Жіноча збірна України обіграла Литву, зберігши шанси на вихід на Євробаскет-2023

Жіноча збірна України здобула перемогу над Литвою 71:65 у відборі на Євробаскет-2023, завершивши кваліфікацію на другому місці в групі.

Збірна України доволі вдало розпочала матч, повівши 19:5 після стартових 8 хвилин. Особливо зарядженою на матч вийшла Аліна Ягупова, яка лише за першу чверть набрала 7 очок та зробила 5 перехоплень, при цьому вона ще й влучила триочковий з сиреною, але зробила це після завершення першої десятихвилинку, яку наша команда виграла 21:12.

На старті другої чверті українки дозволили суперницям ривок 9:0 з трьома три очковими за майже 1 хвилину, що змусило Срджана Радовича брати тайм-аут. Він вирівняв ситуацію на майданчику, і до великої перерви команди йшли рівно. Як підсумок 40:42 на користь Литви після 20 хвилин гри.

Початок третьої чверті знову залишився за збірною України, яка завдяки чудовій роботі в захисті і швидким атакам зробила ривок 16:3, знову заробивши двозначну перевагу.

Остання чверть розпочалась для України +13, але знову тепер Литві вдався краще початок – 7:0, що повернуло інтригу до матчу і десь наші дівчата занервували. Останню хвилину наша команда почала при +4, але зуміла збільшити її до 6 очок.

В збірній України відзначимо всю команду, яка самовіддано боролась за результат до останнього. Кращими статистично стали Аліна Ягупова з 21 очком, 9 підбираннями та 7 перехопленнями, а також Ольга Мазніченко з 16 очками.

Україна фінішує на другому місці в групі з чотирма перемогами в шести матчах і претендує на вихід на чемпіонат Європи як одна з кращих команд, яка займе друге місце. Чи зіграє ми на чемпіонаті Європи влітку, стане відомо пізніше сьогодні – після завершення всіх матчів ігрового дня.

Євробаскет-2023. Кваліфікація

Рига, Латвія. Олімпійський центр RIMI

Група В, 6-й тур

Україна – Литва 71:65 (21:12, 19:30, 23:8, 8:15) / статистика

Україна: Балабан 11, Дубнюк 7, Ягупова 21 + 9 підбирань + 5 передач + 7 перехоплень – 9 втрат, Мазніченко 16, Юркевічус 5 + 5 підбирань – старт; Уро-Ніле 5, Філевич 3, Горобець 3, Мусієнко 0, Дацько 0

Жіноча збірна України піднялась на дві позиції в рейтингу збірних ФІБА
Останні офіційні матчі збірна України провела у листопаді 2023 року.
Кристина Філевич повторила рекорд результативності EWBL
Гравчиня збірної України набрала 41 очко в матчі у Варшаві.
Відео12.11.2023
Дивіться матч жіночої національної збірної у кваліфікації на чемпіонат Європи-2025