Прометей вийшов до основного раунду Ліги чемпіонів

Волею календаря український Прометей і російська Парма-Паріматч визначали останнього учасника основного раунду Ліги чемпіонів.

До цього в Софії обидві команди провели по два матчі кваліфікації - український чемпіон здолав болгарський Левскі 96:56 і чеську Опаву 100: 78, а росіяни спершу вибили ізраїльський Хепоель Ейлат 79:76, а потім впоралися з французьким Ле Маном 82:69.

Обидві команди вперше грають в кваліфікації Ліги чемпіонів, тому битва за дебютну участь в основному раунді Ліги чемпіонів очікувалася серйозна.

На стартових хвилинах команди придивлялися один до одного, а потім на майданчику почала вимальовуватися перевага Прометея. Українська команда в першу чергу намагалася надійно грати в захисті, діючи щільно, перекриваючи вільні зони і видавлюючи суперника.

Це призвело до того, що у Прометея за першу половину матчу було відразу 7 перехоплень проти 3 при майже рівній кількості втрат і 11:2 за набраними очками у відривах. Крім того, при рівній кількості підбирань у Прометея було 6:0 за очками по підбираннями і 20:8 за очками в фарбі на користь українського клубу.

Але в третій чверті ситуація на майданчику повернулася на 180 градусів. Уже Парма почала грати дуже щільно в захисті, а гравці Прометея помилятися під тиском. Перевага українців почала танути і в підсумку росіянам вдалося зрівняти рахунок і навіть вийти вперед. З цього моменту почалася боротьба нервів з великою кількістю помилок у обох команд.

Парма в ці хвилини виглядала впевненіше, але за чотири хвилини до кінця Прометей вчасно повернувся в гру, зробив ривок 7:0 за хвилину і змусив наставника Парми Казіса Максвітіса брати два тайм-ауту поспіль. Це лише дозволило вирівняти гру його команді - за 22 секунди до кінця Прометей вів 4 очки і Пармі за цей час вдалось відіграти лише два з них. Підсумковий рахунок 67:65 на користь Прометея.

Найрезультативнішими гравцями Прометея стали Д'Анджело Харрисон и Ди Джей Стефенс, які записали на свій рахунок по 20 очок.

Відмітимо, що український клуб лише вдруге буде грати в груповому раунді Ліги чемпіонів (в сезоні 2016/17 там грав Хімік) і вперше клубу з України вдалось пройти кваліфікацію.

Вже відомо, що Прометей буде грати в групі А, где його суперниками стануть німецький Різен Людвігсбург, італійський Динамо Сассарі та іспанський Леново Тенеріфе. Старт групового етапу вже 5 жовтня.

Ліга чемпіонів, фінал кваліфікації

18 вересня, Софія

Парма-Паріматч (Росія) - Прометей (Україна) 65:67 (13:20, 15:21, 24:8, 13:18)

Прометей: Харрісон 20 + 6 підбирань, Еванс 6, Доу 4 + 4 передачі, Стефенс 20 + 5 підбирань, Сидоров 3 – старт, Петров 6 + 7 підбирань, Лукашов 3, Липовий 3, Кемпбел 2 + 6 підбирань, Беліков.

Статистика матчу.

Юрій Процюк: Цей досвід — на вагу золота
Наставник Франківська-Прикарпаття прокоментував срібло команди у Європейській лізі
Франківськ-Прикарпаття поступився у фіналі EWBL
Українська команда дала бій Варшаві, але програла в кінцівці
Франківськ-Прикарпаття у фіналі Європейської ліги: відеотрансляція матчу проти Полонії