Друге поспіль чемпіонство "Хіміка"
В першій частині 2016 року южненський "Хімік" виконав програму максимум, забравши додому обидва національні трофеї. Спочатку Олег Юшкін привів команду до перемоги в національному Кубку, де чемпіон у фіналі, який в лютому приймав столичний Палац спорту, впевнено здолав криворізький "Кривбас". До речі, для южненців ця перемога стала першим в історії клубу тріумфом в Кубку країни.
Але на цьому чинний чемпіон, звичайно ж, зупинятися і не думав. "Хімік" оформив історичну серію пройшовши "регулярку" без жодної поразки, після чого впевнено дістався фінальної серії, під час якої команді довелося серйозно перебудовуватися. Після поразки від київського "Динамо" в першому матчі за золото керівництво южненців прийняло несподіване рішення про відставку головного тренера Олега Юшкіна. Доводити справу до перможного кінця довелося асистентові наставника Вітатію Степановському, який з непростим завданням впорався, не програвши в результаті жодного матчу фіналу.
Уже на чолі зі Степановським і у ранзі дворазового чемпіона країни "Хімік" підійшов до нового сезону. Южненці, зробивши в міжсезоння кадрові перестановки в складі, до нового сезону підійшли у всеозброєння. Після двох кіл "регулярки" чемпіон зустрічає Новий рік з кращим рекордом в лізі, однак на рахунку підопічних Степановського на дві гри менше, ніж у "Будівельника", який також демонструє хороший хід.
Звичайно, не можна не сказати про єврокубкову кампанію "Хіміка", де, на жаль, справи у нашого чемпіона поки йдуть не кращим чином. Заявившись в Лігу чемпіонів, "Хімік" вже вплутався в серйозний челендж - адже в новоствореному турнірі виступають команди хорошого європейського рівня. Шансів на вихід в наступний раунд у южненців залишилося дуже небагато, однак тепер перед "Хіміком" стоїть завдання продовжити виступи на євроарені, для чого чемпіону треба пробитися в Кубок Європи FIBA.
Об'єднаний чемпіонат України
Головною подією року в клубному українському баскетболі безсумнівно стало об'єднання двох ліг, які паралельно співіснували в сезоні 2015/2016. Клуби зуміли домовитися і восени українські вболівальники отримали те, про що мріяли весь минулий сезон - повноцінний чепіонато з усіма найсильнішими клубами країни, які виступають під егідою Федерації баскетболу України.
В першу чергу, варто сказати про те, що в лігу ввійшли гранди українського баскетболу "Будівельник" і "Дніпро", чия присутність в Суперлізі Парі-Матч автоматично вивела чемпіонат на більш високий і конкурентоспроможний рівень. Також увійшов до найсильнішої ліги країни і дебютант кременчуцький "Кремінь", який вже став однією з головних сенсацій другого кола "регулярки", провернувши 5-матчеву переможну серію.
Усі найсильніші команди, які билися за чемпіонство в попередньому сезоні (за винятком київського "Динамо", на зміну якому прийшов найтитулованіший клуб країни "Будівельник"), продовжують боротьбу в цьому сезоні, а до них долучився самобутній колектив з Харкова - "Політехнік" , який довгий час був одним з кращих клубів другого дивізіону країни.
Таким чином, гравці, тренери і, звичайно ж, вболівальники отримали сильний чемпіонат, два кола якого вже залишилися позаду. То ж, усе найцікавіше ще тільки починається.
Сильні українці і легіонери повертаються в Україну
Підвищення рівня ліги спровокувало певні процеси, які почали відбуватися в українському клубному баскетболі. Сили команд підрівнялися, а в лігу почали стягуватися виконавці високого рівня, яких в минулому сезоні українському глядачеві відверто не вистачало.
Варто сказати, що в домашій чемпіонат повернулися такі баскетболісти, як Руслан Отверченко, який після сезону іспанській "Манресі" продовжив виступи в "Будівельнику". Досвідчений Олександр Кольченко, який останні пару сезонів виступав за кордоном, вже по ходу "регулярки" підсилив "Черкаські Мавпи", а вихованець "Миколаєва" Олександр Кушніров після сезону в Латвії повернувся в рідний клуб, ставши одним з найефективніших гравців ліги. "Запоріжжя" повернув до своїх лав одного з найяскравіших гравців чемпіонату Макса Конате, який є найрезультативнішим гравцем ліги прямо зараз, а "Мавпи" зміцнили передню лінію Ігорем Чумаковим.
