Збірні України U-18 стартують на чемпіонаті світу 3х3

З 30 серпня по 3 вересня в угорському Дебрецені відбудеться чемпіонат світу з баскетболу 3х3 в категорії U-18, на якому зіграють обидві українські збірні.

На минулому чемпіонаті світу U-18 команда Володимира Журжія стала четвертою, зупинившись за крок від нагород. Тепер наставник везе на світову першість нову команду, причому їдуть 17-річні хлопці, які цього літа стали шостими на юнацькому олімпійському фестивалі і які виступили в кваліфікації на чемпіонат Європи U-17.

Склад чоловічої збірної U-18:

Богдан Бур (Київ, перший тренер – Олексій Миргородський)
Микита Кобилінський (Київ, перший тренер – Олександр Сабутський)
Назар Король (Обухів, перший тренер – Денис Кайдаулов)
Богдан Маліч (Дніпро, перший тренер – Олексій Лев)

Наша команда зіграє в групі D, де її суперниками стануть Індія, Ізраїль, Латвія та Киргизстан. Збірна Індії – віце-чемпіон Азії, Латвія та Ізраїль були в топ-4 минулого чемпіонату Європи U-17 минулого року.

"У нас в групі є дві європейські збірні – Латвія в минулому році на чемпіонаті Європи U-17 стала другою, Ізраїль став четвертим, в чвертьфіналі обігравши нашу збірну, тому для мене цього суперника можна назвати принциповим.

Киргизстан та Індія – більше команди загадки для нас. Індія – віце-чемпіон Азії U-17 минулого року іде на чемпіонат світу майже тим самим складом, рослі хлопці. Ми з цими командами не пересікались, тому орієнтуємось більше по тому, що знайшли в інтернеті, аналізуємо, але з цими збірними не перетинались.

Думаю, що в першу чергу виступ на чемпіонаті світу буде залежати від нас. Хлопці за цей сезон отримали гарний досвід, пройшли гарні турнірі, де не просто приймали участь, а й перемагали. Я впевнений, що хлопці покажуть свою найкращу гру, що вже демонстрували цього літа", - сказав в коментарі прес-службі ФБУ Володимир Журжій.

Жіноча команда, як пише в анонсі турніру сайт ФІБА, потрапила в "групі смерті". Окрім нашої команди, яка має третій номер посіву на чемпіонаті світу, в нашій групі зіграють Японія, Литва, Іспанія та Марокко.

Японія - п’ята команда минулого чемпіонату світу U-18, причому з тієї команди цього року зіграють троє, плюс ще одна дівчина стала чемпіонкою Азії U-17 минулого року. Іспанія – віце-чемпіон Європи U-17 минулого року та бронзовий призер минулорічного ЧС U-18. Іспанки та литовки дійшли до чвертьфіналу юнацького олімпійського фестивалю цього літа (Україна там стала четвертою). Марокко цим складом стала бронзовим призером чемпіонату Африки U-17 минулого року.

Наставник нашої команди Дмитро Неволін повіз у Дебрецен змішаний склад – дві дівчини з команди U-18, яка цього літа грала на юнацькому олімпійському фестивалі та дві зі збірної U-17, яка впевнено відібралась на цьогорічний чемпіонат Європи.

Склад жіночої збірної U-18:

Євгенія Безкоровайна (Рівне, перший тренер – Валерій Жартун)
Ірина Бугайова (Івано-Франківськ, перший тренер – Аїда Євтушенко)
Олександра Тинщук (Рівне, перший тренер – Валерій Жартун)
Таїсія Виповська (Запоріжжя, перший тренер – Ірина Івахніна)

"Фізично ми гарно відпрацювали заплановані цикли, сподіваюсь, що все буде добре. Трішки атлетично може бути важко 17-річним, але вони беруть своє настроєм, енергією. Настрій бойовий, будемо боротись і намагатись показати максимальний результат.

У нас група бойова і якщо вийдемо з групи, то далі можемо далеко зайти. В кожній грі треба битись, максимально старатись. Прохідних матчів не буде", - відзначив перед стартом турніру Дмитро Неволін.

20:45 Марокко – Україна

Підписуйтесь на Telegram ФБУ, щоб слідкувати про головні події українського баскетболу.

Ліга націй 3х3: жіноча збірна України U-21 програла Італії і стала третьою на стопі
Дивіться змагання, участь в яких візьмуть 17 команд
У Вінниці визначили переможців етапу чемпіонату України 3х3 в категоріях U-16 та U-18
Участь в етапі чемпіонату України в двох категоріях взяли 28 команд
У Вінниці розпочались змагання чемпіонату України з баскетболу 3х3: фотогалерея
Стартував другий тур літнього чемпіонату України 3х3 серед команд U-16 та U-18
Чемпіонат України з баскетболу 3х3 в категоріях U-16 та U-18: відеотрансляція туру у Вінниці
Відео20.07.2024
Дивіться матчі другого туру літнього чемпіонату України 3х3 серед команд U-16 та U-18
Другий етап Кубку України з баскетболу 3х3 відбудеться у Вінниці
Також відбудеться черговий тур чемпіонату України 3х3 в категоріях U-16 та U-18
Українські баскетболістки зупинились за крок до медалей Європейських університетських ігор