Всі категорії новин
Володимир Конєв: важкий старт сезону загартував команду

Володимир Конєв: важкий старт сезону загартував команду

Для капітана Черкаських Мавп поточний сезон один з найкращих у кар`єрі. Разом з командою він подолав шлях від складного старту в сезоні до повернення в зону плейоф та перших нагород. Про срібло в Кубку України, прогрес команди та насичене четверте коло регулярного чемпіонату Суперліги Паріматч форвард розповів клубній пресслужбі.

– Володимире, у цьому непростому сезоні в команди вже є знакове досягнення. Вперше за 10 років Черкаські Мавпи вийшли до фіналу Кубку України, де стали срібними призерами. Як оціниш виступ команди в цьому турнірі?
– Загалом, напевно, більше позитивні емоції. Дісталися до фіналу – це радує. Не радує те, що фінал був у Києві на майданчику Будівельника. Думаю, якби ми грали при своїх уболівальниках, показали б кращу гру. У будь якому випадку, хотілося зіграти при глядачах, це фінал Кубку. Не важливо, у нас, чи в іншому місті. У Києві зіграли не дуже, це мінус. Але все решта – добре, шлях до трофею був хорошим, здобули кілька непростих перемог над сильними суперниками. Була хороша атмосфера в залі, якісна підтримка.

– Зараз команда набрала гарний хід. Третє коло подолала з показником 7-3, дійшла до фіналу Кубку. Чим обгрунтуєш такий успіх команди?
– Є низка чинників. По-перше, зміни у складі впродовж усього сезону. Прийшли ще два нових гравців – американці. Нарешті всі перехворіли. Зігралися, добре проводили тренування і це вилилося на результати в команді. Зараз кожен знає свою роль, команда досить універсальна. Почали поступово додавати.

– Чи можна сказати, що цей сезон вже вдалий, адже Мавпи отримали перші медалі?
– Я не можу так сказати. У кожного гравця є свої амбіції. Мене не дуже радує друге місце. Друге місце – це друге місце. Хочеться перемог у чемпіонаті, хочеться медалей. Я не дивлюся у турнірну таблицю, налаштовуюся на кожну гру. Хочемо зіграти якнайкраще і досягнути максимального результату.

– Більшу частину сезону ви грали за порожніх трибун. А зараз, вже тривалий час, на матчах присутні глядачі. Наскільки вболівальники додають емоцій? Як тобі атмосфера?
– Домашні стіни дуже підтримують нас. Енергія, яку вони нам дають і ми разом її створюємо – це дає багато впевненості і допомагає під час гри. Це підштовхує нас до більшої віддачі і хорошому результату. Дуже складно переоцінити важливість глядачів. Баскетбол та інший спорт – це для глядачів. Граючи за порожніх трибун ти ніби на тренуванні – тихо, добре чуєш один одного, є можливість відпрацювати всі схеми, є хороша комунікація, але немає головного – атмосфери. З глядачами з цим гулом, барабанами, підтримкою, все інакше сприймається. Тому не хотілося б повернутися до сценарію, коли ми граємо без глядачів. У будь-якому залі. Неважливо – вдома чи не вдома. Коли є глядачі – це зовсім інші емоції.
У нас ніколи не було такого досвіду грати взагалі без глядачів. Тому коли вболівальники є на трибунах, вже не важливо скільки їх: 30 чи 50%. Вони додають нам атмосфери і заряджають на хорошу гру. Дуже сильно відчули цю різницю, граючи без глядачів. Всі раді, що люди приходять і, сподіваюся, що глядачам також подобається.

– Зараз у тебе травма. Розкажи, як почуваєшся?
– Сподіваюся, нічого серйозного. У грі із Харківськими Соколами відчув біль у коліні, найвірогідніше, якийсь запальний процес, якому потрібен певний час, щоб відновитися. Сподіваюся, скоро буду в строю.

– Головний тренер Максим Міхельсон говорив про особливий командний дух команди. Як ти оціниш атмосферу і командну хімію?
– Головне, щоб атмосфера була робоча і всі один одному довіряли, щоб всі відчували себе в роздягальні, як вдома, спілкувалися разом, були як єдине ціле, не розбивалися на групки. І головне, щоб під час гри все це працювало. Особливих заходів для покращення цього стану не робимо. Є якісь командні зібрання, можемо разом кудись сходити. Є всілякі дрібниці – виставити піцу на день народження, привітати один одного, звичайні людські стосунки та якості. Зараз, на цей момент, в команді всі гравці – дуже хороші люди. Якщо в колективі хороші люди, то не повинно бути конфліктів і всього такого. Звідси будується колектив однодумців, всі хочуть перемагати. Є командна хімія.

– Ви пройшли крізь старт сезону 0-9. Подолавши ці труднощі, стали сильнішими?
– Це було випробування для кожного і гравців, і тренерів, і вболівальників. Хоча у нас дещо склад змінився, влилася свіжа кров. Дещо загартувалися після цього. Пройшли випробування. Зараз же  немає сенсу дивитися назад. З кожним тижнем все змінюється, до того ж зараз буде дуже насичений календар. Те, що було – історія. Потрібно налаштовуватися на кожен день.

– Зараз у тебе дещо інший сезон, ніж до цього. Ти – капітан команди, став лідером як на майданчику, так і поза ним. Чи відчуваєш зовсім іншу відповідальність на собі?. Зараз ти можеш більше дозволити собі висловити щось партнерові, десь покричати. Наскільки все змінилося?
– Звичайно відчуваю відповідальність. У першу чергу перед молодими гравцями і колективом у цілому. Якщо раніше я не завжди звертав увагу на те, наприклад, якщо хтось десь відхилився від чогось чи опустив руки – таке у всіх буває, і в мене в тому числі, тоді я міг промовчати. Зараз же від мене чекають, що я повинен згуртувати, підтримати гравців, частково я, частково тренер.