Треба сказати і про легіонерів, рівень яких помітно підріс - кількісно і якісно. "Будівельник" підписав досвідченого американського розігруючого Генрі Дугата, а "Хімік" відповів потужним трансфером Джеймса Сміта, який став новим лідером чемпіона України. Вже по ходу сезону БІПА заповнила прогалину в передній лінії американським бігменом Кервіном Брістолем, який свого часу запам'ятався в Суперлізі своїми виступами в складі "Миколаєва". Ну а головним трансфером стала "бомба" від "Будівельника", який привіз в Україну найбільш літаючого легіонера в історії чемпіонату Ді Джея Стефенса. Американець, який зупинився за крок від підсумкового ростера "Мемфіс Гріззліс" повернувся в Європу і вже підкорив серця українських вболівальників своїми космічними данками.
Виступи українців за кордоном
Паралельно з Суперлігою Парі-Матч продовжують свої успішні виступи наші баскетболісти, що представляють Україну в сильних зарубіжних чемпіонатах. Так, когось із них нам не вистачає в домашній лізі, але те, що наші гравці набираються досвіду в поєдинках проти топових команд Європи піде не користь не тільки їм самим, а й збірній, яка наступного року гратиме на континентальній першості.
Відразу три українських виконавця грають у найсильнішій лізі Старого Світу. В'ячеслав Кравцов закріпився в Іспанії, перейшовши в "Валенсію", Артем Пустовий продовжив виступи за "Обрадойро", а Ігор Зайцев, не зумівши закріпитися в польському "Штельметі", перебрався в іспанську "Манресу".
Капітан збірної України Кирило Фесенко, остаточно залишивши НБА, продовжив кар'єру в Італії. Після виступів за "Канту" в минулому сезоні український бігмен привернув увагу "Авелліно", з яким Фес бореться за найвищі місця в Серії А і паралельно в Лізі чемпіонів.
Свінгмен збірної України Олександр Липовий відправився підкорювати Грецію, де від матчу до матчу додає в складі "Трікали", а Сергій Гладир став важливим солдатом ротації Звєздана Мітровіча в "Монако", отримавши при цьому запрошення на Матч всіх зірок.
Також варто відзначити, що лідером чемпіона Болгарії "Лукойл Академіка" став форвард збірної України Максим Корнієнко, Максим Пустозвонов стабільно отримує свої хвилини і приносить користь румунському "Клужу", а Денис Лукашов допомагає "Єнісею" вирішувати поставлені завдання в сильній Лізі ВТБ.
Українці за океаном
Ну і нарешті скажемо про українців, які представляють батьківщину, перебуваючи від неї найдалі. 23-річний Центровий Олексій Лень, який проводить свій четвертий сезон у "Фінікс Санс", вже давно закріпився в складі клубу найсильнішої баскетбольної ліги світу і зараз, будучи одним з його ключових виконавців, намагається допомогти команді піднятися з низів західної конференції.
Приємно, що якщо в минулому сезоні Україну в НБА представляв лише один баскетболіст, то цього року контракт новачка в "Юті" отримав Хоель Боломбой, якого "Джаз" обрали на драфті під 52 номером. Поки потрапити в основну ротацію баскетболістові українського походження не вдається, Боломбой підтримує свою ігрову форму в фарм-клубі "Юти" "Солт Лейк Сіті Старс", в складі якого, до речі, показує відмінну гру.
Продовжує свою кар'єру в "студентах" Святослав Михайлюк, який влітку прийняв рішення провести третій сезон за "Канзас". І треба сказати, що рішення талановитого українського свінгмена виявилося вірним, адже в цьому році підопічний Білла Селфа демонструє свій кращий баскетбол і стає все більш важливим виконавцем в ігрових побудовах "Джейхокс".
Ну і нарешті Богдан Близнюк. Форвард команди університету Східний Вашингтон, який, як і Михайлюк, проводить свій третій сезон в NCAA, став лідером колективу, демонструючи кращі цифри в кар'єрі. 20,9 очка, 6,3 підбирання і 4,4 передачі українця допомагають "Гегс" йти на другому місці в конференції Big Sky і, хто знає, може цього року талановитий українець зверне на себе увагу скаутів НБА.