Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Ірина Кленіна: Львів міг виграти усі чотири матчі на старті чемпіонату

Ірина Кленіна: Львів міг виграти усі чотири матчі на старті чемпіонату

Головний тренер новачка жіночої Суперліги СБК Львів розповіла про вирішальний чинник успіху у жіночому баскетболі, проаналізувала старт і можливості своїх підопічних у Суперлізі і висловила свою точку зору щодо інтерв’ю Срджана Радуловича за підсумками виступів кадетської дівочої збірної України на першому етапі EYBL.  

- На мою думку команди у жіночій Суперлізі вирівнялися за ступенем майстерності, ну, хіба що за виключенням Київ-Баскета. Команди підсилилися, а нам все одно ще бракує зіграності. У команді з’явилися нові гравці, і ті дівчата, які торік ще виступали у Вищій лізі вони усе ж таки… вони не те, що не здатні, навпаки, вони не розуміють, що здатні грати у Суперлізі. І моє завдання – донести до них, що вони нормальні гравці і цілком можуть боротися у Суперлізі. І нам бракує зіграності.

- Ваші лідери за статистикою Краснікова, Філевич і Дубас вже встигли влитися у колектив?
- Важко, одна справа досягти зіграності у вищій лізі, інша справа – у Суперлізі. Бо це турніри різного рівня.

- Задоволені наявністю таких майстрів у команді? Чи не тільки вони «роблять погоду», у чому секрет успіху вашої команди?
- Ніякого секрету немає. Ми мали вигравати усі чотири матчі чемпіонату. Бердянськ – це взагалі окрема тема. Я вже говорила у післяматчевому коментарі – у жодному іншому місці рідні стіни, назвемо це так, у лапках, не допомагають господаркам, як у Бердянську. А під «стінами» розумійте, що хочете, ну, я думаю, ви розумієте. ІнтерХім? Він зараз ослаблений, без двох провідних гравців. Десь може нашим лідерам забракло і фізичної підготовки. Якщо у першій грі (вдома з Козачкою – ред.) влучали, а у другій не влучали – відтак «фізики» не вистачає.

- Працюватимете над фізичними кондиціями.
- Зараз вже не вийде, бо треба щотижня грати. По ходу вже, в іграх, набиратимемо форму, потрібну для Суперліги.

- Зараз на вас очікує виїзна серія у Вінниці і Рівному. Наскільки у гостях можливо поборотися за перемогу?
- Ігри будуть складними, скажу відразу. Цьогорічна Вінниця не та, що минулого року. Ми її вже бачили у Суперлізі, аналізуємо. Вона підсилилася кваліфікованими гравцями, там грають більш досвідчені гравці, ніж у нас. Якщо там людям по 25+, то у нас тільки дві дівчини старші, решта – молоді. Що ж до Рівного – вони завжди вдома дають бій. Будь-якій команді. Отже, просто треба виходити і грати, вірити у себе. А не боятися.

- Ну, ваші дівчата грають без страху, та сама Філевич, чи Краснікова, вони вже своє відбоялися.
- Так, ці три лідера (Філевич, Краснікова, Дубас) мають досвід гри, виступів на високому рівні. Я маю на увазі львівських дівчат, які перейшли з вищої до суперліги. Вони думають, що Суперліга – це супергравці і суперкоманди. Ні, не завжди. Було б бажання, з усіма можна грати.

- Чому, усе ж таки, Київ-Баскет у Суперлізі вже 38 перемог поспіль здобув?
- Думаю, усіх можна обігрувати. Головне налаштуватися. ІнтерХім у фіналі Кубка України обіграв їх. До цього мінус 50 поступився їм, а потім у Кубку обіграв. Ну, по-перше, це жіночий баскетбол, жіноча психологія. Це зовсім інше. Є свої нюанси. Ну, і зверніть увагу – як Київ-Баскет укомплектований, у них бюджет, у них умови. Це теж не можна порівнювати.

- Але налаштувати психологічно дівчат на гру з ними Ви зможете?
- Я вважаю, треба грати з будь-якою командою, усе залежить від самих дівчат. І Інтерхім минулого сезону це довів.

