Всі категорії новин
Владислав Семерич: якісною грою в Вищій лізі намагатимусь пробитися в комаду Суперліги

Владислав Семерич: якісною грою в Вищій лізі намагатимусь пробитися в комаду Суперліги

Черкаські Мавпи залучили нещодавно до першого тренувального табору молодих вихованців баскетбольної школи клубу. Серед них є чимало перспективних юнаків, котрі в майбутньому можуть підсилити основну команду. Один із таких - Владислав Семерич. Юний центровий вже більше року живе у Черкасах. Встиг пограти за команду юнаків 2004 року народження, а також дебютувати у Вищій лізі.

На зборах Владислав працював пліч-о-пліч з центровими Суперліги Ігорем Сергеєвим і Дмитром Скапінцевим. Про враження від роботи із основою юнак розповів прес-службі клубу.

– Тренування з основою чудові. Мені дуже подобається. Дух в команді класний. Незважаючи на те, що у таборі є гравці Суперліги, нас молодих вони прийняли дуже тепло. 

– Ти з Горішніх Плавнів. Розкажи, як тебе запросили до Черкаських Мавп?
– Я займаюсь баскетболом п'ять років. Почав у другому класі, потім була перерва, і потім продовжив активно і потрапив у команду Горішніх Плавнів. Років три тому у Кременчуці був тур ВЮБЛ. Ми грали з двома командами Черкас. У них був Василь Миколайович Івлєв. З того моменту мене побачили і через рік запросили на збір з юнацькою збірною України. Там вже запропонували перейти в Черкаси. Я одразу погодився. Мені дуже подобається в Черкасах. Хотів би надовго тут залишитися.

– Чим тобі подобається баскетбол?
– Це така незвична гра. Можна багато всього поробити – кидки згори, блок-шоти. Це дуже видовищно. Подобається контрактна і силова гра. Дуже цікаво. Я хотів би також тішити вболівальників своєю грою, дарувати яскраві моменти. Мрію грати у Суперлізі.

– Який у тебе зріст?
– Мій зріст – 207 сантиметрів. За рік виріс на 5-6 сантиметрів.

– Згори вже б’єш?
– Так, звичайно. Відточую цей елемент.

– Як ти відреагував на те, що тебе запросили до табору основної команди?
– Я дуже позитивно це сприйняв. На карантині просидів два місяці, дуже хотілося тренуватися і тут одразу з такою командою, гравцями Суперліги. Дещо хвилювався, але все пішло чудово. 

– На тренуваннях ти працюєш разом із Дмитром Скапінцевим та Ігорем Сергеєвим. Наскільки складно працювати із гравцями Суперліги?
– Тренувальний процес дуже подобається. З нами займаються старші хлопці, від них черпаємо новий досвід. Я не граю проти своїх однолітків, а зі старшими. Тому вже на рівні своїх однолітків, думаю, матиму більш впевнений вигляд на паркеті. 

– Що почерпнув від хлопців, що нового дізнався?
– Мені все цікаво. Нові рухи, як правильно займати позицію. На що робити акцент у тренуваннях, у повсякденній роботі, кк харчуватися. Я їх засипав питаннями і хлопці мені підказували. Вони допомагають мені.

– Що Максим Міхельсон говорить тобі під час тренувань? Які настанови дає?
– Мені потрібно потренувати роботу в посту. І ходити в тренажерний зал. Бо зараз мені не вистачає маси, щоб тягатися із великими дядьками. Продовжувати наполегливо тренуватися, щоб стати сильнішим. Просто так нічого не дається. 

– Які найсильніші твої риси в баскетболі?
– У мене досить непоганий середній кидок. Намагаюся в іграх його використовувати проти нижчих за мене суперників. Можу триочковий також кинути, але не завжди влучаю. Також можу і в прохід піти. 

– Які в тебе завдання на наступний сезон? Ти далі працюватимеш із командою Мавп-04 а також у дублюючому складі. Які очікування?
– Добре попрацювати і якісно відіграти у Вищій лізі. А далі намагатимуся потрапити до команди Суперліги, хочу тренуватися із основою. Розумію, що буде складно, але в мене багато ентузіазму. Працюватиму ретельно, щоб довести тренерам свою перспективу. 

– Ти вже провів перший сезон у Вищій лізі, де грав не так багато, але вже отримував час. Що для тебе дав цей сезон у чемпіонаті?
– Вища ліга – це також дуже високого рівня турнір, особливо для молодого гравця. Участь у ній дала мені впевненість. Після матчів Вищої ліги я вже зовсім з іншим настроєм підходив до ВЮБЛ. Я впевненіше на ногах стою. Вже можу і в прохід піти, один в один обіграти. Якщо я вже це робив проти старших гравців, то проти однолітків не боюся це виконувати. Це дає мені впевненості.
У Вищій лізі дуже складно грати. У різних командах є гравці різного віку. Наприклад ми грали із командою Рівного. Там дуже сильна передня лінія, немає такого віку як у мене. Всі досвідчені гравці. Було дуже складно.


