Чоловіча національна збірна України прибула до Любляни, де протягом п’яти днів готуватиметься до матчів другого ігрового вікна кваліфікації Євробаскета-2022 проти Словенії (28 листопада) та Австрії (30 листопада).
Читайте: Останнє тренування збірної України перед вильотом до Словенії: відео
Напередодні вильоту команда Айнарса Багатскіса провела останнє тренування в Києві, під час якого своїм коментарем поділився головний тренер.
Про формат «бабл»
- Як на мене, це – найбезпечніший спосіб проводити змагання в командних видах спорту. Проте, туди потрібно ще дістатися, адже це подорож, аеропорти, людні місця. Та все ж, якщо всі заходити безпеки застосовані – це кращий варіант проводити ігри такого масштабу. Не дивлячись ні на що, життя не повинно зупинятися. Чемпіонат і спорт повинні жити. Як це вплине, я не знаю. Всі команди в однаковій ситуації. Зазвичай, коли граєш вдома, в тебе є, як то кажуть, шостий польовий гравець. В тебе є свій глядач та домашні стіни. Зараз вболівальників у словенців не буде, в них є тільки домашній зал. Тож, кому і що допоможе, я не знаю.
Про збірну Словенії
- Для мене, Словенія - це черговий суперник. Дуже неприємний суперник. Вони знають, як грати, вони вміють грати, добре навчені. Деякі гравці мають хорошу репутацію в Європі. Я словенців вважаю командою, яка найкраще всього вміє прикидатися. Там більшість гравців нападають, вони агресивні, добре відчувають дистанцію і коли ти їх торкаєшся, то він одразу падає.
Ми зі збірною Латвії словенцям дали на чемпіонаті Європи 14 штрафних. Якщо програєш 2 очка, то це - непотрібні фоли. Я зараз не кажу про якісь тактичні баскетбольні примудрості нападу або захисту. Вони знають, як грати. Це досвідчена команда і те що в них якихось гравців немає, так це всіх торкнулося. Дуже важливо, як я називаю, щоб команда гарно грала, ти повинен бути здоровим, як фізично, так і ментально. Нас очікує дуже важкий матч, як і всі ігри.
Потрібно бути впевненим в собі і мати терпіння в запасі. Я маю на увазі, що в баскетболі нічого не відбувається тут і зараз. Дуже рідко ігри вирішуються в першій чи другій чверті. Ну якщо ти робиш на суперника такий хороший спортивний тиск, обґрунтований тиск, то в середині третьої чверті повинен вже отримати якийсь запас. У матчі проти словенців я не розраховаю частково навіть на fair-play, я дуже добре знайомий з цією баскетбольною нацією і все, що можливо, буде проти нас.
Головне – бути впевненими в собі. Те, що ми фізично добре підійдемо, в цьому я впевнений, але дуже важливо, як кажуть боксерською термінологією - тримати удар і потім це використати. Це найголовніше, як на мене. Нікого вже не здивуєш якимись баскетбольними тактичними моментами. Звичайно, якісь дрібниці маленькі можливо ми змінимо, вони змінять. В них новий тренер, але який постійно був всередині збірної. Це знову ж таки додатковий струс для команди, ти ніколи не знаєш, як воно вплине, але це струс. Вони знають, як грати, дай їм тільки відчути гру і в тебе будуть серйозні проблеми.
Про попередню поразку від збірної Угорщини
- У Запоріжжі з угорцями не було ніякої недооцінки суперника. Вони досвідчена команда, дуже досвідчена. Там, здається, взагалі жодного гравця не було менше 27 років. Вони знають, як грати, дай тільки їм відчути. З однієї сторони це добре, що найкращі гравці за результативністю в команді – це великі. Проте, подивіться, скільки у європейському та світовому баскетболі найкращими по результативності, по агресивності є великі. Ми повинні знайти баланс між грою великих та маленьких. Так взагалі повинно бути в кожній баскетбольній команді, не лише в збірній. Те, що програли – це не грає зараз ніякої ролі. Можливо, в деякому сенсі, цей струс покаже наскільки ми ментально сприймаємо цю поразку. В спорті ти не можеш щось велике виграти, якщо ти не програв. Тоді тільки важливо, як ти можеш встати, після того, як тебе стукнули і грати далі. Це вже якась самоповага своєї роботи.
Ви мені нагадали про Угорщину, але це вже давно було. Коли переглядаєш ту гру, звичайно – боляче дивитися. Ми програли у дрібницях і через те, що в нас практично не було триочкових кидків. Ми повинні кидати, адже це – сучасний баскетбол. Немає ніяких докорів по захисту, але завжди можна краще. Ми повинні знайти баланс між двоочковими та триочковими, між грою всередині штрафного майданчику та периметром, як у матчі з Австрією. З Угорщиною в нас такого не було, ми не влучили свої кидки і почали десь думати, як я це називаю. Дуже важливо зараз проти Словенії зіграти з балансом, шукати слабкі місця суперника і досконально їх використовувати. Старатися бити по слабким. Саме так я бачу матч зі Словенією.
Про нашу команду та втрати
- В нас були збори і мені дуже сподобалося, що хлопці один за одного. Це, окрім баскетбольних мудростей, дуже важливо. Дуже важливо, щоб вони грали один за одного, стояли один за одного і десь грали за того хлопця. Звичайно, те, що немає Богдана Близнюка, Павла Крутоуса, Артема Пустового – це б’є. До останнього ми розраховували на них. Дуже добре для Артема, що він почав отримувати хвилини в Барселоні – це для нього чудово, для нас не дуже. Бо, якщо б він не отримував їх, я спілкувався з тренерами Барси, у нас була домовленість, була б можливість, як і попереднього року, отримати його. Богдан та Павло, окрім їхнього таланту в нападі, вони дуже солідно виглядають і в захисті. Зараз, я просто хочу бачити, як команда компенсує все це. Вони повинні зіграти і за себе, і за країну, і за команду, і того хлопця також.
Проте, у словенців немає Препелича, Ніколіча, я не кажу про гравців НБА. Про австрійців в мене також є різна інсайд інформація, але я зараз не буду нею ділитися, адже матч з ними буде потім. Зараз, найголовніше - це найближчий матч. У всіх є втрати, але ми повинні вміти компенсувати це.