– Тобі подобається ця роль?
– Так, подобається. Хоча, якщо чесно, я ніколи не прагнув цієї ролі. Для мене ніколи це не було цікаво. Тренер зробив вибір на мене. Я прийняв цю роль і мені сподобалося.

– У певний відрізок сезону, коли було багато травм та змін у складі, на тобі лежало багато функцій у команді, ти відпрацьовував на кількох позиціях, був першою опцією в атаці, словом, виконував великий обсяг роботи. Зараз, із приходом нових гравців та їхньою адаптацією, ти вже отримав певне розвантаження. Чи стало легше тобі грати персонально?
– Я б не сказав, що все лежало на мені. Так, доводилося виконувати різні функції, але це не вперше в кар’єрі. У мене амплуа таке, що я можу закрити кілька позицій, я універсальний гравець, можу допомогти і там і там в команді. Зараз у нас широкий склад і я відчуваю не лише підтримку, а й конкуренцію. У нас здорова конкуренція в команді, так і повинно бути. Кожен повинен боротися за своє місце і доводити, що ти можеш грати. Ми маємо боротися між собою на тренуваннях, конкурувати і рости від цього. Виходячи на гру нам всім буде легше, а головне – результат команди.

– Які налаштування на вирішальну частину сезону?
– Попереду дуже багато ігор. Потрібно лімітувати тренувальне навантаження, знаходити час відновлюватися, прибрати якісь заходи, просто відпочивати і заряджатися на ігри. На цю частину сезону треба налаштуватися, як на марафон, подолати його якомога краще.  Зараз дуже щільний графік, не так багато тренувань і вони не дуже насичені. Наприклад, одразу після Кубку у нас був матч із Харковом. До цієї гри у нас було два тренування, ми практично не бігали, розбирали якісь взаємодії і виконували кидкові вправи. Я думаю в такому режим будемо працювати, немає просто часу навантажуватися.

 
Новини по темі
Хайлайти MVP півфіналів Суперліги GGBET Єгора Сушкіна
Хайлайти MVP півфіналів Суперліги GGBET Єгора Сушкіна
Захисник київського клубу допоміг своїй команді повернутися в фінал
Визначено символічну збірну та MVP другого раунду плейоф Суперліги GGBET
Визначено символічну збірну та MVP другого раунду плейоф Суперліги GGBET
Завершилися півфінальні серії чемпіонату України
Ніко-Баскет продовжив контракт із Артемом Водолазським
Ніко-Баскет продовжив контракт із Артемом Водолазським
Миколаївці підписали ключового гравця на наступний сезон
Медальні серії Суперліги GGBET: визначено розклад матчів
Медальні серії Суперліги GGBET: визначено розклад матчів
Битва за медалі розпочнеться вже найближчого вікенду
Дмитро Забірченко: Наш захист сьогодні дійсно працював
Дмитро Забірченко: Наш захист сьогодні дійсно працював
Текстова версія післяматчевої пресконференції за підсумками гри Харківські Соколи – Київ-Баскет
Київ-Баскет переміг Харківські Соколи в останньому матчі півфінальної серії: фотогалерея
Київ-Баскет переміг Харківські Соколи в останньому матчі півфінальної серії: фотогалерея
Вашій увазі – найкращі фото з третього матчу півфіналу Суперліги
Київ-Баскет здолав Соколів у вирішальній грі півфіналу: відео коментарів
Відео21.04.2026
Київ-Баскет здолав Соколів у вирішальній грі півфіналу: відео коментарів
Гравці та тренери команд — про третій матч серії
Валерій Плеханов: Серія проти Київ-Баскета дуже важка — за перемогу борються два рівних суперника
Валерій Плеханов: Серія проти Київ-Баскета дуже важка — за перемогу борються два рівних суперника
Головний тренер Харківських Соколків — про майбутній вирішальний матч півфіналу
Володимир Коваль: Всі думки про фінальну серію
Володимир Коваль: Всі думки про фінальну серію
Головний тренер Дніпра та інші учасники півфінальної серії з Рівним - про другий матч протистояння
Дніпро вдруге переміг Рівне та вийшов у фінал: відео коментарів після гри
Відео19.04.2026
Дніпро вдруге переміг Рівне та вийшов у фінал: відео коментарів після гри
Гравці та тренери команд — про другий матч другого раунду плейоф Суперліги
Дніпро вдруге переміг Рівне та вийшов у фінал Суперліги GGBET
Дніпро вдруге переміг Рівне та вийшов у фінал Суперліги GGBET
Чемпіони України продовжать захист титулу у чемпіонській серії
Рівне — Дніпро: відеотрансляція другого матчу 1/2 фіналу Суперліги GGBET
Відео19.04.2026
Рівне — Дніпро: відеотрансляція другого матчу 1/2 фіналу Суперліги GGBET
Дивіться черговий матч другого раунду плейоф
Харківські Соколи обіграли на виїзді Київ-Баскет: хайлайти Суперліги GGBET 18 квітня
Харківські Соколи обіграли на виїзді Київ-Баскет: хайлайти Суперліги GGBET 18 квітня
Дивіться яскраві моменти матчу Київ-Баскет — Харківські Соколи
Харківські Соколи здолали на виїзді Київ-Баскет, продовживши півфінальну серію: коментарі після матчу
Харківські Соколи здолали на виїзді Київ-Баскет, продовживши півфінальну серію: коментарі після матчу
Дивіться відео післяматчевої пресконференції після гри Київ-Баскет — Харківські Соколи