В останні роки нестабільності у країні зустріти клуби, які щороку поступово додають, які мають хай хоч і не значний прогрес, проте постійний прогрес. Так в останні 4 роки відроджується баскетбольне життя у Сумах. Цього року на баскетбольній мапі області стали з’являтися нові осередки, а команда Сумського державного університету, яка є флагманом регіону піднялася ще на одну сходинку у Вищій лізі, власне від Топ-8 сумчан відділила лише різниця закинутих/пропущених із Маріуполем, що, враховуючи більш гостру конкуренцію ніж торік, теж можна вважати прогресом. До роботи в області повернувся Андрій Білозерський, який долучався до процесу відродження баскетболу на Сумщині, який започаткував Ярослав Ковальов.
АБ: - Відродження баскетболу у Сумах уже триває кілька років. Ярослав Ковальов великий ентузіаст баскетболу, який навчається у аспірантурі і спочатку відродив студентську команду в університеті, а згодом вона заграла у Першій, вийшла до Вищої ліги і кожен рік потроху додає.
- Для того щоб команда додавала необхідна фінансова база від якої можна відштовхуватися і розвисатися організаційно.
ЯК: Так у нас є така база у особі Сумського університету, який підтримує студентський спорт і баскетбол зокрема. Ректор Анатолій Васильєв, проректори завжди готові допомогти, ми цю підтримку відчуваємо на усіх рівнях. Викладачі наприклад з кафедри економіки і колишні випускники університету, які раніше грали у баскетбол, а зараз мають свій хоч і невеличкий бізнес також допомагають. У нас є 2 зали, одна університетська, друга – це манеж, який також тепер належить нашому вишу і у разі потреби теж може приймати поєдинки, хоча поки для рівня Вищої ліги наша зала цілком задовольняє усім потребам.
- У цих словах криються амбіції повергнення до Сум Суперліги?
АБ: Ви знаєте, коли ми спілкувалися із Михайлом Бродським і Володимиром Драбіковським, то вони говорили що бачать у Сумах команду Суперліги, що це місто цікаве, виховуваало своїх гравців, має традиції, проте організаційно і фінансово поки що нам треба ще більше обростати, ставати міцніше.
- Чи допомагає Вам федерація баскетболу у розвитку?
АБ: Допомагає багато. Більше того, ця допомога дуже важлива для нас, організаційно, інформативно, консультативно ми відчуваємо цю підтримку постійно, ми перереєстрували обласну федерацію баскетболу, зараз створюємо міську федерацію. Щоб ми виросли зі студентської команди у потужний колектив Вищої ліги ФБУ вирішує за нас деякі питання, які університет сам не має можливості вирішити, тому ця підтримка дуже доречна.
- Якщо говорити про традиції, то вони базуються на вихованні своїх гравців.
АБ: Після розпаду Сумихімпром ми дещо відкотилися назад, тоді ми уже мали перші приклади виховання саме сумських баскетболістів. Хоча подивіться зараз у нашій команді грає Ігор Кривич, він хоч і з Харкова для Сум легенда, люди ходять саме на нього, пам’ятають його ще з тих часів і він у свої 39 років показує дуже непоганий змістовний баскетбол.
ЯК: Зараз у нас грають Іван Торба, Віталій Ігнатченко, які пройшли саме сумську школу баскетболу, вступили до нашого університету. Так у нас учаться хлопці з Краматорська, Дніпра, але є чимало і представників із нашої області. Крім того є кілька сумчан, які грають на хорошому рівні у інших командах і навіть країнах Іван Каляєв, Андрій Кожемякін, Олександр Прокопенко, якщо у нас з’являться фінансові можливості ми будемо раді повернути їх.
АБ: Тим більше зараз уже можна говорити, що дитячий баскетбол відродився у таких містах області як Путивль, знову стала активна Шостка, є нюанси у Конотопі, там тренерам треба допомогти, щоб вони активніше змогли працювати. Із дитячим баскетболом у самих Сумах нажаль є проблеми. В перспективі було б правильно мати не лише основну команду, а й команду у першій лізі, де можна було б обкатувати місцевих вихованців, давати їм ігровий досвід перед тим, як вони перейдуть на більш високий рівень. Тим більше зараз коли Перша ліга розбита на регіональні зони витрати не такі уже й великі і достатньо ігрової практики, це дуже зручно.
- Ви згадували прізвище Кожемякін, це гравець БК Запоріжжя, який виступає за вашу студентську команду.
ЯК: Так, він є студентом Сум ДУ і протягом сезону часто приїжджав грати до Сум, ми старалися поєднати це із матчами СБЛУ, зараз він по завершенні сезону повністю із нашою студентською командою, допомагає хлопцям своїм досвідом, щось підказує по грі у захисті, вони його заводять своїм азартом і він навіть після важкого сезону сповнений мотивації.
- Якщо уже заговорили про СБЛУ чи відчуваєте ви якісь зміни у студентському баскетболі?
ЯК: Студентський баскетбол розвивається динамічно, ще 2-3 роки і він може вийти на якісно кращій рівень. Спостерігається зацікавленість вишів і ректорів, спостерігається зацікавленість кафедр фізвиховання і, найголовніше, самих студентів. Серед студентів баскетбол престижний вид спорту. Якщо говорити про нас, то зала у якій грають студенти знаходиться у центрі міста, люди знають про неї і приходять дивитися на студентські ігри.