Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
15 порад для найкращого тренування

15 порад для найкращого тренування

Як найкращим чином провести тренування? Відповіді в методичному матеріалі від Мета Монро в обробці Валентина Мельничука.

1. Плануйте все до хвилини

Розпочинайте тренування з планом. Ретельно визначте цілі на цей день і сплануйте вправи, які необхідно виконати для досягнення цих цілей. Вирішіть, скільки часу ви хочете витратити на кожен сегмент тренування, і майте на увазі, що більшість людей не надто уважні.

 Постарайтеся, щоб вправи тривали 5, 10 або 15 хвилин. Не більше. Гравці втрачають концентрацію і починають виконувати вправи без високої концентрації та ігрової швидкості.

2. Час ваших сегментів.

Якщо є, використовуйте табло під час вправ і сегментів.

Ви зможете залишатися за часом згідно з вашим планом і постійно рухатися в потрібному темпі.

3. Довше - це не краще, краще їсти краще

Стара думка про те, що чим довше ви тренуєтеся, тим кращий результат отримаєте, не обов'язкова. Це не ті хвилини, які ви вкладаєте у вдосконалення своєї команди, а ті хвилини, які змінюють її. Тренування, яке триває півтори години, яке постійно рухається, ефективно використовує кожну доступну секунду і орієнтовано на досягнення конкретних цілей, набагато більш ефективне, ніж тригодинне тренування, з великим часом простою, дезорганізовано і не має фокусу.

4. Не витрачай занадто багато часу на розмови

Занадто багато тренерів потрапляють в пастку на тренуванні, коли занадто часто розмовляють з гравцями впродовж тривалого періоду часу. Часті зупинки тренування, щоб говорити, порушують його перебіг, забирають у вас час, коли ваша команда зосереджена і захоплена грою, і це може привести до того, що ваші гравці втратять інтерес до гри і тренування. У той час як існує певна необхідність іноді зупиняти вправу або гру, щоб обговорити важливі речі з вашою командою, намагайтеся робити менше цих зупинок. Можна не зупиняючи вправу говорити вголос або відкликати окремих гравців в сторону, щоб зробити вказівки, щоб уникнути звичаю занадто великої кількості зупинок впродовж тренування.

 5. Встановіть розпорядок

Один з кращих способів поглянути на тренування полягає в тому, щоб думати про те, що це ваша класна кімната. Кращим для навчання на тренуванні є створення розпорядку - процедури в вашому класі. Це дозволяє вашому уроку проходити плавно без перерв і дає учням можливість ознайомитися з цими процедурами.

Деякі приклади створення розпорядку: Створення плану тренування в тренажерному залі, гравці розтягуються перед тренуванням самостійно. Впровадження таких вправ, які часто використовуються в розминці в ігровому залі, і вправ в кінці тренування і багато іншого, і на них не потрібно витрачати час для пояснення.

 6. Створити можливості лідерства для гравців

Занадто часто, ми як тренери, скаржимося на те, що хочемо, щоб у нас було більше лідерства в наших командах. Однак ми не визнаємо, що лідерські навички - це не те, з чим більшість людей народжується. Ці навички здобуваються за допомогою тренування та навчання. Нам потрібно не тільки говорити з нашими гравцями про розвиток їх лідерських навичок, ми повинні ставити їх в ситуації, коли вони можуть бути лідерами. Тренування - це відмінна можливість зробити це на регулярній основі.

 Попросіть гравців провести знайомі вправи, і давати своїм товаришам по команді поради або пропозиції щодо поліпшення, щоб вони тренувалися один з одним в сегментах тренування без втручання тренера, заохочуючи їх говорити під час тренувань або командних зборах і знаходити місця, щоб дати їм можливість робити це.

7. Зробіть тренування змагальним

Само собою зрозуміло, що кращі тренування мають змагальний характер. Знайдіть способи зробити кожен сегмент і кожну вправу, яке ви плануєте змаганням. Це може означати збереження оцінки або просто постановку невеликих або великих цілей.

 Нам потрібно навчити наших гравців, як перемагати (і програвати), і єдиний спосіб домогтися цього - зробити тренування змагальним.

