Всі категорії новин
Володимир Коваль: Це був воєнний сезон — важкий емоційно та фізично, але ми витримали

Володимир Коваль: Це був воєнний сезон — важкий емоційно та фізично, але ми витримали

Головний тренер срібних призерів чемпіонату України БК Дніпро Володимир Коваль в розгорнутому інтерв'ю клубній пресс-службі підбив підсумки сезону Суперліги 2022/23.

Про невдалий старт сезону

Початок сезону вийшов для Дніпра невдалим. Ми розраховували на перемоги і з Одесою, і з Києвом. З Будівельником ми вигладяли непогано, але була прикра поразка від них та від БІПИ. Програли Київ-Баскету на останній секунді. Після цих трьох поразок нам було тяжко психологічно, але ми змінили підхід до тренувального процесу.

Про зняття команди в матчі проти Політехніки-Галичини

Зараз я б не забирав команду, дограв би матч. Можливо, отримав би технічний фол, можливо, мене б видалили, але команду я б з майданчика не забирва. Але є, як є. Це очко, яке в нас забрали, через технічну поразку, воно протягом всього сезону тисло на мене і, думаю, на кожного гравця команди. Але ми його повернули в домашньому матчі проти Будівельника і це було дуже важливо для нас.

Дивіться: Кращі влучання, блок-шоти, данки — в топ-10 моментів сезону Суперліги

Про прогрес Дніпра по сезону

Ми зрозуміли, що команда додає в баблі в Івано-Франківську, де ми виграли в БІПИ 40 очок і нас ніхто не міг зупинити. Ми з тренерським штабом дивились на команду і дуже раділи, що в нас щось виходить.

Найкращий матч в сезоні? Це домашня гра з Будівельником, яку ми виграли. Вона була дуже високого рівня, як по захисту, так і по нападу. До цього в трьох попередніх матчах з Будівельником ми не могли забити 70 очок, а в цій грі забили майже 80 і це було ключем до перемоги. Ми дуже ретельно розбирали суперника, дуже ретельно готувалися і знайшли слабкі сторони Будівельника в захисті. Але вони дійсно дуже хороша команда і заслужено здобув золоті нагороди чемпіонату.

Чому не вдалося зупинити Будівельник по сезону

Досвід Будівельника більший за наш, хоча у нас теж є досвідчені гравці. Але в киян таких гравців сім, а в нас три. Далі у нас є молодь, на яку ми розраховували, але молодь не відразу зрозуміла, що таке Суперліга. Хоча й рівень цьогорічної Суперліги був не настільки високим, як ми звикли. Але все одно гравців із досвідом, як у Кольченка, Сандула, Конєва… Конєв — це MVP чемпіонату і це було видно з першого матчу. Плюс Олександр Кольченко, який провів дуже непоганий сезон, Макс Сандул — найкращий центровий чемпіонату. Дуже важко було з ними боротися і тільки в четвертій грі ми змогли знайти ключ до перемоги.

Читайте: Сезон Суперліги, збірні України, баскетбол 3х3. Велике інтерв'ю Володимира Драбіковського

Про позицію першого номера

Молоді хлопці можуть набагато більше, ніж вони самі розуміють. Ми в них вірили більше, ніж вони в себе. Плюс травми Колдомасова, Джеріхова. У Міши Шкоди є слабкі місця, але кінець чемпіонату від відіграв дуже гарно. Ми знайшли той баланс, коли могли використовувати його з користю для команди.

Про вплив ветеранів

У нас є Стас (Тимофеєнко — ред.) і є Коля (Вільховецький — ред.). Вони протилежні люди — злий та добрий поліцейські. Стас робить все більш емоційно, а Микола — спокійніше. Їхня допомога в роздягальні дуже важлива. Стас злий, а тут з’явився добрий Коля після чого стало легше і тренерському штабу, і команді, і молоді гравці дивляться, як ветерани працюють на тренуваннях і тягнуться до них. Тож це неймовірний внесок. Плюс те, що зробив Вільховецький в останній грі… Він вийшов у другій половині попри травму, граючи на уколах. Дякую йому за це. Це бачать теж і молоді гравці, які побачать, як треба любити клуб та баскетбол.

