Збірна Німеччини – новий чемпіон світу

Чоловіча збірна Німеччини здобула титул чемпіона світу 2023 року, обігравши у фіналі Сербію з рахунком 83:77.

Німці до фіналу підійшли без єдиної поразки, а в півфіналі в яскравому матчі обіграли США 113:111. Сербія дійшла до фіналу з однією поразкою в пасиві – на груповому етапі серби поступилися італійцям – 76:78.

Ключовою в матчі стала третя чверть, яку німецькі баскетболісти виграли 22:10. На велику перерву команди пішли за рахунку 47:47, але дві хвилини до завершення третьої десятихвилинки ривок німецької збірної дозволив їм створити 11-очкий запас – найбільший для однієї з команд в цьому фіналі.

Серби декілька разів наближались до збірної Німеччини в останній чверті, за хвилину до кінця рахунок став 75:78 на користь Німеччини, яка все ж втримала перемогу.

Найрезультативнішим гравцем фіналу став розігруючий збірної Німеччини Денніс Шредер – 28 очок.

MVP фінального матчу став форвард збірної Німеччини Франц Вагнер.  Денніса Шрьодера визнано найціннішим гравцем чемпіонату.

Збірна Німеччини вперше в історії виграла чемпіонат світу. До цього кращим результатом німецьких баскетболістів було третє місце на ЧС-2002 року. Сербія вдруге в історії здобула на чемпіонаті світу срібло у попередньому для себе фіналі 2014 року серби поступилися США з рахунком 129:92.

Чемпіонат світу. Чоловіки

Фінал

Маніла, Філіппіни

Німеччина — Сербія  83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20)

Німеччина: Шрьодер 28, Ф. Вагнер 19 + 7 підбирань, Фойгтманн 12 + 8 підбирань, М. Вагнер 8, Бонга 7, Обст 7, Тайс 2, Гіффі 0, Тіманн 0, Ло 0

Сербія: Аврамович 21, Богданович 17 + 5 передач, Петрушєв 10, Йовіч 9 + 8 підбирань, Марінкович 9, Гудурич 4, Йович 3, Давідовіц 2, Мілутінов 2, Добрич 0

У фіналі турніру німецька команда обіграла Сербію.
В Україні будуть показані всі вирішальні матчі чемпіонату світу
В рамках спільної угоди ФБУ, FIBA та ХSPORT всі головні матчі чемпіонату світу будуть показані на телеканалі ХSPORT.