Баскетбольна команда інвалідів на візках "Київ-басКІ" взяла участь у перших у своїй історії змаганнях "Union-Basket-Lviv-2017". Хлопці зорганізувалися тільки навесні, тренувальний процес на момент участі у турнірі становив 1.5 місяці. На думку наставника киян, голови тренерської комісії ФБУ Дмитра Безелевського перед його підопічними не стояло завдання виграти турнір, а відчути баскетбол, змагальний дух, адже переважна більшість гравців команди жодного разу не брали участі у турнірах.
- Потрібно було відчути суперників, подивитися, як вони готові, як виступають. Наскільки добре можна володіти м’ячем і влучно кидати. Перша гра продемонструвала – попереду ще багато роботи, та й доукомплектовувати команду потрібно, аби гравці відчували конкуренцію. Це по-перше, по-друге – нам потрібно прийти до того, щоб тренування відбувалися на спортивних візках. Між ними і звичними візками – велика різниця. Там колеса розташовані під кутом, що зменшує травматизм гравців. У спортивного візка є колеса ззаду, це не дозволяє візку перекидатися назад. Дуже небезпечно тренуватися на звичному візку, і у мене були випадки, коли таке траплялося. Хлопці знають про це, десь страхують себе. Але все одно, неприємно впасти на спину у візку і потім вся команда тебе підіймає.
Першу гру ми програли господарям, команді "Union-Basket-Lviv" 0:50. Було явно помітно, що суперники тренуються більш тривалий термін, у них є досвід, команда більш укомплектована і згуртована. Вони вміють і кидати, і закидати. Тому такий результат. Але нічого. Ми не звертаємо на це уваги. Нам головне було відчути смак гри. У другій грі з командою Харкова нам вже вдалося набрати перші очки. Але все одно помітно, що нам бракує зіграності і треба вдосконалювати майстерність на тренуваннях. Щоб ми могли находити, створювати можливість для кидка, і коли ця нагода з’являється, влучати у кільце. Це зараз важливе питання для тренувань – майстерність кидка, його влучність.
Користуючись нагодою, хочу подякувати Українській Асоціації інвалідів АТО та її голові правління Сергію Тріскачу. Вони взяли левову частку витрат щодо участі команди у турнірі на себе, а з пошиттям форми допоміг Андрій Губніцин.
Величезне дякую усім цим людям ! І ще громадській організації "Миротворець", президентом якої є Сергій Сорокопуд. Власне він є ініціатором створення команди "Київ-басКІ".
Враження від турніру дуже позитивні – і харчування, і проживання на рівні, і екскурсії організували Львовом. Це теж дуже важливо і цікаво для людей з обмеженими можливостями. І, безперечно, гарний досвід отримали у баскетбольному плані. Попри не зовсім задовільні ігрові результати в усіх хлопців залишилися від турніру позитивні враження, є налаштованість тренуватися далі. Цілком зрозуміло, що за 1.5 – 2 місяці команди не збудуєш, особливо, якщо раніше гравці не мали досвіду у баскетболі. Ніякої трагедії нема, усе йде за планом. Будемо тренуватися, доукомплектовуватися, шукати гравців, щоб досягати результату.
Додам, що команда "Київ-басКІ" і усі учасники турніру висловлюють щиру подяку Федерації баскетболу України і особисто її Президенту Михайлу Бродському за надані м’ячі, якими грали турнір і які залишилися в командах для тренувань і виступів.