- Ви зіграли перші матчі сезону, які завдання ставите перед командою – плей-оф, чи поборотися за медалі?
- Це краще запитати у нашого керівництва, у мене трохи з ними розходяться погляди (посміхається – ред.). Я вважаю, що є певний строк становлення команди. Не може команда утворитися і одразу увійти у плей-оф, ще й виграти медалі. Я вважаю, що це не реально. Ні, ну, реально, з бюджетом скаженим. Але це буде команда, як-то кажуть, одноразова. Один рік зіграла, гроші вичерпалися і роз’їхалися.

 

- Отже, команда будується по цеглинці?
- Я вважаю, що мінімум потрібно три роки. Перший рік граємо своїми, дивимося, ким треба посилитися. Посилюємося. На другий рік, я по таких практиках грала, ми дивимося, хто нам точно вже не підходить, з інших команд запрошуємо, дивимося, як вони увійшли. І на третій рік ми вже ставимо реальні завдання. Ну, звісно, за умови наявності бюджету. Ну, і зіграність. У більшості випадків у жіночому баскетболі провідну роль відіграє психологія. У чоловічому не так. А у жіночому психологія – основний чинник.

- Перспективи у жіночого баскетболу є в Україні?
- Думаю, що мають бути (посміхається – ред.). А чого тоді ми усі разом працюємо у жіночому баскетболі? Стільки людей, стільки гравців. Я, наприклад, дивлюся, команда U-15 їздила на юнацьку Євролігу. Ну, тренер правильно сказав, що Федерація – це не туристична агенція. Але з іншого боку, не треба вже так «розпікати» дівчат. Я дивилася склади команд, бачу- грають зі старшими, але москвички такого самого віку були: 2004-2005 року. Вони -20 отримали від Москви. Вони ж грають збірною, а проти них грають клуби.

- А у клубах більше зіграність?
- Вони зібрали найкращих гравців з України, а проти них просто грає міська команда, ну, обласна. У дитячому баскетболі рік різниці велику роль відіграє. Але коли я грала, у нас на рівні U-16, U-18 ніколи не ставили завдання щось виграти. Звісно, не пасти задніх. У нас у тренера було завданя – ось у тебе грають чотири дівчини – підготуй їх мені, будь-ласка, щоб вони далі пройшли. Підготуй їх до рівня команди Суперліги. Я усе ж таки вважаю, що робота цих дитячих тренерів, юнацьких – це підготовка гравців. Так, результат, безумовно важливий. Але, пріоритет – підготовка гравців для національної збірної, для українських клубів Суперліги. Але це моя думка.

- То ж, тренер з гравцями такого віку має працювати на перспективу?
- Так, не знаю, може щось вже змінилося? Бо у такому віці зрозуміло, що високі дівчата, особливо це стосується центрових, не заграють ані у U-16, ані у U-18. Але їм треба давати грати, щоб вони грали, незалежно від результату, і потім заграють у U-20 і у національній збірній.

- Тобто, розкриються, як троянди, у більш дорослому віці?
- Це моя думка, може слід пожертвувати результатом, але дати ігровий досвід більш перспективним гравцям. Ну, є ж зовсім маленькі гравці, нехай грають, ніхто не применшує їхніх достоїнств, але ж якщо працюєш на перспективу, то треба награвати великих. Ну, є хороша дівчинка 175см зросту. Вони її ставлять четвертим номером грати. Ну, навіщо? Постав першим. Нехай вона помилиться. Але у 20 років у тебе буде класний перший номер зростом 180см. Але, це моя точка зору. Так працювали з нами і ми досягали результату.

- А Ви Львів скільки років вже тренуєте?
- Львів? Як прийшла в Університет фізвиховання, створив команду ректор, п’ять років відтоді минуло. Ректор допомагав, поки мав можливість. Потім були складні часи, і якби не Федерація баскетболу України, не знаю, що було б. Федерація в особі Президента Михайла Бродського просто зберегла цю команду завдяки фінансовій підтримці, умовам. Ну а зараз знайшлися небайдужі люди, які захотіли, щоб Львів виступав у Суперлізі. І ми граємо. Але це жіночий баскетбол. Коли я грала, наш тренер казав: сьогодні чемпіон Союзу, а завтра у дванадцятку не потрапляю. Бо я працюю з жінками (посміхається – ред.). Це особливий баскетбол.