8. Якщо це не працює, рухайтеся далі

Якщо є навик, технічний елемент або ігрова комбінація і т.д., яку ви намагаєтеся навчити під час відведеного часу на тренуванні, яку ваші гравці не схоплюють, то не вирішуйте продовжувати його, поки гравці не опанують ним. Баскетбол - це гра, в якій багато елементів, і якщо ви занадто багато зосереджуєтесь на одному, то ви можете знехтувати чимось іншим, що має рівне значення. Якщо ваша команда не розуміє того, що ви намагаєтеся їх вчити, перейдіть до наступного елементу.

Не здумайте втратити на цьому тренуванні багато часу, так і нічого не добившись. Ви завжди можете повернутися до цього складного елементу пізніше або на тренуванні на наступний день.

9. Отримуйте задоволення

Ми повинні пам'ятати, чому наші гравці почали грати в баскетбол в першу чергу - веселитися і отримувати задоволення. Хоча важка робота робить кращих гравців і створює команду чемпіона, ми ніколи не забудемо, що грати в баскетбол має бути весело. Це нормально жартувати з вашими гравцями або планувати сегмент, де основна мета - створити атмосферу веселощів на тренуванні.

 Це полегшить настрій, створить більше ігрового настрою, створить справжнє партнерство і дасть людям шанс відступити і переорієнтувати свої цілі.

10. Уникайте використання безглуздих вправ

Кожна вправа, яку ви використовуєте, має мати мету. Концепції, які тренують кожна з ваших вправ, повинні вписуватися в систему гри, яку ви граєте з вашою командою. Тільки тому, що вправа виглядає чудово, це не означає, що вона позитивно вплине на те, що ви намагаєтеся виконати з вашою командою. Крім того, не думайте, що потрібно мати 20 вправ по підбору м'яча або 30 кидкових вправ. Якщо 3-4 вправи успішно працюють для певної мети - залишайтеся з ними. Таким чином, вам не доведеться витрачати дорогоцінний час тренування на впровадження нових вправ, які вчать тим же самим навичкам і концепціям що і вправи, які ви вже використовували з вашою командою.

11. Організуйте своїх гравців під час тренування

У вас є план для організації ваших гравців на тренуванні. Плануйте, хто працює разом, на яких корзинах під час вправ. Розділіть своїх гравців на групи при кидкових вправах. Розділіть їх на команди. Знайдіть способи взаємодії ваших гравців з усіма партнерами в команді, а не просто розділяйте їх на стартерів і гравців лавки. Плануйте перед тренуванням, як ви збираєтеся організувати своїх гравців, так як це збереже час, витрачений на те, щоб розділити гравців на команди, двійки, трійки під час переходу від однієї вправи до іншого, як ви спочатку планували.

12. Навчайте більше, ніж баскетболу

Якщо ви щороку виграєте плюс 20 ігор і колекціонуєте чемпіонати, але ви не надаєте позитивного впливу на життя кожного з ваших гравців, ви не успішний тренер. Відповідальність за те, щоб бути тренером з баскетболу, набагато вища, ніж розвиток кваліфікованих спортсменів і перемоги. Баскетбол - це авеню, в якій можна викладати важливі життєві уроки. Використовуйте тренування, щоб навчати спортсменів навичкам роботи, комунікації, як працювати в групах для досягнення колективних цілей, смирення, боротьби з негараздами тощо.

13. У тихому тренувальному залі є втрачений тренувальний зал

Якщо все, що ви чуєте на тренуванні, це скрип баскетбольної взуття на підлозі або тренери, які викрикують інструкції, тоді вашій команді не вистачає однієї важливої ​​області - спілкування. Навчання ваших гравців спілкуванню, важливо для вашого загального успіху. Підкресліть, що товариське тренування - це успішне тренування. Не очікуйте, що вони заговорять, навчіть їх говорити.

14. Приділіть належну увагу роботі над індивідуальними навичками

Коли ви готуєтеся до гри і готуєте ваше напад або як прихопити в захисті кращого гравця противника, або як захиститися проти атакуючих дій вашого опонента, вам може бути важко працювати над планом тренування, особливо в самий розпал сезону. Незважаючи на те, що у вас є мільйон речей для тренування, ви повинні стежити за тим, щоб ви кожен день займалися розробкою основ фундаментальної техніки гравців. Без правильних основ і необхідних навичок навіть найкращі ігрові плани підуть даремно.

