Граючий тренер аматорського колективу СБК Львів, а також відомий львівський баскетбольний арбітр Денис Головко поділився враження від баскетбольного сезону у місті, а також розповів про плани команди на літо.
- Денисе, які враження від сезону? Чи можна назвати його повноцінним, якщо чемпіонат аматорської ліги BALL довелося завершити через довготривалий карантин?
- Незважаючи на завершення сезону через карантин, враження позитивні. Рівень чемпіонату був доволі високим, він підійшов до серії плей-оф. Наша команда СБК Львів завершила змагання на четвертому місці. Звичайно, були цілі потрапити у призери, але, на жаль, не склалося.
- Як оціниш виступ команди СБК Львів у чемпіонаті? Чи могла команда зіграти краще?
- Думаю, так. Ми могли зіграти краще, але на такий результат є свої причини. Упродовж сезону травмовані були наші лідери: Данило Кич, Артем Стахів, Артем Нечипуренко , я та Владислав Сухов. До слова, дякую усім небайдужим, які долучилися фінансово на операцію для Влада. Думаю, цим вчинком ми усі довели, що наш баскетбол живий і ми всі одна велика баскетбольна сім’я. Звісно, на наш результат вплинув і змінений склад команди, оскільки з минулорічного складу, яка брала участь у Бізнес-лізі, залишилося трохи більше половини гравців. Наша ротація не могла пройти безслідно.
- Ви та Ростислав Зелик були організаторами чемпіонату. Наскільки важко поєднувати роботу гравця та організатора?
- Так, організовувати і поєднувати ігри доволі складно, адже увесь час ти маєш вирішувати різні організаційні питання. Звичайно, то складно, оскільки твоя команда також грає і ти увесь час у грі. Думаю, Ростислав Зелик скаже аналогічно.
- Які плани командні на літо?
- Якщо говорити про командні плани, то це зайнятися ростером на майбутній чемпіонат для досягнення кращого результату. Також СБК Львів планує взяти участь у стрітбольних турнірах, які ми маємо проводити на майданчику, що поблизу Порохової Вежі. Також у наших планах участь у турнірі 5х5 пам’яті Анатолія Ковтуна, який також повинен відбутися на цьому ж майданчику. Це буде повноцінний літній чемпіонат.
Влітку у нас також заплановане проведення декілька стрітбольних турнірів серед різних вікових категорій, Відкритий Кубок Львова серед дорослих, а також відбір на West FCA Streetball League. Точних дат проведення змагань назвати я наразі не можу, оскільки у нас ще триває карантин і він, відверто кажучи, гальмує багато організаційних процесів.
-Яким був рік для нашого баскетболу? Як оціните виступи наших команд, а саме БК Львівська Політехніка, БК Львів та СБК Львів?
- Я б хотів згадати ще дитячий баскетбол. Цей рік вважаю доволі успішним, адже велика кількість команд були учасниками чемпіонату ВЮБЛ. Тут треба висловити слова подяки нашим тренерам, а саме Дмитру Янковенку, Любові Ковач, Ользі Ковалик, Едуарду Скрипцю, Андрію Білозерському та іншим, які навчають дітей азам цього виду спорту. На жаль, через карантин наші дитячі команди так і не змогли дограти свої чемпіонати.
Львівська Політехніка у Вищій лізі посіла низьку позицію, оскільки грала лише своїми студентами. Якби у команди Ярослава Зубрицького був сильнішим склад, думаю, результат був би кращим. Тішить те, що на деякі матчі «політехів» було чимало вболівальників.
Бк Львів під керівництвом Леоніда Дербаби посів третє місце у західній зоні у Першій лізі. Вітаю команду з цим результатом. На жаль, чемпіонат у Першій лізі також догравати не будуть.
Жіноча команда СБК Львів, на жаль, не змогла вийти у плей-оф чемпіонату Вищої ліги. Думаю, головна причина такого результату – мала лавка запасних гравців. Бажаю успіхів нашим дівчатам уже у наступного сезоні.
- Якими бачите перспективи майбутнього сезону? Що наприклад можна покращити в організації аматорських змагань?
- Якщо говорити про аматорський баскетбол, то, звичайно, хотілося б бачити більше команд в аматорському чемпіонаті. Розумію, що це не зовсім залежить від ГО Ball, але таке бажання дійсно присутнє. Хотів би також побачити у чемпіонаті ще більше цікавих і драматичних ігор протягом сезону.
Щодо покращення самого чемпіонату, то це питання ми обговоримо на зборах представників команд усіх ліг. Можу усіх запевнити, що організатори відкриті до будь-яких пропозицій чи співпраці.
- Окрім виступів на аматорському рівні, Ви є ще баскетбольним арбітром. Чи не втратили арбітри свої навички за час карантину?
- Протягом карантину арбітри не могли вдосконалити свої практичні навички, оскільки увесь світ зупинився, і жодних подій не відбувалося. Особисто я здебільшого вдосконалював свої теоретичні знання та з допомогою інтернету мав можливість аналізувати деякі цікаві баскетбольні матчі.
І на останок хотів би сказати, що баскетбол у Львові набирає обертів. Звичайно, є люди, які в чомусь допомагають, а є й такі, які вміють лише усе критикувати. Можливо, це і добре, адже їхня критика заставляє нас ставати досконалішими та покращувати баскетбол у спортивній столиці України.