Жіноча збірна України переграла Фінляндію у відборі на Євробаскет-2023

Жіноча національна збірна України здобула непросту перемогу на виїзді проти Фінляндії в другому матчі кваліфікації чемпіонату Європи 2023 року.

До Фінляндії команда Срджана Радуловича вирушила в статусі лідера групи після ефектної домашньої перемоги в 19 очок проти Франції. Збірна Фінляндії в стартовому поєдинку поступилася на виїзді Литві – 59:69, тому саме наша команда була явним фаворитом поєдинку.

Свій статус українські дівчата стали підтверджувати зі старту поєдинку, створивши собі запас 14:4. Тренер фінок змушений був брати таймаут, після якого господарки вирівняли гру і перша четверть завершилась за рахунку 13:23 на користь українок.

На початку другої чверті українки почали занадто поспішати, в результаті чого погіршилась їх влучність, а збірна Фінляндії наблизилась на відстань 4 очок, але фактично одразу Юркевічус дальнім кидком та Ягупова кидком з-під кільця повернули українкам перевагу у 9 очок, яку наша команда зберегла до великої перерви 31:40.

А ось третя чверть видалась дуже непростою – фінки зуміли навіть зрівняти рахунок 46:46. На це Аліна Ягупова відповіла 5 поспіль своїми очками і повернула нам перевагу, але до перерви різниця трималась – 53:59.

Фото матчу Фінляндія - Україна

А ось старт четвертої чверті краще провели наші баскетболістки, які забезпечили собі перевагу 11 очок. Фінки не здавались і продовжували грати на своєму максимумі, плюс у наших дівчат давався взнаки важкий матч з Францією, який ми зіграли з мінімальною ротацією. За 1,5 хвилини до кінця зустрічі Фінляндія скоротила своє відставання до -4. Він нервової кінцівки нас врятувала Ягупова, яка влучила з-за дуги. За 12.4 секунди до кінця фінкам вкотре вдалося скоротити відстань до чотирьох очок. Проте Україні цього вистачало для перемоги - 71:77.

Хайлайти матчу

Найрезультативнішою гравчинею матчу у складі України стала лідерка команди Аліна Ягупова, що закинула 31 очко.

Завдяки двом перемогам у двох матчах українки на першому місці в групі завершили це "вікно" матчів жіночих збірних.

Наступні матчі наша національна збірна проведе за рік – 24 листопада 2022 року в третьому турі нашу команду чекає виїзна гра з Литвою, а 27 листопада з Францією також на виїзді.

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2023
Кваліфікація. Група В. 2 тур

14 листопада
Гельсінкі

Фінляндія – Україна 71:77 (13:23, 18:17, 22:19, 18:18)

Фінляндія: Коскіміес 2, Куйєр 25 + 11 підбирань – 5 втрат, Лехторанта 5 + 9 передач, Сандвік 7, Холопайнен 4 – старт; Пеконен 14, Аарнісало 4, Паундс 8, Пеландер 2, Пірттінен 0, Вііта 0

Україна: Дубровіна 5 + 7 підбирань + 6 передач, Ягупова 31 + 7 передач, Малашенко 10 + 6 підбирань, Філевич 4 + 5 підбирань, Юркевічус 16 + 8 підбирань – старт; Уро-Ніле 4, Шматова 2, Рульова 3, Завідна 2, Гаврильчик 0