Збірна України завершила відбірковий турнір на Євробаскет-2017, і хоч і з труднощами, але усе ж таки завоювала путівку на континентальну першість. Вашій увазі головні статистичні підсумки виступу підопічних Євгена Мурзіна у кваліфікації.
Найкориснішим гравцем відбору в складі збірної України став стартовий розігруючий Денис Лукашов, який в усіх шести іграх на майданчику з'являвся неодмінно з перших хвилин. Захисник, який проводив на паркеті в середньому по 24,3 хвилини, набирав 10,7 очка за матч, робив 3,8 підборання, 2,7 передачі і 1,5 перехоплення за матч. Таким чином, рейтинг ефективності 27-річного баскетболіста склав 14,0 бала і став найкращим показником в збірній України.
Найрезультативнішим українським баскетболістом відбору став В'ячеслав Кравцов. Проводячи на паркеті по 21,5 хвилини центровий, виходячи в гру з лави, набирав по 11 очок за матч і збирав при цьому по 5,3 підборання. Відзначимо, що найрезультативнішим для Кравцова виявився виїзний матч проти Болгарії, в якому бігмен набрав 18 очок.
Кращим на підбираннях у складі національної збірної України був центровий Кирило Фесенко. Капітан команди, який починав усі ігри в старті, набираючи за 17,4 хвилини на паркеті 8,3 очка, збирав на щитах по 6,2 підбирання. Відзначимо, що найбільше відскоків Фесенко назбирав у стартовому домашньому матчі відбору проти Болгарії, знявши на щитах 10 м'ячів.
Головним асистентом української збірної у відборі став свінгмен Олександр Липовий, який виходячи в старті, найчастіше займав позицію другого номера, однак по ходу матчу міг виступати як розігруючим, так і легким форвардом. Але зміна позицій не завадила новоспеченому гравцю грецької "Трікали" стати найкращим за передачами з 5,7 ассистами в середньому за матч. При цьому Липовий посів п'яте місце за передачами серед усіх гравців, які виступали у відборі, пропустивши вперед лише німця Маодо Ло, шведа Людвіга Хакансона, грузина Георгія Цинцадзе і лідера збірної Словенії Горана Драгіча.
Відразу два центрових української збірної, які упродовж усього відбору підміняли один одного, стали кращими блокуючими гравцями турніру. Кравцов став беззаперечним фаворитом усього турніру в цьому показнику, роблячи 1,7 блок-шота в середньому за матч. Його партнер по збірній і по амплуа Кирило Фесенко також увійшов до трійки кращих, розділивши друге місце з росіянином Тимофієм Мозговим і шведом Ніколасом Спіресом, маючи в активі 1,5 блоку в середньому за матч. Ще один представник України Вячеслав Бобров розділив 5-е місце з данцем Йонасом Бергстедтом, маючи в активі по 1,2 блоку в середньому за матч.
При цьому не можна не відзначити самого універсального гравця збірної України. Їм поза всякими сумнівами став В'ячеслав Бобров, який за всіма ключовими статистичними показниками був у топ-3 найкращих у команді. Так, форвард став другим найефективнішим гравцем збірної України (13,3), третім за результативністю (9,0), третім за підбираннями (4,8), другим за асистами (3,3) і третім за блок-шотам (1,2), проводячи при цьому 22,9 хвилини на паркеті. Більше В'ячеслава на паркеті перебували лише Денис Лукашов та Олександр Липовий.
Якщо ж дивитися на загальні статистичні показники збірної України, то наша команда практично за всіма ключовими елементами зайняла місце в топ-10. Набираючи 77,9 очка підопічні Євгена Мурзіна стали 9-й найрезультативнішою командою відбору, 41,8 підбирання - 4-й результат кваліфікації, а 20 передач за гру - 4-й. При цьому, як вже говорилося раніше, команда Євгена Мурзіна стала кращою командою відбору по блок-шотам з показником 5,3 блоку за гру. Також збірна України посіла 6-е місце в реалізації кидків з гри - 48% (56,9% - з середньої дистанції, 32,5% - з дальньої).