Головний тренер збірної України та Київ-Баскета Айнарс Багатскіс під час прес-конференції, присвяченій старту нового баскетбольного сезону в Україні, розповів про налаштування на другий раунд кваліфікації Ліги чемпіонів.
Кияни, нагадаємо, 26 та та 29 вересня зіграють проти іспанського Бургоса за право отримати місце у груповому раунді престижного єврокубка. Перший матч віце-чемпіони України проведуть вдома у столичному Палаці спорту о 19:00 – квитки за цим посиланням.
Ще однією темою для латвійського фахівця стала національна збірна України, яка в лютому стартує у кваліфікації Євробаскета-2021, а також взаємодія з молодшими збірними, яка має перерости в єдиному систему.
Читайте: Київ-Баскет зіграє проти іспанського Бургоса за місце в групі Ліги чемпіонів — квитки вже у продажу
Про старт сезону та матчі проти Бургоса в Лізі чемпіонів
“З нетерпінням чекаємо на початок сезону, хоча в цілому він вже почався для нас у форсовоному режимі. Я дуже бажаю українському баскетболу отримати мультиспортивні арени. Не розумію, чого Україна досі їх не має? Але це питання, мабуть, до інших людей. Подивіться на атмосферу в Палаці спорту під час матчу проти доволі скромного австрійського клубу – вболівальники зголодніли за баскетболом і хотілося б, щоб у них була можливість вболівати у сучасних та затишних залах.
Щодо Бургоса, не хочу робити виключень, вважаю, що до всіх суперників потрібно готуватись однаково. Як на мене, Бургос – це найсильніший суперник з усіх можливих у кваліфікації, якщо судити за можливостями, традиціями та призвищами на майках. Але ось в цьому форматі – двораундовій дуелі – можливо все. У таких матчах можна перемогти будь-кого. Не можу сказати, що ми були на 100% сильніші за австрійців на папері. У якомусь сенсі вони були навіть досвідченіші за нас.
Тож ми готуємось до матчів із Бургосом у звичайному режимі, ми знаємо про них все, як і вони про нас. У них два гравці грали на чемпіонаті світу у складі збірної Бразилії. Ми намагатимемось піднести сюрприз і головне, щоб цей сюрприз не обернувся проти нас, а спрацював проти іспанців”.
Про систему роботи з молодшими збірними
“Планів багато, питання – в реалізації. Ми обмірковуємо з тренерами, як змінювати процес якісно. Система в Україні не застаріла, але у той же час вона не дуже сучасна. Є хороший приклад – збірна Фінляндії. Її головний трненер Хенрік Деттман сказав так: “Усі збірні, починаючи з U-16, будуть працювати за моєю системою”. Мій хороший друг Девід Блатт також говорить, що поганих систем не буває, є системи і їх потрібно притримуватись.
Ми хочемо відпрацювати принцип підготовки усіх збірних, починаючи з U-14, так, щоб для цих юних гравців у майбутньому принцим був зрозумілим і у національній команді. Тут важливий момент – це взаємодія із тренерами молодших збірних. Хотілося б, щоб було більше молодих, гарячих, агресивних тренерів, які вболівають за український баскетбол. Але в такій великій країні, як Україна, організувати це дуже нелегко. Ми розробляємо систему разом із Мурзіним та Подковировим, як цю систему налаштувати”.
Читайте: Збірна України в топ-30 рейтингу ФІБА
Про національну збірну України
“Під час сезону ми можемо забути про гравців, які виступають у НБА. Але ми вже зустрічалися із головним тренером Барселони Светиславом Пешичем, говорили з ним про Артема Пустового. Ставлення до цієї ситуації з боку клубу вже більш м’яке.
Є ідея, особливо це стосується двох перших ігор кваліфікації, щоб за збірну зіграли гравці, які мають стабільну ігрову практику, які підходять за стилем гри. У нас є проблеми на деяких позиціях, але вони є у всіх. В Європі лише у збірних Сербії, Латвії та Литви не давали паспорти іноземцям, і я за те, щоб в національних командах грали свої, але без легіонерів у світовому спорті майже неможливо. Але важливий момент –якщо легіонер є, він має підсилювати інших гравців.
У нас був хороший міні-турнір у Білорусі, коли ця команда готувалась до пре-кваліфікації Євробаскеті, і у нас було багато молодих гравців. Те, як вони хочуть представляти країну – це вражає. Але, знову ж таки, немає тренера, який не хотів би мати у своєму складі Михайлюка та Леня.”