Прометей пробився до топ-16 Ліги чемпіонів!

Чемпіон України Прометей провів в Ізраїлі третій матч серії плей-ін Ліги чемпіонів проти Хапоеля Іерусалим.

Матч без права на помилку для двох суперників, адже для програвшого єврокубковий сезон закінчувався вже в цьому поєдинку. Прометей гру почав впевненіше, а ось Хапоель, здається, не впорався з тиском.

Читайте: Жіночий Прометей вийшов у топ-8 Єврокубку ФІБА

Якщо у першій грі команд господарі просто "зім'яли" Прометей у першій чверті, набравши 40 очок, у тому числі реалізувавши 9 з 10 триочкових, то у третій грі вже Прометей почував себе господарем, зробивши стартовий ривок 9:0 і завершивши першу десятихвилинку з рахунком 27:12.

За цей час баскетболісти Прометея реалізували 5 із 8 триочкових, тоді як суперник не закинув жодної з п'яти дальніх спроб. Та й взагалі реалізація Хапоеля була 35% проти 58% української команди. Плюс гравці Хапоеля допустили шість втрат проти однієї у гостей.

Невеликої перерви вистачило тренеру Хапоеля, щоб сказати правильні слова своїм баскетболістам і вони розпочали другу чверть з ривка 11:0 із трьома втратами у Прометея за цей час і чотирма вільними триочковими у господарів. Втім, Прометей правильно відреагував на ривок господарів та спокійно повернув собі перевагу у 13 очок. Кінцівку десятихвилинки краще провели баскетболісти Хапоеля, що дозволило їм піти на велику перерву за +7 для української команди – 36:43.

У третій чверті Хапоель спробував зробити все, щоб вийти вперед, кілька разів він до мінімуму скорочував перевагу Прометея, але нашій команді все ж таки вдалося залишитися попереду - 59:56. Втім, все мало вирішитися в останній десятихвилинці.

Непружена гра тривала надалі, а трибуни неймовірно тиснули, але Прометей тримався і за чотири хвилини до кінця після триочкового Харрісона вів +8. Це додало впевненості і останню хвилину команди розпочали за +10 для української команди.

Цю перевагу Прометей не втратив, здобувши перемогу 85:75. У напруженому матчі Прометей постійно був попереду та заслужено пройшов далі.

Відмітимо Ді Джея Кеннеді, який був близький до дабл-даблу, та Д'Анджело Харрісона, котрий став найрезультативнішим в команді.

Далі Прометей чекає другий груповий етап Ліги чемпіонів, де він зіграє з іспанською Унікахою, румунським Клуж-Напокою та бельгійським Остенде.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ ФІБА
Плей-ін. Матч 3

27 січня, Єрусалим

Хапоель (Ізраїль) – Прометей (Україна) 75:85 (12:27, 24:16, 20:16, 19:26)
Рахунок у серії – 1:2

Хапоель: Адамс 13 +  6 підбирань, Браймо 15 + 8 підбирань, Обасохан 19 + 7 передач – 6 втрат, Гейтс 10 + 5 підбирань, Сегев 0 – старт; Аріель 9, Воркман 3, Доврат 0, Егбуну 6 + 3 блок-шоти

Прометей: Кеннеді 17 + 9 підбирань + 5 передач, Стефенс 15 + 5 підбирань, Сидоров 10, Білан 13 + 9 підбирань, Харрісон 18 + 4 перехоплення – старт; Доу 9, Липовий 0, Лукашов 3, Петров 0

Юрій Процюк: Цей досвід — на вагу золота
Наставник Франківська-Прикарпаття прокоментував срібло команди у Європейській лізі
Франківськ-Прикарпаття поступився у фіналі EWBL
Українська команда дала бій Варшаві, але програла в кінцівці
Франківськ-Прикарпаття у фіналі Європейської ліги: відеотрансляція матчу проти Полонії