Уже найближчої п’ятниці стартує другий етап регулярного чемпіонату Вищої ліги, а поки у нас перерва між матчами, є можливість підбити статистичні підсумки першого етапу змагань.
Сформовані групи другого етапу Вищої ліги
Рекорд сезону за результативністю належить Маскиму Мочалову, який в матчі проти Полтави набрав 51 очко. Загалом це четвертий результат в історії Вищої ліги. Лідирує в історичному рейтингу Сергій Нетреба, який за КТУ в 2011 році в матчі проти СпортЛіцея набрав 63 очки. Йому ж належить другий та третій історичний результати.
Кращим асистентом Вищої ліги першого етапу став розігруючий Житомира Вадим Довідний, який в середньому віддав 7,2 передач за матч. Другим в рейтингу став Олексій Ларін з Політехніка – 6,7 передач за матч, третім – Ігор Стародуб з ЗСО-СумДу – 5,7 асистів.
Рекорд сезону належить Олександру Рибалко, який в матчі проти Чернігова-ШВСМ віддав 13 результативних передач.
Кращим за підбираннями на першому етапі Вищої ліги став Євгеній Бречко, який розпочинав сезон в Збірній Сумської області СумДу, а другу частину провів у Інваспорті – 12,8 підбирань за матч. У Максима Мочалова з Політехніка 11,5 підбирань за матч, а третім в рейтингу за підбираннями став Олександр Петров з Селф Мейду – 11,2 підбирань за матч.
Рекорд сезону за підбираннями належить Олександру Петрову – в матчі проти Хмельницького від зібрав 23 підбирання. Варто відзначити, що це третій результат в історії Вищої ліги – історичний рекорд у Олександра Рихлюка, який за Кремінь-КДЮСШ-2 проти Дніпра-2 у 2018 році зібрав 26 підбирань. Також відзначимо, що 22 підбирання в матчі проти Політехніка зібрав Євгеній Бречко, а Владислав Лукінський з Житомира проти Хмельницького зробив 21 підбирання.
Вадим Палюх з Хмельницького зробив в середньому 3,6 перехоплень за гру, що є кращим результатом за цим показником.
А ось рекордними є 9 перехоплень за матч у Іллі Кошеватського з ЗСО-СумДу у грі проти Полтави. Це третій результат в історії Вищої ліги. Рекорд в 11 перехоплень у Дмитра Головчика, який зробив їх за Хімік-2 в матчі проти Львівської Політехніки в сезоні 2019/20.
За блок-шотами кращим в цьому сезоні є Микита Бондаренко з Політехніка – 3,3 блока за гру. Рекорд сезон також належить Микиті Бондаренко, який у грі з Ніко-Баскетом заблокував 7 кидків. Відзначимо, що рекордними в історії є 8 блок-шотів за матч – цього показника досягали п’ять гравців, а Олександр Цикалюк робив це двічі в сезоні 2013/14.
Кращим гравцем першого етапу чемпіонату за рейтингом ефективності став Олександр Петров з Селф Мейда– 27,8. На другому місці Максим Мочалов з Політехніки – 27,4, а третім став Євгеній Бречко – 24,3
Кращі команди першого етапу Вищої ліги отримали свої нагороди: фотогалерея
Більш повну статистику Суперліги дивіться в додатку ФБУ для IOS та Android.