Збірна України здобула першу перемогу у відборі на Євробаскет-2021

Жіноча національна збірна України проводила матч 2-го туру кваліфікації Євробаскета-2021, в якому в Харкові протистояла збірній Португалії.

Збірна України розпочала матч із потужного ривка 15:3, за рахунок якого заволоділа перевагою. Підопічні Срджана Радуловича реалізували чотири триочкових ще за стартову чверть та в цілому переважали суперниць за всіма ігровими компонентами. У Португалії в атаці були серйозні проблеми, підтвердженням чому стали лише 9 набраних очок за чверть при 21 у господарок.

У другій десятихвилинці гості зуміли відійти від нокдауну і додали у нападі за рахунок набраних очок з фарби. За першу половину португальска команда рівно половину очок з 28 командних набрала саме з трисекундної, але це допомогло команді Рікардо Васконселоса лише відрізками стримати нашу команду. Головною зброєю України були триочкові кидки — 8 влучних з 13 дальніх спроб дозволили нашій команді отримати 18 очок переваги ще до великої перерви, а кращий рух м’яча та перевага на підбираннях лише підкресили домінування команди Срджана Радуловича.

А ось третій 10-хвилинний відрізок наші дівчата програли, дозволивши суперницям повернутись у гру. Команда Радуловича, пропустивши 18, набрала лише 9 очок і втратила двозначну перевагу перед заключною чвертю.

Вже у дебюті четвертої десятихвилинки господарки зробили необхідний міні-ривок, повернувши собі більш комфортну перевагу, яку не відпускали вже до завершення гри. Другу половину наша команда провела не так впевнено, як першу, припускалася більшої кількості втрат, і саме за рахунок потужного старту, отримала лідерство, яке не відпускала протягом усієї гри. Збірна України виграла у з рахунком 72:60, здобувши першу перемогу у відборі.

Найкращою в складі української збірної стала Аліна Ягупова, яка набрала 29 очок, зробила 7 підбирань, 5 передач та 4 перехоплення, а її рейтинг ефективності склав 29 балів.

Євробаскет-2021. Жінки. Кваліфікація, 2-й тур

Харків, СК Локомотив

Україна — Португалія 72:60 (21:9, 25:19, 9:18, 17:14)

Україна: Ягупова 29 + 7 підбирань + 5 передач + 4 перехоплення - 5 втрат, Сівакова 10 + 4 передачі - 4 втрати, Філевич 5 + 6 підбирань, Науменко 6 + 13 підбирань + 5 передач + 2 перехоплення,  Яцковець 5 + 6 підбирань - 5 втрат — старт, Горобець 9 + 9 підбирань + 3 перехоплення, Уро-Нілє 6, Кондусь 2, Любинець 0

Збірна Бельгії втратила лідера команди перед матчем проти України
Центрова К’яра Лінскенс вибула на чотири місяці через травму меніска
Матч команди українки Яцковець у Швейцарії скасовано через коронавірус
Збірна України має зіграти в листопаді два поєдинки кваліфікації Євробаскета
Андрій Лебедєв: всі дівчата з-за кордону, яких ми хочемо бачити, готові зіграти за збірну України
Менеджер національних команд — про майбутніє вікно кваліфікації чемпіонату Європи