Чоловіча збірна України сьогодні, 14 серпня, залишила Стамбул, де взяла участь у підготовчому турнірі до матчів відбору на чемпіонат світу-2023 та Євробаскет-2022. У Туреччині наша команда перемогла Польщу, зазнавши поразок від господарів турніру та чинних чемпіонів Європи словенців.
Незабаром збірна відправиться на ще один контрольний матч у Фінляндію, після чого завершуватиме підготовку до серпневих поєдинків відбору на ЧС-2023 проти Італії та Ісландії. Про свої враження від виступу національної команди в Туреччині розповів головний тренер збірної Айнарс Багатскіс.
Як змінилася гра з появою гравців, яких не було з командою в липні?
- Вона повністю змінилася, адже це досвідчені гравці, яким треба давати ігровий час. Для мене немає жодних питань, чому вони в збірній і для мене завжди було важливо, щоб для громадськості, для журналістів, було зрозуміло, чому той чи інший гравець у команді.
Так, є певні проблеми, адже Герун не грав з квітня. Щодо Леня, він не тренувався з нами і відразу зіграв проти Словенії. Мені достатньо було намалювати навіть не комбінації, а приблизно те що ми граємо, і він навіть за таких умов виглядав добре. В НБА, незрозуміло для мене чому, але він отримує стільки часу, скільки отримує. Як на мене, це гравець високого рівня і класна людина, як кажуть тренери, “very coachable”.
Ми взагалі не очікували, що Олексій гратиме в Стамбулі, адже він приєднався до команди лише два дні тому. Це було суто його бажання — він хотів грати відразу проти Польщі, але я сказав “ні”. Ми домовилися, що він зіграє два-три відрізка проти словенців, але вийшло трохи більше. І він зіграв значно якісніше, ніж я очікував у цій ситуації — враховуючи його ігрову практику та процес акліматизації.
Близнюк приїхав у такій фізичній формі, що він був готовий грати відразу. Я б хотів відзначити його, як приклад для багатьох не тільки українських гравців, адже Богдан — це приклад професійного спортсмена. Він не витрачає час дарма, готує своє тіло і йому значно легше влитися у баскетбольні навантаження. Ну і проти Словенії ми вирішили поберегти Михайлюка, адже на турнірі він також грав після одного неповного тренування.
Наразі у нас багато чого вже є: бажання, азарт, емоції і розуміння того, що ми робимо, але в нас немає натренованості і ми ще далеко не команда.
Читайте: Айнарс Багатскіс: Хочу сподіватися, що вболівальники нас прийдуть підтримати у матчі з Італією
Які враження у вас від зіграних у Стамбулі матчів?
- Туреччина, враховуючи гравців НБА, готується повним складом вже два тижні. Звичайно, ми могли зіграти проти них якісніше, але, можливо, переліт і певна втома призвели до того, що ми моментами провалилися не в плані баскетболу, а в плані ігрової енергії. Ми були занадто спокійні, а турки, навпаки, грають на емоціях. Плюс вони влучили триочкові, а у нас були підготовлені вільні кидки, які ми не реалізували. Це, знову ж таки, гра на фоні втоми та важких ніг.
У матчі проти Польщі була зовсім інша гра, ми грали в швидкий баскетбол, ми бігли і був лише один спад в середині гри, на який ми відреагували та зіграли цікавим поєднанням гравців — дуже маленькою п’ятіркою з чотирма маленькими та одним центровим. Ми розуміємо, що ця команда має бігти — це бонус цієї команди і ми маємо працювати на це.
Проти словенців моментами ми грали дуже якісно, але програли через певні нюанси, які треба виправити: зайва підстраховка, в результаті якої отримали п’ять триочкових. Це команда, яка кидає триочкові ледь не найкраще в Європі, незалежно від того грає Дончіч, чи не грає. Ну і парадоксально, що ми програли декілька підбирань, граючи великою пятіркою, після чого нам забили. Ці дрібниці коштували нам перемоги.
