Інструктор ФІБА зі статистики, представниця Болгарії Лілія Борісова провела семінар для українських операторів баскетбтольної статистики. Пані Лілія розповідає про свої враження від зустрічі з аудиторією у Києві, про новітні вимоги ФІБА до представників цієї важливої для проведення матчів ланки.
- Ми працюємо за спеціальним проектом ФІБА, що його було прийнято у червні цього року. Для його реалізації були виділені відповідні інструктори, я є одним з них. Ми відвідуємо країни Європи, проводимо семінари, аби в усіх країнах оператори баскетбольної статистики працювали за однією і тією самою схемою, тобто однаково.
- Хто може вважати себе успішним оператором баскетбольної статистики?
- Ті хто складуть тестування, отримають спеціальні ліцензії. Вони діятимуть лише два роки. Потім ці знання треба буде поновлювати і підтверджувати на подібних семінарах. І це необхідна умова, щоб люди могли працювати на іграх.
- Який елемент найважчий для операторів статистики?
- Нема різниці, який елемент обчислювати – асист, перехоплення, підбирання, важливо бути уважним. І рахувати за прийнятими схемами. Одна людина працювала в НБА, інша – має досвід обслуговування матчів у європейських лігах. Завдання інструктора – змусити працювати усіх однаково. Приймати рішення щодо замін у грі, тощо.
- Скільки часу потрібно, аби стати кваліфікованим оператором статистики?
- Я працюю у цьому напрямку вже 12 років. І маю приклади, коли люди за рік можуть опанувати тонкощі статистики, а комусь і чотирьох замало. Це залежить від того, скільки ігор обслуговує конкретний оператор, у якій лізі працює, скільки у ній команд беруть участь, який рівень баскетболу демонструють.
- Ви очікували, що в Україні буде стільки бажаючих стати учасником семінару?
- Це шоста країна, у якій я проводжу такий семінар. У вас рекордна аудиторія. Дуже добре усе організовано. Приємно, що участь беруть не лише ті, хто складатимуть тести на отримання ліцензій. Після тестування я складу звіт і вже знатиму, яким питанням приділити більш пильну увагу.