Напередодні в Києві відбулося засідання виконавчого комітету Федерації баскетболу України, яке стало першим нової каденції членів виконкому після переобрання Михайла Бродського президентом ФБУ.
Виконком розглянув питання щодо звернення до ФІБА стосовно включення українки Марини Ткаченко до Залу Слави ФІБА.
Нагадаємо, влітку 2021 року в Зал слави ФІБА першим з українців був введений олімпійський чемпіон Сеула, колишній гравець НБА і почесний президент Федерації баскетболу України Олександр Волков.
Марина Ткаченко — легендарна постать в українському жіночому баскетболі. Олімпійська чемпіонка, дворазова чемпіонка Європи.
В складі збірної СРСР Ткаченко виграла чемпіонат Європи 1991 року, в складі об’єднаної збірної виграла Олімпійські ігри 1992 року.
Головні досягнення всього українського баскетболу часів незалежності – перемога на жіночому чемпіонаті Європи 1995 року (до сьогодні єдина перемога в історії) та участь в Олімпіаді в Атланті, де українські дівчата стали четвертими (до сьогодні - єдина участь баскетбольних збірних на Олімпійських іграх). Саме атакуюча захисниця Марина Ткаченко була головною зіркою тієї збірної.
Хто грав з Мариною Ткаченко, відзначав її непересічний талант. Вона в першу чергу була командною гравчинею, жертвуючи індивідуальними досягненнями заради командного успіху. Але при цьому на переможному для України Євробаскеті-1995 Ткаченко увійшла до топ-5 гравчинь за результативністю та за підбираннями. На Олімпійських іграх 1996 року стала другою в рейтингу за кількістю перехоплень та увійшла до топ-10 за передачами на турнірі.
На клубному рівні Ткаченко більше 10 років виступала за найтитулованіший клуб країни Динамо, з яким виграла чемпіонат СССР, СНГ та України. У 1988 році виграла з клубом Кубок Ронкетті. Також пограла у Німеччині та Угорщині.
Після завершення кар’єри продовжила працювати задля розвитку українського баскетболу – була тренеркою жіночої збірної України, виконувала тренерську та адміністративну ролі в українських командах.