Що має давати команді здвоєний центр, яким збірна України починала два матчі?
- Ми маємо шукати свої переваги. В липні ми за рахунок цього затисли іспанців під кільцем. У нас на позиції центрового чотири гравці і треба думати, як їх використовувати, і що ми можемо від цього отримати. І, як на мене, ми отримуємо певні переваги, наша гра стає різноманітнішою. Головне - це виправити захист один на один, підбирання та зайву підстраховку. У нападі я не бачу проблем грати такою передньою лінією. У нас, на жаль, немає багато гравців на “четвірці”, на цій позиції, зокрема, проти Словенії грав Лень і добре розтягував захист. Попереду у нас багато роботи, але небагато часу.
Збірна України проти господарів Євробаскету: продовжується продаж квитків на матч проти Італії
Іссуф Санон в листопаді отримав три хвилини у двох матчах, а зараз став ключовим гравцем задньої лінії. Що змінилося?
- Він все довів своєю роботою. Йому треба було трохи часу, щоб зрозуміти, де він знаходиться і яка гра від нього потрібна. Так, звичайно, тренерам, у яких він грав, було приємно мати гравця, який може вирішувати, але його ніхто не навчив грати в командний баскетбол. Зараз він змужнів, став чоловіком і за грою вийшов на новий рівень.
Звичайно, є над чим працювати, але його агресивність, бажання та позитив дають свої плоди. І мені подобається, що він не змінюється. Видно, що він дуже переживає, наприклад, за те що в перших двох матчах у Стамбулі зробив 11 втрат. Але це тому що він більше хоче пасувати, більше хоче загравати наших великих. Тому є помилки і через це треба пройти.
Я б його хотів також відзначити, як приклад для гравців, у тому числі для гравців збірної. Після останньої гри в липні він відразу найняв персонального тренера і продовжив працювати. Він ці три тижні не курив бамбук, як частина гравців, а готував своє тіло. Саме тому зараз він добре виглядає. Вистачає ігрових аспектів, в яких треба додавати, але це баскетболіст, який зараз дає результат.
Які плани на тренувальний відрізок перед контрольним матчем у Фінляндії?
- У нашого тренерського штабу зараз є приємні і водночас неприємні клопоти, адже всі гравці, які знаходяться в команді, заслуговують місця в складі на офіційні матчі. Але нам ще треба визначитись із певними позиціями. За рахунок того, що в нас більше гравців, ми можемо зберігати інтенсивність на тренуваннях. А тренування мають бути інтенсивнішими за гру, тому це ми зараз і будемо продовжувати використовувати.
Прокоментуйте, будь ласка, зміни у тренерському штабі збірної України.
- Ще перед липневими матчами було зрозуміло, що збірній U-20 важливо буде відразу працювати з головним тренером Віталієм Степановським. У сучасному баскетболі дуже важко всидіти на двох стільцях, тому ще тоді ми вирішили, що Віталій зосередиться на молодіжній збірній та на клубній роботі. Це стосується і Валерія Плеханова: його пріоритет була збірна України U-18, після чого він отримав і прийняв пропозицію від Будівельника. Тільки це завадило цим тренерам бути зараз у збірній.
Водночас можу сказати, що у Максима Міхельсона було дві пропозиції, але він відмовився від них, щоб бути тренером збірної. До мене також була зацікавленість від декількох клубів, але я сказав, що спочатку я закінчу свою справу зі збірною України, а потім вже подивимось. Я радий, що в таборі збірної зараз людина, яка і так була з нами — Микола Кірсанов, а також тренер, який допомагає з індивідуальною роботою — Олексій Рубан. У нас молодий, енергійний тренерський штаб, який допомагає гравцям ставати краще. Мене тішить, що гравці сприйняли це і те як вони працюють, створюючи чергу для додаткових тренувань.
Підписуйся на ФБУ у соцмережах:
Наші канали в мессенджерах:
Наші сторінки в соціальних мережах:
facebook.com/UkrBasket
instagram.com/fbu_official
youtube.com/MediaUkrbasket