Про дебют Данііла Сипала

Я вважаю, що по 10-бальній шкалі він виглядав на 10. Так, він виглядав сиро, але що ми хочемо від 17-річного гравця, який до цього десь два роки через травму просто випав. Лише не початку 2022-го року він тільки розпочав тренування з командою Першої ліги. Але після вторгнення росії він поїхав до Латвії, Польші, потім був у Чехії. Якісь агенти вийшли на нього, але ми були з ним на зв’язку і він завжди мріяв повернутися в рідне Дніпро.

Він повернувся під Новий рік, ми побачили в якій він формі. Це наш вихованець, який хотів залишитись і допомогти команді. І він дійсно це зробив, допомігши і в ротації, і в підбираннях. Що він зробив для команди ми дуже добре побачили на баблі в Івано-Франківську. Ми перевели Рому Бондарчука на третій номер і це дало нам значно більше енергії, адже трійка — це позиція Роми. А Сипало, Тарасенко грали на четвірці, після чого команда стала значно гармонійнішою.

Читайте: Підсумки сезону Суперліги: топ-5 індивідуальних перфомансів

Про виступ Максима Заркудаєва

Макс вирішив, що він чистий шутер, що йому не треба водити м’яч, грати пік-н-ролл. Треба тільки отримувати м’яч та кидати. Але це вирішив не він, а ситуація, в якій він знаходився протягом останніх 5-7 сезонів у Суперлізі. Коли в команді були легіонери на позиції першого номера, він був шутером. Але в цьому сезоні нам треба було перелаштувати його на гру з м’ячем, на проходи.

Це було важко, але це сталося — після домашньої поразки від Київ-Баскета. На наступний бабл вийшов зовсім інший Макс Закурдаєв. У нас була дуже серйозна з ним розмова, ми трохи полаялися, але, сподіваюсь, ми отримали від цієї лайки тільки плюс. Іноді це треба. Я дуже радію за нього, що він зміг отримати впевненість в тому, що він робив. Він насправді найкращий захисник цьогорічного чемпіонату України.

Читайте: Суперліга 2022/23: найкращі снайпери сезону

Про нові обличчя в Суперлізі

Мені запам’ятався Кісільчук (гравець Київ-Баскета — ред.). Я його не знав, але він досить непогано зіграв сезон. Михайло Горобченко дуже гарний сезон зіграв за Політехніку, але цього гравця я знав. Інші нові обличчя були не настільки новими для фахівців.

Підсумок сезону Суперліги

Обстріли окупантів — ось що перше приходить у голову про цей сезон. На жаль. Це воєнний сезон, який був важким емоційно та фізично, але ж ми витримали. Він, на жаль, запам’ятався тим, як у нас не було світла, тривогами. Але позитивні моменти є: це срібні нагороди і те, що ми взагалі закінчили чемпіонат. І те, що ми взагалі його почали, за це треба подякувати Федерації баскетболу України, сказати дякую президентам клубів, які знайшли на це фінанси. Це люди, які люблять баскетбол і в такі важкі часи підтримують його.

Про плани на найближчий час

З травня ми почнемо працювати. Зараз ми розробляємо план для кожного гравця, який стосуватиметься і фізичної, і тактичної підготовки. Будемо готуватися і збиратимемося кожного дня. Так, даватимемо вихідні, але те, що ми вкладемо в команду за літо, так ми і виглядатимемом в наступному сезоні.

Зараз важко з молодими гравцями, адже багато талановитої молоді виїхало за кордон. Перед війною ми розраховували, що вони підсилять спочатку команду Вищої ліги, а потім і Суперліги. Там дуже талановиті хлопці, але зараз всі вони грають в європейських чемпіонатах. Ми працюємо над тим, щоб їх повертати. Вони і самі хочуть, але є батьки, які вважають, що за кордоном їм буде безпечніше.

Нам треба підсилити позицію першого номера і ми це зробимо. Я не буду називати прізвища, але ви побачите, що ми над цим працюємо. В кожну лінію ми хочемо додати по гравцю і будемо над цим працювати.

