Перехід в Прометей Ді Джей Стефенса став одним з найгучніших трансферів в історії молодого клубу з Кам'янського. Ніколи ще червоно-білі кольори не захищав гравець, в послужному списку якого виступи в НБА, нехай і не тривалі. Крім того, Ді Джей вiдмiнно зарекомендував себе під час першого приїзду в Україну чотири роки тому, після чого було таке ж вдале продовження кар'єри у Франції. Саме звідти повернувся легкий американський форвард в нашу країну, і тепер з його ім'ям пов'язують великі надії вже вболівальники кам'янчан. У статусі гравця Прометея Ді Джей дав інтерв'ю клубній прес-службі.
- Ді Джей, в твоїй біографії відразу ж кидається в очі перший рядок: те, що ти народився в Німеччині. Можеш трохи докладніше розповісти саме про цей факт?
- Все досить просто: мій батько був військовим. Він служив в Німеччині, тому я і народився у Франкфурті.
- Як ти долучився до баскетболу?
- Мій батько грав в баскетбол за часів мого дитинства. Я завжди дивився на нього, тому хотів займатися тим, чим займався він.
- Ще в дитинстві серед своїх однолітків ти виділявся стрибучістю. Чи не було через це альтернативи зайнятися яким-небудь іншим видом спорту, зокрема, легкою атлетикою?
- У дитинстві я не був такий вже атлетичний, атлетичнiсть стала з'являтися років з 16-ти. Легкою атлетикою я не займався, але грав у американський футбол.
- Ти вчився в університеті Мемфіса. Які найбільші досягнення були у твоїй університетській команді?
- Ми тричі ставали чемпіонами своєї конференції SEC. Якщо говорити про особисті досягнення, то я був найкращим гравцем захисного плану конференцiї і входив в третю збірну всіх конференцій NCAA.
- Паралельно ти ж і серйозно навчався. В якій сфері здобув освіту? Чи може вона допомогти тобі після закінчення баскетбольної кар'єри?
- Я вже думав про майбутнє, про те, чим буду займатися пiсля виходу на пенсію, ще коли навчався в коледжі. Я отримав ступінь бакалавра в галузі спорту та дозвілля.
- Твоє студентське звання найкращого захисника конференції говорить про те, що гра в обороні - це твій найголовніший ігровий козир, або, можливо, здатнiсть ефектно забивати?
- У студентські роки гра в обороні була моєю візитною карткою. Зараз же я можу запропонувати на майданчику партнерам і тренерам набагато більше, здатен демонструвати більш агресивну гру в нападі.
- Якщо взяти такий елемент атакуючої гри як данки, ти казав, що не тренуєш їх спеціально. Але на данк-контести у Франції, в яких ти перемагав, ти готував щось особливе?
- Перед Матчами Зірок я зазвичай заходив на YouTube і намагався знайти данк, який дуже складно виконати і який не був успішно продемонстрований раніше. Я просто намагався його виконати за день-два до конкурсу.
- Безболісно тобі дався переїзд до Європи?
- Перебування в будь-якій країні відрізняється від домашнього в США. Найбільший культурний шок я отримав при першому переїзді зі Штатів до Європи, до Греції. Відмінності були в усьому: природніх умовах, архітектурі, побуті, просто в загальній атмосфері.
- Не можна не запитати тебе про виступи в НБА, хоча ти зіграв в лізі небагато ігор за Мiлуоки Бакс та Мемфiс Грiззлiз. Твої найяскравіші враження від ліги?
- Абсолютно неймовірно просто мати можливість відчути себе частиною кращої ліги в світі, почати працювати з найкращими гравцями світу, грати поруч з ними і проти них. Це просто неперевершено!
- Сезон, проведений в Україні, в київському Будівельнику, став одним з найкращих у кар'єрі?
- Якщо зважати лише на статистику, то був мій найкращий сезон в Європі, але таким я б все-таки назвав наступний, 2017/2018. Я виграв зі своєю командою чемпіонат Франції і став найкращим "шостим" гравцем французького чемпіонату. Взагалі, саме в ці два сезони я зміг максимально реалізуватися.
- Що тобі найбільше запам'яталося в Україні в побутовому плані? Що тобі сподобалося в нашій країні, що, можливо, нi?
- Зараз уже мало що згадується за винятком дуже холодного клімату, і те, що фанати Будівельника постійно добряче підтримували мене. Але холод - це однозначно було те, що абсолютно не подобалося.
- Чи доводилося тобі чути про те, що з часу твоїх виступів в Україні наша Суперліга стала сильнішою? Якщо так, чи мало це значення при підписанні контракту з Прометеєм?
- Так, я в курсі того, що ваша Суперліга з кожним роком стає бiльш сильнішою. У тому числі і це допомогло мені вирішити повернутися в Україну, а також можливість зіграти за Прометей в єврокубках. Зараз у мене всі шанси стати ключовою фігурою в команді i виграти з нею чемпіонат країни.
- Перед переходом в Будівельник ти говорив, що радився з Генрі Дугатом. Зараз консультувався з кимось перед підписанням контракту з Прометеєм? Можливо, з тим же Генрі, який грає в Дніпрі?
- Я дійсно говорив з Генрі перед тим, як підписати контракт з Прометеєм. Ми раніше були товаришами по команді і з того часу залишилися друзями, а минулого літа я навіть приїжджав до нього в гості до Дніпра.
- Ти пограв в досить екзотичних для жителів України країнах: Пуерто-Ріко, Домініканській Республіцi, Бахрейні. Які враження залишилися від цих етапів кар'єри?
- Я не думаю про країни, де належить грати. Для мене на першому місці стоїть можливість просто продовжувати грати в баскетбол, що я і робив у всіх країнах, які ви перерахували. Можу лише сказати, що це не були серйозні або значущі етапи моєї кар'єри.
- Як склався для тебе останній сезон в Ле Мані? Твоїй команді було важко скласти конкуренцію лідерам французького баскетболу Монако, Війербану, Діжону?
- З багатьох причин останній сезон виявився важким і для Ле Мана, і для мене. Ми постійно боролися з травмами та іншими проблемами. Не завжди було все в порядку зі здоров'ям і у мене. Проте по ходу сезону нам вдалося перемогти і Війербан, і Монако. У нас була хороша команда, шкода, що нам так і не вдалося показати все, на що були здатні.
- Як підтримував кондиції під час багатомісячного карантину?
- Спочатку я два місяці жив практично в ізоляції у Франції, взагалі не виходив з дому. Потім повернувся в Штати, там ситуація була схожою. Проте з часом почав тренуватися, повернув собі тонус, необхідний для серйозної тренувальної роботи з командою.