Всі категорії новин
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі

Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі

Головний тренер збірної України Віталій Степановський в інтервʼю пресслужбі ФБУ підбив підсумок першого вікна кваліфікації чемпіонату Європи-2025, в якому наша чоловіча національна команда, на жаль, поступилась збірним Словенії та Португалії.

Що пішло не так в першій половині матчу з Португалією, за рахунок чого суперники отримали перевагу до великої перерви?

- За рахунок того, що ми з першої секунди гри почали дуже м’яко в захисті, далі відчути їм гру. Всі нічийні м’ячі, які мали забирати ми, впали їм в руки.

Я завжди пропагую агресивну гру по всьому майданчику, хочу не дати суперникам відчути кидки. Окей, у них забив триочковий 11-й номер (Мігель Кейрож - ред.), допомагати від нього — це була моя задача. Він забив триочковий кидок з кута — це “мій кидок”, адже у людини за цей сезон було нуль забитих триочкових. Ми готувались і тут він закинув — це моє, але решту кидків ми не мали їм дозволяти. Плюс дуже погано використовували бонус, коли у нас ще не було чотири командних фола. Ми, в свою чергу, робили зайві фоли і замість того, щоб зупинити атаку, давали їм забити два штрафних. За рахунок цього вони отримали перевагу в першій половині.

Читайте: Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025

Завдяки чому ми повернулись після великої перерви?

- Ми поміняли вид захисту на пік-н-роллі, адже в першій половині після пік-н-роллу нам забили декілька кидків. Ми в цілому зіграли агресивніше в захисті і вони забили лише 32 очка за другу половину, з яких забили 4 триочкових під кінець володінь, коли ми зовсім трошки втрачали фокус. 

Ці кидки на останніх секундах — це кидки без відповідальності, адже навіть поганий шутер має кидати. І в декількох епізодах ми дали зайву допомогу в захисті, отримали триочковий наприкінці третьої чверті, яку в цілому відіграли добре, повернувшись у гру за 8 хвилин.

Щодо останньої атаки в матчі за +2 у суперника, ми взяли тайм-аут, але не виконали те, про що домовлялись. Десь втратили концентрацію і отримали те, що отримали.

Які фактори вплинули на результат першого ігрового вікна відбору?

- Безумовно, зараз ми можемо говорити про ротацію, адже у нас було лише 11 гравців, хоча офіційно ми викликали 18 баскетболістів. Багато гравців травмувались: Конєв, Сидоров в останньому матчі за Прометей, Липовий був із травмою. Я на них розраховував.

Андрій Войналович не зміг нам допомогти в Словенії і я вдячний йому, за те що він зіграв проти Португалії. Він грав на уколах, майже без тренувань — фактично 10 днів він не тренувався. Віталік Зотов, у якого були проблеми з ахілом, також грав на уколах.

Я вдячний хлопцям, які доїхали, адже вони виклалися на 100%. Звичайно, в першому матчі десь не вистачило ротації на позиції центрового. Артем Пустовий отримав п’ять фолів за 15 хвилин, довелось використовувати Боброва тільки на п’ятірці, а Петров зіграв майже весь матч на четвертому номері. Але це вже історія і про те, як могло б бути я не бачу сенсу говорити.

Що ще я сказав хлопцям за підсумками цього вікна: ми маємо бути сфокусовані всі 40 хвилин. В Словенії ми почали добре, вигравали після першої половини, хоча якщо б не зробили декілька поспішних атак із неправильною селекцією кидка, могли б лідирувати і більше. В другій половині зробили непотрібні втрати, десь втратили концентрацію та перестали дорожити м’ячем.

Проти Португалії, навпаки, вийшли в першій половині розслаблені, а зібрались лише в другій частині матчу. Важливо тримати фокус на грі з першої до останньої секунди матчу.

Чи можете ви відзначити якісь позитивні моменти в цьому вікні?

- В матчі з Португалією ми програвали 19 очок по ходу гри та 15 після половини, але ми змогли проявити характер. Сподіваюсь, в майбутньому ми не допускатимемо таких помилок, як в першій половині з Португалією, коли ми дали супернику відчути гру.

Ну і щодо позитиву, можна відзначити гру молодих гравців, того ж Саші Ковляра. Звичайно, завжди можна зіграти краще, але у нас є молодий перший номер, який вже бере на себе лідерські якості в своєму віці та доводить, що може грати на високому рівні.

В першому вікні відбору було зафіксовано багато неочікуваних результатів. Про що говорить ця тенденція?

- Я не скажу нічого нового — всі навчилися грати в баскетбол. Нібито якась країна не є баскетбольною, такого вже немає, вже всі навчились грати і якщо ти десь не налаштувався на гру, тебе можуть перемогти всі. І ті результати, які ми побачили в цьому вікні, вони все це зайвий раз підтверджують. 

