Головний тренер кадетської чоловічої збірної України U-16 Андрій Харчинський прокоментував перемогу своїх підопічних у першому матчі Чемпіонату Європи над збірною Норвегії 69:39. Харчинський зважив потенціал суперників у групі С і припустив, що енергетичні витрати на боротьбу з ними мають різнитися.
- Треба було або одразу ж змести норвежців, або ж бодатися з ними 40 хвилин. Обрали перший варіант. Я думаю, ці норвежці ще дуже багато сюрпризів піднесуть. Вони просто навіть не розраховували, що ми їх не підпустимо до свого кошика. Дуже добре відіграли на половині суперника і за великим рахунком усі питання там і закрили. Єдине що – ось ця поспішність, бігти стрімголов, забивати ще більше, тому і самі помилок наробили. Треба бути хитрішими. Статистика показує- три очкових ми кинули 18-1. Десь нас будуть ловити на тому, що стануть зоною. Думаю, і ту ми здивуємо усіх, бо є люди, які закидають. Якщо навчимося грати так, як треба нам, а не підлаштовуватися, усе буде гаразд. У другому турі у нашій групі Словенія зіграє з румунами. Це два наших безпосередніх конкурента. Вони грають о 13:00, ми о 20:30. Подивимось, як підуть справи. Може і не будемо, як зазвичай, рогом опиратися, усіх перемагати. Може є сенс розподілити сили на дистанції, виграти потрібні ігри. Таке ж теж буває у спорті – треба вигравати те, що потрібно вигравати. А потім у фіналі виглядати більш свіжими, сильними і мобільними. Ми маємо навчитися грати по-новому. Не "шашки наголо" і бігти вперед. Вчити дітей, щоб вони розуміли – треба вирішувати завдання. Вихід до дивізіону "А" це основне завдання. Чи не так?
- Так. Але можна було і пожаліти Норвегію, трохи скинути оберти?
- Ви знаєте, ніхто не грається у цих перших іграх. Одним, яким цей результат давали, треба було вибігати, щоб відчути, наскільки це важко. Ті, хто виходив з лави, вони не мають права робити стільки помилок, скільки вони зробили. Виходять люди, і замість того, щоб допомогти у захисті, вони йдуть забивати. Забивати тут не треба, треба захиститися. Два очка до тебе прийдуть, вони нікуди не подінуться.
- У другому матчі ваш суперник Австрія, яка на старті зазнала нищівної поразки від румунів. За великим рахунком у матчі з нею можна свої локальні завдання вирішувати?
- Сьогодні мій асистент Дмитро Марков їздив цю гру дивився, бо ми з хлопцями залишалися готуватися до своїх випробувань. Діма їздив, аналізував і тепер будемо хлопцям пояснювати – де, як і з ким грати. Вони теж грають пресинг, теж переходять у зонний захист. Тим більше подивилися нашу гру, якісь висновки зробили. У нас пресинг трохи відрізняється. Те, що я тут бачу, ніхто не грає такого пресингу. Це усе напрацьовувалося на попередніх збірних і ми навіть на тренуваннях його не відпрацьовували, ми крапково його грали у Білорусі, коли грали з литовцями. Я намагаюся навчити хлопців грати з листа – ми маємо що на тренуванні зробити? Той обсяг вправ, який підводить до того, що вони вже командою, п’ятіркою можуть виконувати взаємодію. Поки що це вдається. Відтак, десь вірно рухаємося.
- У вас однакову кількість очок набрали Грицак (20) і Клевзуник(18). Між ними є суперництво?
- Я буду тільки радий, якщо у нас дві людини входитимуть у статистику чемпіонату Європи. 2-3-4, я тільки радітиму цьому. Конкуренція всередині команди – будь-ласка. Усі мають право на те, щоб бути кращим. Один підбирає більше, інший – забиває. Просто Андрій, скажімо, 11 перехоплень зробив. І зробивши сім з них він пішов у відрив. Це було всередині поля. Тобто якщо Денис вирішував питання, приходячи до стаціонарного положення, то Андрій – там, про що я завжди казав – перехоплюйте м’яча на половині суперника, і ви одразу ж йдете закидати два очки.