЕУ, який має баланс 12/2, але провів на два поєдинки більше.
Як і передбачалося, неймовірними за напругою та непередбачуваними за результатами виявилися двобої Житомира з ДіДіБао та Говерли зі Старим Луцьком – і зовсім не дивно, що у підсумку колективи, які претендують на четверту позицію на Заході, здобули по одній перемозі кожна, а ситуація у турнірній таблиці залишилася без змін. Особливо яскравим вийшов недільний поєдинок у Івано-Франківську, який за хронологією закривав програму туру Вищої ліги: фінальна сирена зафіксувала перевагу «ведмедів» у два очки, а доленосним у зустрічі став кидок досвідченого захисника Андрія Калашнікова за декілька секунд до завершення основного часу.
Напередодні Нового року на Заході остаточно сформувалися три групи команд, які вирішують зовсім різні турнірні завдання. Тернопіль-ТНЕУ, Хімік-2 та Рівне сперечатимуться за підсумковий перший номер посіву від своєї групи, ДіДіБао, Житомир, Старий Луцьк та Говерла боротимуться за четверте місце і разом з ним перевагу власного майданчику у першому раунді плей-оф, тоді як Львівська Політехніка і дублюючий склад Черкаських Мавп будуть робити усе можливе, щоб посісти восьму сходинку – та взяти участь у поєдинках на виліт.
Результати всіх матчів туру у групі 2:
Рівне – Тернопіль-ТНЕУ 77:93, 75:90;
Львівська Політехніка – Хімік-2 53:79, 58:70;
Житомир – ДіДіБао 74:83, 89:84;
Говерла – Старий Луцьк-Університет 76:87, 90:88.