Прометей здобув перемогу над Остенде в Лізі чемпіонів

Чемпіон України Прометей зумів здобути непросту перемогу над Остенде у виїзному матчі Ліги чемпіонів.

Для української команди це була друга гра раунду топ-16 ЛЧ і друга за три дні після домашньої перемоги над Унікахою. Бельгійський Остенде програв обидва свої матчі цього раунду ЛЧ перед грою з Прометеєм.

Незважаючи на результати команд, Прометей не був очевидним фаворитом якраз через недавній матч з Унікахою і перенесеною епідемією коронавірусу перед цим.

Втім, Прометей краще розпочав матч, вийшовши вперед 6:2, але Остенде відповів трьома точними триочковими. З рештою, такою і вийшла перша половина – Прометей краще набирав очки з фарби (у першій чверті довгий час очки набирав лише Білан, який за 20 хвилин набрав 16 очок), тоді як триочкові у української команди майже не шли – перший дальній, який гравці Прометея потрапили у кошик, був лише з десятої спроби, а всього за першу половину з 16 дальніх кидків Прометей закинув 3.

У Остенде при цьому реалізація склала більше 50%, в тому числі дальніх кидків – 6 з 11. Завдяки цьому господарі майже всю першу половину були попереду, але Прометей не відпускав суперника більш, ніж на 5-6 очок. В кінцівці саме українська команда вийшла вперед і на велику перерву команди пішли за рахунку 43:42 на користь Прометея.

У третій чверті вже Прометей більшу частину був попереду, навіть мав перевагу +9, але Остенде зумів зрівняти рахунок і на велику перерву піти, маючи перевагу – 72:68.

Останню чверть Прометей знову зумів виграти "на характері". Втім, якщо за 2 хвилини до кінця  перевага української команди складала +9, то за 59 секунд до сирени вже +2. Але Прометей вже ж втримав перевагу, здобувши другу перемогу у двох матчах раунду топ-16 Ліги чемпіонів.

Своїй перемозі Прометей має завдячувати трьом гравцям – Міро Білан заробив 38 очок і зробив 10 підбирань, Д'Анджело Харрісон набрав 22 очки і зробив 7 підбирань, Ді Джей Кеннеді до 19 очок додав 6 підбирань. Решта гравців команди набрала 12 очок.

Наступним матчем Прометея у Лізі чемпіонів буде ще одна перенесена гра – 3 березня вже після міжнародної паузи у Києва команда Ронена Гінзбурга прийматиме румунський Клуж-Напоку, який як і Прометей стартував з двох перемог у другому груповому турнірі ЛЧ.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ
Топ-16. Група К

10 лютого, Остенде
Остенде (Бельгія) – Прометей (Україна) 87:91 (20:18, 22:25, 30:25, 15:23) / статистика матчу

Прометей: Доу 4, Кеннеді 19 + 6 підбирань, Стефенс 2, Білан 38 + 10 підбирань, Лукашов 0 – старт; Харрісон 22 + 7 підбирань, Еванс 0, Липовий 3, Сідоров 3, Петров 0

Юрій Процюк: Цей досвід — на вагу золота
Наставник Франківська-Прикарпаття прокоментував срібло команди у Європейській лізі
Франківськ-Прикарпаття поступився у фіналі EWBL
Українська команда дала бій Варшаві, але програла в кінцівці
Франківськ-Прикарпаття у фіналі Європейської ліги: відеотрансляція матчу проти Полонії