Новини по темі
Дніпро провів зустріч із фанами: відео
Відео04.05.2023
Дніпро провів зустріч із фанами: відео
Срібний призер Суперліги організував івент для вболівальників
Дмитро Забірченко: У Будівельника завжди одне завдання — перемога в чемпіонаті
Дмитро Забірченко: У Будівельника завжди одне завдання — перемога в чемпіонаті
Головний тренер чемпіонів України — про сезон Суперліги 2022/23
Підсумки Суперліги: командні показники сезону
Підсумки Суперліги: командні показники сезону
Відзначаємо командні показники зігранного сезону чоловічої Суперліги
Суперліга 2022/23: найкращі снайпери сезону
Суперліга 2022/23: найкращі снайпери сезону
Відзначаємо головних дальнобійників чемпіонату, що минув
Кирило Панфілов: У Старого Луцька є серйозний потенціал
Кирило Панфілов: У Старого Луцька є серйозний потенціал
Гравець Старого Луцька розповів про сезон чоловічої Суперліги
Сезон Суперліги, збірні України, баскетбол 3х3. Велике інтерв'ю Володимира Драбіковського
Сезон Суперліги, збірні України, баскетбол 3х3. Велике інтерв'ю Володимира Драбіковського
Читайте інтерв'ю генерального секретаря Федерації баскетболу України
Найкращі моменти сезону Суперліги: топ-10 данків
Найкращі моменти сезону Суперліги: топ-10 данків
Чергова підбірка найефектніших епізодів
Підсумки сезону Суперліги: топ-5 індивідуальних перфомансів
Підсумки сезону Суперліги: топ-5 індивідуальних перфомансів
Відзначаємо досягнення гравців у минулому розігращі чемпіонату України
Найкращі моменти сезону Суперліги: топ-10 асистів
Найкращі моменти сезону Суперліги: топ-10 асистів
Чергова порція хайлайтів чемпіонату України
Найкращі моменти сезону Суперліги: топ-10 влучань
Найкращі моменти сезону Суперліги: топ-10 влучань
До вашої уваги нова порція хайлайтів регулярного чемпіонату
28 гравців оформляли дабл-дабл в сезоні Суперліги, лідери – Сандул и Буц
28 гравців оформляли дабл-дабл в сезоні Суперліги, лідери – Сандул и Буц
Максим Сандул оформляв дабл-дабл в кожному своєму другому матчі
Найкращі моментіи сезону Суперліги: топ-10 блок-шотів
Найкращі моментіи сезону Суперліги: топ-10 блок-шотів
До вашої уваги список хайлайтів регулярного чемпіонату
Едуард Федчук: Сезон Суперліги був дуже цікавий, такого формату ще ніколи не було
Едуард Федчук: Сезон Суперліги був дуже цікавий, такого формату ще ніколи не було
Капітан Політехніки-Галичини — про чемпіонат, що минув
Олександр Рябчук став лідером сезону за перехопленнями, показавши третій результат в історії
Олександр Рябчук став лідером сезону за перехопленнями, показавши третій результат в історії
Федерація баскетболу України продовжує підбивати підсумки сезону
Дніпро придбав на призові від другого місця в Суперлізі БпЛА для розвідників
Дніпро придбав на призові від другого місця в Суперлізі БпЛА для розвідників
Гравці і тренери Дніпра подарували зведеному підрозділу розвідки та вогневої підтримки комплекс БпЛА Чаклун
Горобченко став кращим асистентом сезону Суперліги, Рябчук увійшов до топ-10 історичного рейтингу
Горобченко став кращим асистентом сезону Суперліги, Рябчук увійшов до топ-10 історичного рейтингу
Федерація баскетболу України продовжує підбивати статистичні підсумки сезону Суперліги.
Топ-10 моментів заключного ігрового тижня Суперліги: відео
Відео13.04.2023
Топ-10 моментів заключного ігрового тижня Суперліги: відео
До вашої увага фінальна десятка чемпіонату