– Хто для тебе ідеал центрового? На кого орієнтуєшся?
– Мені дуже подобається Брук Лопес. Він універсал, може і триочковий виконати, по різному зіграти. Також Нікола Йокіч, який практично у кожному матчі робить тріпл-дабл. В Україні мені подобається В'ячеслав Кравцов. У нашій команді орієнтуюся на Дмитра Скапінцева, він дуже добре грає в посту, забиває.

– Які поради давав тобі Скапінцев? Що треба робити, що їсти, щоб стати таким, як він?
– Дмитро говорив, що не треба боятися, а зразу йти й обігравати. Незважаючи на те, що я молодий, мені не треба боятися дорослих чоловіків. Грати з усіма. Також багато працювати в тренажерному залі та добре харчуватися. Намагаюся все виконувати.

Новини по темі
Статистика першої половини сезону Суперліги: лідери за підбираннями та блоками
Статистика першої половини сезону Суперліги: лідери за підбираннями та блоками
Сайт ФБУ продовжує підбивати підсумки першої половини сезону.
Головні індивідуальні перфоманси року в українському баскетболі
Головні індивідуальні перфоманси року в українському баскетболі
Результативний матч Ковляра за збірну, трипл-дабл в жіночій Суперлізі та рекорди Суперліги
На Миколаївщині підбили підсумки баскетбольного року
На Миколаївщині підбили підсумки баскетбольного року
Так, під час заходу було відзначено вагомі спортивні та організаційні здобутки року
Статистика першої половини сезону Суперліги Favbet: лідери за результативністю
Статистика першої половини сезону Суперліги Favbet: лідери за результативністю
Найрезультативнішим гравцем цього сезону Суперліги Favbet є американський легіонер Кривбасу Мартін Хілл
Валерій Плеханов: Соколи є дебютантами сезону Суперліги, тож друге місце – це непоганий результат
Валерій Плеханов: Соколи є дебютантами сезону Суперліги, тож друге місце – це непоганий результат
Головний тренер команди підбив підсумки старту харків'ян в сезоні 2025/26
Хайлайти MVP восьмого ігрового тижня Суперліги Favbet Володимира Конєва
Хайлайти MVP восьмого ігрового тижня Суперліги Favbet Володимира Конєва
До вашої уваги хайлайти кращого гравця минулого туру Суперліги Favbet
Валентин Берестнєв: Якщо не знайдемо лідера всередині колективу, то буде у нас три легіонери
Валентин Берестнєв: Якщо не знайдемо лідера всередині колективу, то буде у нас три легіонери
Головний тренер Ніко-Баскета прокоментував поразку від Запоріжжя
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 21 грудня
Відео21.12.2025
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 21 грудня
Вашій увазі коментарі гравців та тренерів після матчів регулярного чемпіонату Суперліги
Запоріжжя вдруге в сезоні переміг Ніко-Баскет
Запоріжжя вдруге в сезоні переміг Ніко-Баскет
Команда Дмитра Щіглинського виграла на майданчику суперника
Київ-Баскет розгромив Рівне-ОШВСМ: фотогалерея матчу
Київ-Баскет розгромив Рівне-ОШВСМ: фотогалерея матчу
Вашій увазі найяскравіші фото з гри у Рівному
Суперліга Favbet: відеотрансляція матчів 21 грудня
Відео21.12.2025
Суперліга Favbet: відеотрансляція матчів 21 грудня
Дивіться протистояння восьмого туру регулярного чемпіонату
Київ-Баскет завершив 2025 рік перемогою над БК Рівне
Київ-Баскет завершив 2025 рік перемогою над БК Рівне
Команда Дмитра Забірченка впевнено обіграла суперника у Рівному
Дніпро здобув впевнену перемогу над Кривбасом
Дніпро здобув впевнену перемогу над Кривбасом
Дніпровська команда закрила календарний рік перемогою
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 20 грудня
Відео20.12.2025
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 20 грудня
Вашій увазі коментарі гравців та тренерів після матчів регулярного чемпіонату Суперліги
Дніпро впевнено переміг Ніко-Баскет в Миколаєві
Дніпро впевнено переміг Ніко-Баскет в Миколаєві
Чемпіони України не мали проблем із дебютантом Суперліги