Чемпіонат світу 3х3: підсумкові позиції збірних України U-23, титули для США та Німеччини

У монгольському Улан-Баторі завершився чемпіонат світу U-23 з баскетболу 3х3 перемогами чоловічої збірної Німеччини та жіночої команди США, збірні України не вийшли зі своїх груп. Якщо разом рахувати медалі світових першостей U-18 та U-23, то варто зазначити гегемонію американців, які виграли три золота й одне срібло.

Німці вибороли золоті нагороди чоловічих змагань у фінальній зустрічі проти збірної США, перемігши з рахунком 21:13. У матчі за третє місце знайома українським уболівальникам Іспанія перемогла міцну Литву (21:16) та завоювала бронзові нагороди.

У жіночому турнірі американки в головному фіналі були сильнішими за нідерландок (18:15). А кривдниці українок з Китаю здобули бронзу завдяки впевненій перемозі в малому фіналі над Німеччиною (20:14).

Жіноча молодіжна збірна України посіла на турнірі підсумкове 13 місце, а наша чоловіча команда стала 14-ю.

Жіноча збірна України U-23 посіла третю сходинку в групі А й завершила виступи на світовому чемпіонаті в груповому раунді. У перший день змагання українки виграли дві зустрічі: у своєму першому матчі 11 вересня здобули впевнену перемогу над Австрією (12:9), а в другому – завдяки камбеку перемогли Бенін (12:11). У зустрічі-відкритті третього ігрового дня 13 вересня українки поступилися лідерці групи Угорщині (9:18), що дійшла до чвертьфіналу. Потім у близькому матчі "синьо-жовті" програли з різницею в 1 очко першій сіяній на турнірі збірній Китаю (18:19), яка в підсумку стала бронзовою призеркою.

Найкращою бомбардиркою серед українок стала Анастасія Кучерьонок з 18 очками в чотирьох іграх, вона також розділила 12 місце серед кращих скорерок збірних, які не вийшли з груп. Богдана Лапхан забила 14 очок, Ірина Бугайова – 11, Анастасія Ковтун здобула 8 очок.

Чоловіча збірна України U-23 також змагалася в групі А. У перший день турніру, 11 вересня, "синьо-жовті" програли європейським грандам: бронзовому призеру Іспанії (8:16) та першій сіяній Франції (15:17). У третій ігровий день українські хлопці в боротьбі поступились Алжиру (18:21), але впевнено виграли в Єгипту (21:16) й на переможній ноті завершили виступ на стадії групового раунду, посівши 4 сходинку.

Найкращим скорером серед українців став Владислав Мустяца, який забив 27 очок за чотири гри. Він також розділив 2 місце за кількістю набраних очок серед чоловіків, команди яких не вийшли з груп. Результативність інших українських чоловіків: Ярослав Карпюк – 17 (розділив 15 місце), Лєв Кошеватський – 10, Нікіта Когут – 8 очок.

Нагадаємо, цього літа кваліфікаційними у відборі на чемпіонат світу U-23 стали змагання Ліги націй 3х3. Обидві наші збірні посіли другі місця у своїх конференціях "Європа 3", але за рейтингами стали одними з кращих серед команд, що не завоювали прямих путівок на світову першість, тому отримали перепустки від організаторів.

Жіноча збірна України U-23 програла Угорщині на ЧС-2024 3х3
Українки з поразки розпочали третій день в Улан-Баторі
Збірні України U-23 на чемпіонаті світу 3х3: розклад матчів та відеотрансляція 13 вересня
Відео12.09.2024
Українці зіграють завершальні зустрічі групового етапу в Монголії
Чемпіонат світу 3х3: жіноча збірна України U-23 – друга в групі після першого ігрового дня
Фінальний етап Кубку України 3х3: символічні збірні
На столичній Контрактовій площі відбулись останні в літньому сезоні змагання з баскетболу 3х3
Відео вирішального матчу фінального етапу Кубку України 3х3
Доля переможця фінального етапу вирішилась лише в овертаймі
Ярослав Ковальов: Хлопці реально заслуговували на медалі чемпіонату світу
Тренер чоловічої збірної U-18 з баскетболу 3х3 Ярослав Ковальов прокоментував виступ своїх підопічних на світовій першості.
Владислав Лукінський: Обіцяв влучити дальній кидок — і я це зробив
MVP Кубку України з баскетболу 3х3 розповів за фінальний тур та літні змагання
На столичній Контрактовій площі пройшов фінальний етап Кубку України з баскетболу 3х3: велика фотогалерея
Визначено чемпіонів серед дорослих та переможці чемпіонату України в вікових категоріях U-18 та U-16
Ольга Алексейчик: Дуже пишаюсь дівчатками збірної U-18, вони моя друга сім'я
Головний тренер жіночої збірної U-18 з баскетболу 3х3 – про підсумок чемпіонату світу