Україна стартувала з перемоги над Болгарією в пре-олімпійському відборі

Чоловіча національна збірна України з перемоги стартувала в пре-кваліфікації олімпійського турніру, здолавши в стартовому матчі турніру в Стамбулі збірну Болгарії 80:71.

Збірна України відмінно розпочала матч, оформивши потужний ривок на старті гри. Команда Віталія Степановського за 13 хвилин пропустила лише 10 балів, знайшла свої очки у швидкому нападі і продемонструвала високі кидкові показники, зокрема Олександр Ковляр, який забив 4 з 6 триочкових ще до великої перерви.

Але в другій половині другої чверті болгари змогли увійти в гру: суперник використав наші втрати та агресивніше зіграв у трисекундній, скоротивши відставання з 25 очок до 11 за підсумком 20 хвилин гри.

Болгарія виграла і третю чверть: збірна України атакувала з низьким відсотком та дозволила супернику набрати серію легких очок. У вирішальну четверту чверть команди входили за вже рівної гри та 7 очок переваги нашої команди.

В четвертій чверті, здавалось, Україна повернула гру під свій контроль, коли за 4 хвилини до кінця мала перевагу 9 очок – 66:57. Але кінцівку гру наша команда провела невдало, дозволила Болгарії не лише наздогнати нас у рахунку, але й вийти вперед – за 1.3 секунди до кінця точний дальній кидок вдався Алексу Сімеонову.

Часу на порятунок у українців залишалось мало, але після передачі під кошик від В'ячеслава Петрова два з фолом набрав наш капітан В'ячеслав Кравцов. Штрафний він не реалізував, тому гра перейшла в овертайм.

А ось там за п’ять хвилин українці дозволили супернику набрати лише 3 очки, а самі почали овертайм з влучних дальній Ковляра та Крутоуса і в підсумку Україна виграла матч +9.

Найрезультативнішим гравцем матчу став Олександр Ковляр, який набрав 25 очок, в тому числі реалізувавши 6 триочкових.

Свій другий матч на турнірі збірна України зіграє у неділю, 13 серпня. Суперником команди Віталія Степановського стане збірна Ісландії, яка в своїй першій грі на турнірі протистоятиме господарям майданчика збірній Туреччини.

Пре-кваліфікація Олімпійських Ігор. Чоловіки

Стамбул, Туреччина. Sinan Erdem Arena

Група В. 1 тур

Україна — Болгарія 80:71 ОТ (27:10, 13:19, 15:19, 13:20, 12:3) / статистика матчу

Україна: Крутоус 11, Кравцов 8, Войналович 7 + 6 підбирань, Петров 5 + 10 підбирань + 6 передач, Ковляр 25 + 7 передач – старт; Пустовий 11 + 7 підбирань, Бобров 9 + 11 підбирань, Мішула 4, Зотов 0

Артем Пустовий проведе десятий сезон в Іспанії
Український центровий домовився про контракт на наступний сезон
Володимир Герун залишиться грати в Японії
Український центровий продовжить кар’єру в японській Осаці Евесса.
Олександр Ковляр: У національній збірній повинні грати українці
Розігруючий збірної України розповів про перехід до нового клубу та підсумки сезону-2023/24
Андрій Войналович підписав контракт з клубом з Азербайджану
Форвард збірної України на два сезони підписався в Сабах
Віталій Степановський буде працювати в Естонії
Наставник збірної України працевлаштувався на наступний клубний сезон
Олександр Ковляр продовжить кар’єру у Литві
Українець перейшов до одного з лідерів чемпіонату Литви
Олександр Волков: Титул Михайлюка в НБА — це мотивація для молоді та престиж для України
Легенда українського баскетболу прокоментував титул Святослава із Бостон Селтікс
Святослав Михайлюк став з Бостоном чемпіоном НБА
Вихованець Черкських Мавп став другим українцем в історії, який підняв над собою головний кубок НБА