В Україні все більше уваги починає приділятись реабілітації ветеранів війни і одним з методів реабілітації є спорт.
Львівські Титани – переможці Відкритого чемпіонату Києва з баскетболу на візках
"В нашій державі люди з інвалідністю найближчі років 45 будуть приорітетним напрямом, і нашим дітям та внукам рости серед цих ветеранів. І не лише ветеранів війни, адже ракета не обирає -страждають також і цивільні люди, тому їх буде велика кількість.
Тому в цьому році в березні ми звернулись до Олега Прохорова з проханням поділитись досвідом, як повинна проходити спортивна реабілітація людей з інвалідністю. Спортивний клуб людей з інвалідністю під назвою Одеса-Баскет під керівництвом Олега Прохорова був створений в 2001 році. Разом ми відродили клуб, дали йому нове життя.
Взагалі, розвиток адаптивного спорту – це єдиний елемент, який дозволяє соціалізуватися пацієнтам, які отримали травми та поранення внаслідок бойових дій. Командні види спорту, тим більш, допомагають розвантажуватися та розвиватися, саме тому ми обрали баскетбол на візках.
Реабілітація повинна проходити лише через спорт. Це молоді хлопці, вони потребують не лише уваги, але тут у нас командна гра, дисципліна, рух вперед, у них мета. Вони не лише відновлюються, але й жадають перемог. Йде не лише фізична, а й психологічна реабілітація.
Вони своє здоров'я втратили заради нашого мирного життя, тому ми повинні це розуміти і створювати для них умови.
Сама по собі Одеса-Баскет – це система сучасного реабілітаційного авторського циклу реабілітації, яку я створив, де у нас присутні окрім баскетболу адаптивний гольф, спортивний більярд та й взагалі ми намагаємось адаптувати всі види спорту.
Цей цикл також включає інші сфери, ми допомагаємо з отриманням другої чи третьої вищої освіти для хлопців, вони приїздять на реабілітацію в Одесу і залишаються тут жити. Море, повітря, люди – все найкраще в Одесі.
І міська влада нас підтримує. Вони це сприймають як свій обов’язок підтримувати цих хлопців. Вони нам активно допомагають шукати хлопцям роботу в Одесі, завдяки міській владі ми в Одесі провели Кубок Чорного моря, приїхали на турнір у Київ. Я взагалі вважаю, що наш мер Геннадій Труханов – самий спортивний мер України. Він сам кожного ранку бігає, заставляє бігати своїх помічників, у нас єдина в Україні є спортивна траса для пробіжок 15 км вздовж моря і на ній безліч спортивних площадок.
Ця підтримка повинна бути в кожному місті – вкладати в це кошти, організовувати команди, турніри. Має бути доступність і не лише в спорті, але й в звичайному соціальному житті. Щоб людина на візку мала можливість спокійно відвідати перукаря, стоматолога, сходити в магазин.
Павло Козак: Хочемо, щоб спортивний клуб Титани у Львові був успішним і довготривалим проектом
Також допомагає Одеська міська федерація баскетболу і особисто її президент Вадим Пудзирей. Вони проводять тренування для ветеранів і синхронно рухаються вперед та допомагають один одному
В команді Одеса-Баскет грають і військові з пораненнями і цивільні люди. Є у нас ветерани з минулого складу, які передають досвід. Вони є менторами. У нас кожен день спортивні тренування – баскетбол, плавання, більярд, тайський бокс. У нас старі візки, але ми шукає можливість закупити нові. Це поки проблема.
Дмитро Базелевський – про баскетбол на візках: Сподіватимемося, що з'являтимуться нові команди