У Черкасах відбулися чвертьфінальні матчі СБЛУ Таскомбанк

У Черкасах стартував чвертьфінал Студентської баскетбольної ліги України. На місцевому паркеті два черкаських виші змагаються з командами Рівного та Запоріжжя.
Першими на паркет вийшли колективи Черкаського національного університету та Рівненського національного університету водного господарства та природокористування "Водник".

Господарі добре розпочали матч, вигравши першу чверть з рахунком 21 : 15. Команда більшу частину ігрового часу лідирувала. Пара Мірошниченко-Воєвода добре розганяла атаки ЧНУ, черкасці влучали як з дальньої, так і середньої відстані. Втім відпускати суперника далеко рівненчани не збиралися. До кінця другої чверті команда скористалася втратами господарів та провела кілька швидких атак. Як наслідок, на велику перерву команди пішли за мінімальної відстані – 34 : 32.

У другій половині команди потішили глядачів яскравою грою. Черкасці високо зустрічали суперника, намагаючись пресингувати. Подекуди це вдавалося, місцеві баскетболісти втікали у швидкі прориви та здобували легкі очки. Втім гості знаходили свої відповіді. У певний момент команда навіть відігралася й вийшла вперед. Лідер "Водника", Василь Федорчук емоційним слем-данком завів команду. Але у черкасців знайшлась на це відповідь.

Спокійний у першій половині Олександр Кобець (2 очка) просто вибухнув у третій та четвертій чверті. Лідер раз-по-раз влучав із-за три очкової дуги й повернув команді лідерство. У підсумку баскетболіст стане найрезультативнішим у матчі – 28 очок.

А в четвертій чверті гравці ЧНУ увімкнули "п’яту передачу" й не лишали суперникові шансів. Максим Мірошниченко розігрував комбінації, йшов у прохід, робив хороші скидки. Як наслідок, за менш ніж 5 хвилин до кінця із рівної гри черкасці зробили вражаючий ривок й отримали найбільше лідерство у матчі – 85 : 70. За такої ситуації, наблизитися в рахунку рівне чани вже не зуміли. Як підсумок, 93 : 80. ЧНУ перемагає у першій грі.

Близький до тріпл-даблу був Макс Мірошниченко. На рахунку захисника – 10 очок, 14 підбирань та 8 передач.

Володимир Чурсін, головний тренер ЧНУ:
"Дуже не проста команда Рівного. Багато гравців із хорошим кидком. У першій половині влучили два триочкових. Але загалом у матчі 5 із 22-ох. Здавалося б, поганий показник, але у себе вдома вони будуть кидати більш впевнено і влучно. Сьогодні грали "з листа". Певний момент не впоралися в захисті, тому довелося грати маленькою п’ятіркою. Всі ці моменти мають бути награні. Сьогодні добре зіграв Саша Кобець. На старті не вистачало його влучань, але далі він нам суттєво допоміг. Влучив всі хороші кидки і ми виграли. Виграли не так багато, 13 очок, не великий заділ перед виїзним матчем. Будемо готуватися до виїзної гри, потрібно закріплювати цю перевагу й виходити до наступного етапу".

ЧНУ – НУВГП 93 : 80 (21 : 15, 13 : 17, 23 : 21, 36 : 27)
ЧНУ: Кобець – 28 + 8 підб, 3 пер; Голик – 14 + 9 підб, 5 пер; Мірошниченко – 10 + 14 підб, 8 пер.
НУВГП: Федорчук – 22 + 3 підб; Жартун – 15; Мисковець – 14 + 3 пер.

1/4 фіналу СБЛУ Таскомбанк

ЧДТУ (Черкаси) – КПУ (Запоріжжя) 89:111 (24:28; 21:22; 24:22; 20:39)

Повна статистика

Ввечері у черкаському ПС "Будівельник" відбувся другий чвертьфінальний матч СБЛУ "Таскомбанк". Черкаський державний технологічний університет приймав у матчі-відповіді діючого чемпіона СБЛУ - Класичний приватний університет.  Ще вчора ці команди розпочали півфінальний чвертьфінальний етап у Запоріжжі. Після першого матчу КПУ мав перевагу – 113:89.

Відіграти цю різницю ЧДТУ виявилося не під силу. У видовищному та надрезультативному баскетболі краще виглядали гості – 111:89. Рівна боротьба у першій половині матчу, яка завершилася з рахунком 45:50, змінилася ривком КПУ у другій частині гри. Особливо запоріжани переконливо виглядали у заключній чверті, в якій здобули 39 очок.

У складах обох команд найрезультативнішими стали молоді гравці, які цього сезону виступали у командах Суперліги. У черкасців, це Скапінцев у гостей Ткаченко, Лук’янов і Ткачук. Тріо з КПУ здобуло 78 очок! Дмитро Скапінцев відзначився черговим вражаючим дабл-даблом – 32 очки та 23 підбирання. До слова, центровий ЧДТУ та "Черкаських Мавп" є лідером студентської ліги і у середньому за матч здобуває 18 відскоків.

Таким чином, КПУ стає першим півфіналістом СБЛУ Таскомбанк, а ЧДТУ припиняє боротьбу за трофей.

Олександр Скутельник, головний тренер КПУ:

Команда НУФВСУ стала чемпіоном Києва серед молодіжних команд
Чемпіонат Києва серед молодіжних команд-2023 фінішував яскравим "Фіналом чотирьох"
Дмитро Чайковський: Наша клубна філософія – в кожному матчі грати на перемогу
Віце-президент БК "Старий Луцьк-Університет" Дмитро Чайковський згадав виступ команди у Студентській лізі цього сезону
Івано-Франківський НУФВСУ-КФВ – переможець чоловічої Студентської ліги
Команда Євгена Мурзіна в фіналі здолала Львівську Політехніку
Чоловіча Студентська ліга: онлайн відеотрансляція фінального матчу
Відео28.05.2023
Дивіться вирішальну гру сезону чоловічої Студентської ліги
Івано-Франківський НУФВСУ-КФВ здолав луцький ВНУ в Студентській лізі: фотогалерея
Чоловіча Студентська ліга: результати 12 травня
Команда НУФВСУ-КФВ стала першим участником Фіналу восьми.
Визначився чемпіон жіночої Студентської ліги
У фінальному матчі зійшлись команди з Івано-Франківська та Львову.
Чоловіча Студентська ліга: результат 11 травня
В Івано-Франківську відбувся черговий матч Універсіади
В жіночій Студентській лізі визначилась пара фіналісток
Завершився груповий етап Студентської ліги серед жіночих команд
Розпочався сезон літньої Універсіади України
Жіночі команди визначать чемпіона на цьому тижні, а чоловіки зіграють матчі першого етапу
Петро Глушко: сподіваюся якнайшвидше ввійти після карантину в ігровий ритм
Гравець команди Вищої ліги та тренер студентської команди з Луцька розповів про підтримку кондицій під час карантину та підготовку до поновлення змагань