Україна мінімально поступилась Іспанії у відборі на ЧС-2023

Національна чоловіча збірна України програла Іспанії у заключному матчі відбору на чемпіонаті світу-2023.

Старт гри краще вдався іспанцям, які зробили ривок 9:2, але наші хлопці відповіли 8 поспіль набраними очками, а згодом розвинули успіх до 19:12 на свою користь, що змусило Серджо Скаріоло брати тайм-аут. Він пішов на користь його команді, яка за останні дві хвилини не дала нам набрати жодного очка, натомість самі іспанці навіть вийшли вперед перед першою перервою 19:20.

Друга чверть пройшла більш рівно, майже без ривків однієї з збірних, і завершилась з рівним рахунком, що зберегло відставання в 1 очко команди Багатскіса – 39:40.

Майже всю наступну десятихвилинку українці були в ролі наздоганяючих, але при цьому не відпускали суперника, а вдала кінцівка дозволила на останню перерву піти за переваги +3.

Більшість четвертої чверті вже Україна була попереду, але за дві хвилини до кінця Іспанія заробила 6 очок в одній атаці і вийшла вперед 74:73.

І все ж інтрига трималась до кінця – Михайлюк не закинув дальній кидок при рахунку 76:76, у відповідь Санон сфолив, але Хабі реалізував лише один штрафний. У наших хлопців було 7,6 секунд на атаку, щоб вирвати перемогу - Санон віддав Боброву під кільце, але кидок В'ячеслава був заблокований.

Україна, таки чином, поступилась одне очко, але показала достойну боротьбу, максимальну самовіддачу, але фортуна була не на нашому боці у вирішальний момент.

Найрезультативнішими гравцями в матчі стали Святослав Михайлюк з 15 очками та Артем Пустовий, який набрав 13 очок.

Поразка залишила Україну на третьому місці. Відповідно, на другому етапі українці розпочнуть виступи з п'ятої позиції, маючи лише одну перемогу у чотирьох поєдинках.

Чемпіонат світу-2023. Кваліфікація, група G

Четвер, 7 липня

Рига, Арена Рига

Україна — Іспанія 76:77 (19:20, 20:20, 21:17, 16:20)

Україна: Михайлюк 15 + 6 підбирань, Пустовий 13 + 9 підбирання, Скапінцев 4 + 7 підбирань, Сидоров 5, Ткаченко 10 – старт; Крутоус 9, Бобров 8 + 7 підбирань, Зотов 2, Санон 4 + 7 передач, Ковальов 0

Іспанія: Фернандес 14, Парра 8, Праділья 7 + 5 підбирань, Колом 8, Герра 0 – старт; Лопес-Аростегі 11, Саіз 10 + 5 підбирань, Брізуела 7, Діас 5, Сіма 7, Юста 0, Бассас 0

Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025