У четвер, 1 липня, відбувся експерт-клуб у PM Hall, темою якого стали останні події та новини українського баскетболу. На початку бесіди учасники івента підбили підсумки сезону Суперліги Паріматч 2020/21, який завершився першим в історії чемпіонським титулом Прометея.
Читайте: Визначено регламент чоловічої Суперліги в сезоні 2021/22
Зокрема спікери згадали про одну з найяскравіших серій плей-оф — протистояння Дніпра та Будівельника у першому раунді. Екс-чемпіон України, програвши два стартових матчі, зумів оформити неймовірний камбек у протистоянні з амбітним столичним клубом та здобути вольову перемогу в серії з рахунком 3:2. Про ці яскраві баталії розповів безпосередній учасник серії, центровий Дніпра та капітан національної збірної України В’ячеслав Кравцов:
“Ряд хлопців у нашій команді перегоріли. Перегоріли в тому сенсі, що не те щоб злякалися, вони занадто довго хотіли показати себе в плей-офф, а коли настав момент, не змогли знайти себе. Треба бути холоднокровним і намагатися грати так, як ми грали протягом усього сезону.
У першій грі серії ми без шансів програли Будівельнику, у другій грі зробили камбек, а потім просто гра зупинилася. Цю гру ми віддали і в стані "0-2" у нас була екстрармотивація.
Ми розуміли, що ми сильніші за Будівельник і так просто відпустити серію не могли. У Києв їхали боротися, там були неймовірно складні ігри. Будівельник грав добре, але ми їх дотиснули. У нас була довша ротація і ми витягли п'ятий матч за рахунок свіжості, адже Будівельник віддав всі сили в перших чотирьох поєдинках”.
Окремо відзначили кількість матчів у чоловічій Суперлізі, яка цього сезону сягнула рекордні 246 ігор. Попри "ковідний рік", суттєво виросли рейтинги трансляцій Суперліги Паріматч у телевізійному ефірі та на YouTube ФБУ.
Важливою темою останніх днів в українському баскетболі стала зміна формули ліміта на легіонерів. З наступного сезону одночасно на майданчику зможуть знаходитись чотири іноземця. Своїми думаками щодо цього процесу поділився баскетбольний експерт Олександр Прошута:
“У цьому процесі має бути послідовність. Якщо у нас буде ліміт, то вводити його треба на 2-3 сезони. Введення ліміту зараз актуально: рівень чемпіонату зростає, команди хочуть показати себе в єврокубках. Але у нас назріває проблема: коли покоління Слави Кравцова закінчить, а станеться це у найближчій перспективі, буде дуже серйозне просідання за кількістю українців хорошого рівня.
Тож якщо кращі українці ліги гратимуть за будь-яких обставин, то для молодих ця ситуація трохи гірша. Але така реальність: головне, щоб за цим процесом було бачення і стратегія. Команди повинні розуміти, до чого готуватися і як виховувати гравців”.
Дивіться: Хайлайти сезону Суперліги Паріматч: топ-10 влучань чемпіонату
Одним з учасників експерт-клубу став найвідоміший український данкер, чемпіон світу Дмитро Smoove Кривенко, який дав характеристику сезону зі свого боку. Дмитро оцінив рівень видовищності баскетболу, який команди демонстрували і відзначив значення легіонерів у цьому контексті:
"Мені сезон дуже сподобався, це був сезон, з якого я знову почав на постійній основі стежити за українським баскетболом. У мене багато особистих переваг, багато друзів грає в різних командах. Ну і, звичайно, цікавили легіонери: повернулися Ді Джей Стефенс, Стівен Буртт - люди, за якими особисто мені цікаво спостерігати. Вони дарують багато красивих моментів - постійні хайлайти у топ-10. Сезон для глядачів був цікавим і видовищним. Шоутайму вистачало".
Другою важливою темою експерт-клубу стали нещодавні виступи національних збірних України з баскетболу 3х3. Наші команди, на жаль, не зуміли подолати олімпійські кваліфікації та вийти на Ігри в Токіо, але використали якісну підготовку та солідну ігрову практику задля переможного виступу у відбіркових турнірах на чемпіонат Європи-2021.
Читайте: Другий та третій етап чемпіонату України Паріматч 3х3 відбудеться на Atlas Weekend
І жіноча, і чоловіча збірні подолалп кваліфікації без поразок та забронювали за собою місце у фінальній частині ЧЄ, який проходитиме у Парижі. Про виступ жіночої команди розповів головний тренер збірної України Володимир Холопов:
“Ми виконали великий обсяг роботи, яка повинна була дати свої плоди в олімпійській кваліфікації. Але десь нам не вистачило і класу, і спортивної удачі. Чим більше працюю у 3х3, тим більше розумію, що велике значення має і звичайне везіння.
Після олімпійської кваліфікації у нас була невелика пауза, дівчата встигли відновитися і відпочити. Спала психологічна напруга і нам, за великим рахунком, відступати вже було нікуди. Нам потрібно було вигравати, щоб вийти на чемпіонат Європи.
У відборі на ЧЄ я побачив те, чого нам не вистачило в олімпійському відборі - класу і грамотності, правильного використання габаритів. Ми змогли перебудувати свою гру, що й дало хороший результат".