 

Новини по темі
Володимир Холопов: ми ретельно готуємося до старту сезону, який очікується в десяті числа жовтня
Володимир Холопов: ми ретельно готуємося до старту сезону, який очікується в десяті числа жовтня
Головний тренер Київ-Баскет - про старт тренувального табору у Пущі-Водиці
Віта Горобець: очікую на цікавий сезон у жіночій Суперлізі
Віта Горобець: очікую на цікавий сезон у жіночій Суперлізі
Баскетболістка збірної України стала однією з перших у складі нової жіночої команди Прометея
Баскетболістки жіночої Суперліги провели олімпійський урок у Одесі
Баскетболістки жіночої Суперліги провели олімпійський урок у Одесі
До школярів завітали Ганна Сугак та Наталя Булавицька з місцевого Інтерхіму
Берніс Мосбі: звикаю до зміни часового поясу – вдень ще хочу спати
Берніс Мосбі: звикаю до зміни часового поясу – вдень ще хочу спати
Американська легіонерка Прометея розповіла про переїзд до України, адаптацію та цілі на сезон
Жіночий Прометей підсилився американською легіонеркою
Жіночий Прометей підсилився американською легіонеркою
Берніс Мосбі стала другою американкою в складі команди
Кирило Большаков: зібрали в жіночій команді Прометея всіх найперспективніших
Кирило Большаков: зібрали в жіночій команді Прометея всіх найперспективніших
Спортивний директор Прометея оцінив комплектацію жіночої команди клубу
Баскетболісти Рівного відвідали будівництво Палацу спорту: фотогалерея
Баскетболісти Рівного відвідали будівництво Палацу спорту: фотогалерея
Арена має стати новою домівкою для жіночої та чоловічої команд клубу
Жіноча команда Рівного готується до нового сезону
Жіноча команда Рівного готується до нового сезону
Тренерський штаб зберіг у складі команди всіх лідерів
Вітаємо з ювілеєм Марину Ткаченко
Вітаємо з ювілеєм Марину Ткаченко
Сьогодні свято у олімпійської чемпіонки-1992
Владислава Кіба: я зробила важливий крок у розвитку баскетбольної кар’єри
Владислава Кіба: я зробила важливий крок у розвитку баскетбольної кар’єри
Володар Кубка України та бронзових медалей Суперліги з Рівного Вдадислава Кіба вперше виступатиме в іншому місті за нову команду
Центрова збірної України продовжить клубну кар’єру в Київ-Баскеті
Центрова збірної України продовжить клубну кар’єру в Київ-Баскеті
Міріам Уро-Ніле повернулася на батьківщину з Франції
Аріна Білоцерківська: карантин дав багато часу на родину
Аріна Білоцерківська: карантин дав багато часу на родину
Досвідчена баскетболістка розповіла про час на карантині та подальші плани
Юна українська баскетболістка виступатиме за команду Євроліги
Юна українська баскетболістка виступатиме за команду Євроліги
17-річна Анастасія Ковтун уклала угоду з чеською УСК Прага
Київ-Баскет підписав Наталію Цюбик
Київ-Баскет підписав Наталію Цюбик
Форвард змінила один столичний клуб на інший
Форвард збірної України продовжила угоду з клубом
Форвард збірної України продовжила угоду з клубом
Христина Філевич наступного сезону виступатиме за Київ-Баскет
У жіночого Прометея потужне поповнення
У жіночого Прометея потужне поповнення
Новостворену команду підсилили чотири баскетболістки, тренер та лікар
Київ-Баскет продовжив угоду з форвардом збірної України
Київ-Баскет продовжив угоду з форвардом збірної України
Досвідчена Ганна Рульова ще один сезон виступатиме в складі киян
Оксана Моллова: хочу відновити в Прометеї втрачені минулого року кондиції
Оксана Моллова: хочу відновити в Прометеї втрачені минулого року кондиції
Досвідчена баскетболістка жіночої команди Прометея розповіла про етапи кар’єри, особисті досягнення тощо
Кейшуан Джеймс: щодня збираю корисну інформацію про Україну
Кейшуан Джеймс: щодня збираю корисну інформацію про Україну
Перша американка жіночого Прометея поділилася очікуваннями від переїзду до України та майбутніх виступів у новому чемпіонаті
Estafeta