Тіщенко базером приніс Черкаським Мавпам перемогу над Дніпром

Черкаські Мавпи вирвали перемогу у Дніпра 98:97 в фантастичному першому матчі півфінальної серії плей-оф Суперліги Favbet.

Черкаські Мавпи шокували господарів впевненим початком матчу з трьома влучними трьохочковими і рахунком 10:4 після двох з половиною зіграних хвилин. Володимир Коваль змушений був брати тайм-аут, але він пішов на користь команді – більш надійна гра в обороні дозволила перехопити ініціативу.

Дивіться фотогалерею матчу Дніпро – Черкаські Мавпи

Черкаські Мавпи зуміли дотримати лідерство майже до кінця першої чверті, хоча і програли 22:27, а ось друга чверть почалась з 7:0 від Дніпра і вже Артем Сліпенчук змушений був брати тайм-аут. Короткостроково перерва позитивно вплинула на гостей, які набрали 7 очок поспіль, але Дніпро відчув гру і в цій десятихвилинці довів свою перевагу до +15.

В першу чергу проблеми Черкаських Мавп були в своїй три секундній зоні – за першу половину вони пропустили 30 очок з-під свого кільця і 57 загалом. При тому, що гості забили 7 дальніх і в цілому непогано діяли в атаці, але в захисті вони занадто багато дозволяли Дніпру.

В третій чверті Дніпро впевнено утримував здобуту перевагу, але провалив кінцівку десятихвилинки і початок останньої чверті – рахунок з 76:63 на користь Дніпра став 76:74. На це вплинула реалізація дальніх в третій чверті – 6 з 8 у гостей.

В четвертій чверті Черкаські Мавпи двічі наближались на мінімальну відстань до суперника, але Дніпро втримувався попереду. Остання хвилина почалась з влучання Тимофеєнка 97:93 – Черкаські Мавпи відповіли підбиранням і додаванням Олександра Тіщенко, перехопленням Буна і трьохочковим базером того ж Тіщенка за 2 секунди до кінця. Врятувати матч для Дніпра міг Володимир Конєв, але він свій кидок з-за дуги не влучив.

Лідери Дніпра Станіслав Тимофеєнко та Володимир Конєв на двох набрали 55 очок (29 у Тимофеєнка та 26 у Конєва), загалом Дніпро з трьохсекундної зони набрав 48 очок, але 16 влучних дальніх від Черкаських Мавп (п'ять гравців гостей забили мінімум три трьохочкових) дали свої плоди.

У гостей найрезультативнішим став Ерік Бун з 24 очками та 14 передачами, Кирило Марченко набрав 19 очок, у Олександра Тищенко 18. Взагалі лава запасних Мавп набрала 32 очка проти 12 Дніпра.

Черкаські Мавпи виграли виїзний матч і повели в серії до двох перемог 1:0. Наступна гра пройде у Черкасах 10 квітня.

Суперліга Favbet. Плей-оф, 1/2 фіналу, перший матч

Дніпро, СК Шиннік

Дніпро — Черкаські Мавпи 97:98 (27:22, 30:19, 19:28, 21:29) / статистика

Дніпро: Сипало 6 + 7 підбирань, Тимофеєнко 29 + 6 підбирань, Конєв 26 + 5 передач, Закурдаєв 12, Горобченко 12 + 8 передач – старт; Дубоненко 6, Сорочан 4, Бондарчук 2, Тарасенко 0, Колдомасов 0.

Черкаські Мавпи: Бун 24 + 14 передач, Агафонов 9 + 6 підбирань, Руслов 12 + 5 передач, Новіков 2, Марченко 19 + 6 підбирань – старт; Тіщенко 18, Далкорт 14 + 5 підбирань, Кузнецов 0