- Як виникла сама ідея створення Полтавської міської федерації баскетболу?
- Насамперед, ідея створення виникла після мого рішення створити шкільну баскетбольну лігу Полтави у 2016 році. Тоді знайти розуміння і підтримки в обласній федерації мені так і не вдалося, тому було прийняте рішення створити міську. Полтава достатньо велике місто і людей, які цікавляться баскетболом тут багато, тому ФБУ підтримала цю ідею і сприяла цьому процесу на усіх етапах.
- Що Вас особисто пов’язує із баскетболом, крім нинішньої посади?
- Я вихованець Кременчуцької ДЮСШ, з 2000 по 2006 роки був капітаном команди Вищої ліги БК Тернопіль, в останній рік мого перебування там ми стали срібними призерами Вищої ліги 2006; з 2006 по 2009 роки я уже був капітаном команди Вищої ліги БК Кремінь і тут також 2009 року ми перемогли у Вищій лізі; маю тренерський досвід по роботі з юнаками. З 2010 я живу і працюю в Полтаві і продовжую грати у баскетбол на місцевому рівні до того ж граємо ми як і у класичний баскетбол так і у баскетбол 3х3.
- Хто є Вашими однодумцями у цій роботі, діяльності міського осередку Баскетболу?
- Наша федерація доволі молода, зараз віце-президентом є Олександр Чукуренко, він відповідає за аматорські змагання і медіа. Юрій Книш – це головний секретар, він опікується розвитком дитячого баскетболу.

- Чи не буде йти в дисонанс робота міської і обласної Федерацій?
- Кожна федерація має свої напрямки роботи, займається своїми проектами і переслідує свої цілі. МИ не маємо заважити один-одному, на мою думку, більш ефективно співпрацювати.
- Які найближчі плани на 1-2 роки у міської федерації? В чому ви бачите основні виклики для себе як для керівника?
- Як я уже казав діяльність федерації розпочалася із бажання створити шкільну лігу, зараз ми працюємо над тим щоб розширити її. Крім того у співпраці із ФБУ ми плануємо розширення у нашому місті аматорської ліги під егідою Фежерації баскетболу України. У Полтаві, наприклад, є аматорська команда, яка грає у Харківській лізі, втім у місті є потенціал для створення хорошого, конкурентного турніру і представництво людей, які займаються баскетболом могло би бути більше. Також є плани на створення команди першої ліги в Полтаві, участь нашої збірної шкільної діги у ВЮБЛ, окремий напрямок – це підготовка місцевих арбітрів.
- Раніше у Полтаві було кілька нетривалих баскетбольних проектів, колись у Суперлізі виступав БК Полтава, але не дуже довго і не дуже успішно.
- На сьогоднішній день у Полтаві, якщо оцінювати ситуацію об’єктивно, то є можливість створення команди тільки першої ліги, у якій будуть грати виключно місцеві хлопці. Досвід команди Суперліги був коротким і не дуже вдалим її сформували лише на 1 сезон, був акцент на одних легіонерів, своїх вихованців на той час зовсім не було. Не секрет, що багато факторів для створення професійної команди залежить від коштів, тоді вони як швидко з’явилися так швидко і пропали.

- Минулого року у жіночій Вищій лізі було аж 2 баскетбольних клуби з Полтави, зараз залишився тільки 1 і під кінець чемпіонату його спіткала низка проблем, чи є перспективи створення у місті стабільного баскетбольного проекту?
- Жіночий баскетбол у Полтаві – це був проект обласної федерації. Як на мене у будь-якому обласному центрі завжди є перспективи створення стабільного баскетбольного проекту. Потрібен час, люди, кошти ну і крім того необхідні знання і бажання.
- Є у вас зв’язок із ФБУ, можливо якісь спільні ідеї, проекти тощо?
- Так ми підтримуємо зв’язок із ФБУ на всіх рівнях. Я постійно звітую про наші проекти і досягнення.
- Чи плануєте якось залучати до роботи у федерації відомих у баскетболі полтавчан, як наприклад Артем Буцький?
- Власне ми залучаємо і зараз, можливо не таких як Артем, але у недалекому минулому Сергій Зайцев, Романа Романенко були висококласними баскетболістами зараз ми працюємо разом із ними. Власне, я сам також проводжу майстер-класи для шкільних тренерів. Щодо Артема, то ми добре знайомі, можливо, після його повернення з Грузії будемо залучати і його.
- Як у місті ситуація із дитячим баскетболом, адже поки що у вашому регіоні більш відомі Миргород, де є хороші традиції підготовки дівчат-баскетболісток і Кременчук, де є непогані результати у хлопців?
- У цьому році відбувся дебют збірної ШБЛ Полтави у Всеукраїнській баскетбольній лізі, це уже важливий крок для підняття рівня масового дитячого баскетболу. До цього часу у національній першості брали участь тільки вихованці ДЮСШ, думаю що це не останній крок і кількість дітей, які залучені до баскетболу буде лише зростати, принаймні я налаштований на це, крім того ми бачимо, що для ФБУ напрямок масового баскетболу і перед усім дитячого також дуже важливий.