15. Кінець на позитиві

Постарайтеся щосили закінчити тренування на позитивній ноті. Обмін позитивним повідомленням з вашою командою або завершення веселою змагальною вправою буде хорошим завершенням тренування. Незалежно від того, що відбувається впродовж двох або декількох годин тренування, вам потрібно, щоб ваша команда залишила хороше враження про баскетбол і з нетерпінням чекала наступного тренувального дня.

Новини по темі
Чому кидок є найважливіший навик в грі
Чому кидок є найважливіший навик в грі
Методичний матеріал для тренерів у обробці Валентина Мельничука
ФІБА назвала господаря чемпіонату світу 2022 року серед жінок
ФІБА назвала господаря чемпіонату світу 2022 року серед жінок
Голосування відбувалося в режимі відеоконференції
Вітаємо з днем народження Генерального секретаря ФБУ Володимира Драбіковського
Вітаємо з днем народження Генерального секретаря ФБУ Володимира Драбіковського
22 березня святкує день народження Генеральний секретер ФБУ Володимир Драбіковський
Помер колишній генеральний секретар ФІБА
Помер колишній генеральний секретар ФІБА
Серб Борислав Станкович обіймав посаду в ФІБА з 1976 по 2002 рік
Олександр Волков: ФБУ зіграла на випередження
Олександр Волков: ФБУ зіграла на випередження
Легендарний баскетболіст висловив свою точку зору на глобальну проблему
Пандемія коронавірусу: реакція європейського баскетболу
Пандемія коронавірусу: реакція європейського баскетболу
У більшості європейських країн зупинено проведення національних чемпіонатів
Чемпіонат Литви дочасно завершили
Чемпіонат Литви дочасно завершили
Чемпіоном визнано лідера змагань Жальгіріс
У ще одній країні за прикладом України завершили чемпіонат
У ще одній країні за прикладом України завершили чемпіонат
Представники швейцарських клубів одноголосно вирішили завершити чемпіонат
Пандемія коронавірусу: ФІБА зупинила всі змагання
Пандемія коронавірусу: ФІБА зупинила всі змагання
Поширення хвороби вносить суттєві корективи в розклад змагань усіх рівнів
Рекомендації ФБУ щодо профілактики поширення коронавірусу
Рекомендації ФБУ щодо профілактики поширення коронавірусу
Рекомендації учасникам змагань для зменшення ризику захворювання
Михайло Бродський: хочу ще більше баскетболу в Україні
Михайло Бродський: хочу ще більше баскетболу в Україні
Президент ФБУ про любов до баскетболу, підтримку клубів, місцевих осередків та інше
Китайський коронавірус впливає підготовку до Олімпіади 2020
Китайський коронавірус впливає підготовку до Олімпіади 2020
Виконавчий комітет ФІБА переніс кваліфікаційний турнір до Олімпійських ігор з Китаю до Сербії
Засідання виконкому ФБУ: онлайн відеотрансляція
Відео19.12.2019
Засідання виконкому ФБУ: онлайн відеотрансляція
У Федерації баскетболу України 19 грудня відбувається засідання виконавчого комітету
Очільник ФІБА-Європа спілкувався про спортивну інфраструктуру із міністром культури, молоді та спорту України
Очільник ФІБА-Європа спілкувався про спортивну інфраструктуру із міністром культури, молоді та спорту України
Під час одноденного візиту до України Тургай Демірель зустрівся із Володимиром Бородянським
ФБУ уклала меморандум з Таврійським національним Університетом
ФБУ уклала меморандум з Таврійським національним Університетом
Сторони будуть взаємодіяти у сфері підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації та навчання тренерів з баскетболу
Виконком ФБУ розглянув звернення Чернівецької обласної федерації
Виконком ФБУ розглянув звернення Чернівецької обласної федерації
Питання стосувалося непроведення етапу чемпіонату України з баскетболу 3х3
Виконком ФБУ: онлайн відеотрансляція засідання
Відео18.09.2019
Виконком ФБУ: онлайн відеотрансляція засідання
У Києві 18 вересня відбудеться засідання Виконкому ФБУ
Звернення президента ФБУ до баскетбольної громадськості Миколаєва
Звернення президента ФБУ до баскетбольної громадськості Миколаєва
Михайло Бродський звернувся предстивників МБК "Миколаїв" з вимогою негайно припинити чвари
Estafeta