Чоловіча збірна почала відбір на Євробаскет-2025 з двох поразок: турнірна таблиця

У нас 0-2 після цього вікна, але при певних розкладах може вистачити навіть однієї перемоги для виходу на Євробаскет. Якими ви бачите турнірні перспективи збірної України?

- В першу чергу, я не хочу думати про одну перемогу. Хлопці показали і зараз вкотре зрозуміли, що вони можуть грати з усіма — перша половина проти Словенії це лише підтверджує. Треба розраховувати на перемоги в кожному матчі і ми боротимемося за перемогу в кожному матчі.

Зіграємо зі Словенією вдома, у нас два матчі проти Ізраїля, з яким ми грали та вигравали перед пре-кваліфікацією Олімпіади. Ну і, звичайно, робитимемо все можливе, щоб вигравати в Португалії більше, ніж 2 очки. Але я не думатиму лише про цю гру, ми зробимо все, щоб виграти всі чотири матчі.

Новини по темі
Айнарс Багатскіс: Емоції перемог із збірною неможливо купити
Айнарс Багатскіс: Емоції перемог із збірною неможливо купити
Головний тренер збірної України — підбив підсумки виступів у пре-кваліфікації ЧС-2027
Матч проти Словаччини – в топ-10 за результативністю в історії збірної України
Матч проти Словаччини – в топ-10 за результативністю в історії збірної України
Україна провела один з найрезультативніших матчів в своїй історії
В'ячеслав Бобров: Кожного разу, коли приїжджаю до збірної, це для мене виклик
В'ячеслав Бобров: Кожного разу, коли приїжджаю до збірної, це для мене виклик
Форвард національної збірної прокоментував вдалу для команди пре-кваліфікацію на ЧС-2027
Хто стоїть на шляху чоловічої збірної на чемпіонат світу-2027
Хто стоїть на шляху чоловічої збірної на чемпіонат світу-2027
Національна збірна виграла групу пре-кваліфікації і зіграє в основній частині європейського відбору
Олександр Ковляр: Радий, що мені вдалося допомогти команді
Олександр Ковляр: Радий, що мені вдалося допомогти команді
Найкращий гравець матчу проти Словаччини — про важливу перемогу
Визначилися групи першого раунду європейської кваліфікації на ЧС-2027
Визначилися групи першого раунду європейської кваліфікації на ЧС-2027
Україна в наступному раунді зіграє в групі з Іспанією, Грузією та Данією
Пре-кваліфікація на ЧС-2027: підсумкове турнірне положення в групах
Пре-кваліфікація на ЧС-2027: підсумкове турнірне положення в групах
Визначились всі вісім команд, що продовжать боротьбу за вихід на чемпіонат світу
Словаччина — Україна: відеотрансляція матчу пре-кваліфікації ЧС-2027
Відео20.08.2025
Словаччина — Україна: відеотрансляція матчу пре-кваліфікації ЧС-2027
Чоловіча національна команда зіграє заключну гру відбіркового турніру
Айнарс Багатскіс: Ми ще не закінчили справу і в матчі проти Словаччини все залежить тільки від нас
Айнарс Багатскіс: Ми ще не закінчили справу і в матчі проти Словаччини все залежить тільки від нас
Головний тренер збірної України — перед заключною грою пре-кваліфікації ЧС-2027
Артем Ковальов: В Братиславі треба бути готовими до агресивної гри словаків
Артем Ковальов: В Братиславі треба бути готовими до агресивної гри словаків
Бігмен збірної України — про заключний матч пре-кваліфікації ЧС-2027
Іван Ткаченко: В порівнянні з першим матчем, зараз фізично ми готові значно краще
Іван Ткаченко: В порівнянні з першим матчем, зараз фізично ми готові значно краще
Форвард збірної України — перед останнім матчем пре-кваліфікації чемпіонату світу
Збірна України прибула до Словаччини, де зіграє заключний матч пре-кваліфікації ЧС-2027
Збірна України прибула до Словаччини, де зіграє заключний матч пре-кваліфікації ЧС-2027
Національна команда готуватиметься до заключної гри відбіркового турніру
Іссуф Санон піднявся до топ-5 кращих асистентів в історії збірної України
Іссуф Санон піднявся до топ-5 кращих асистентів в історії збірної України
Олександр Ковляр вийшов на одноосібне восьме місце в історичному рейтингу
Пре-кваліфікація на ЧС-2027: турнірне положення в групах перед останнім туром
Пре-кваліфікація на ЧС-2027: турнірне положення в групах перед останнім туром
Україна завдяки реваншу зі Швейцарією отримала гарні шанси на перше місце
Favbet
voda ua
tascombank
swift