Всі категорії новин
Олександр Волков: є велика надія, що функціонери ФІБА та Євроліги на фоні коронавіруса зможуть знайти компроміс

Олександр Волков: є велика надія, що функціонери ФІБА та Євроліги на фоні коронавіруса зможуть знайти компроміс

Олімпійський чемпіон-1988, легендарний український баскетболіст та екс-голова Федерації баскетболу України Олександр Волков під час виступу на онлайн-курсах ФБУ поділився своїм баченням на тему декількох актуальних питань. Повний виступ Олександра Волкова – на відео.

Читайте: В’ячеслав Кравцов: спілкувалися з Багатскісом навіть коли я поїхав до Японії

Про взаємодію ФІБА та Євроліги

“Я не хочу сіяти паніку, але ФІБА зіткнулася з проблемою, що гравці Євроліги продовжують бойкотувати вікна кваліфікації, а у гравців НБА та NCAA взагалі немає варіантів приїхати до збірної – це перша проблема. Ну, і, звичайно прблема коронавіруса. Конфлікт Євроліги та ФІБА на фоні цієї проблеми виглядає смішним. Зараз є велика надія, що функціонери зможуть знайти компроміс. Ну, і якщо ці вікна залишаться, було б добре, щоб найкращі гравці, які виступають в європейських першостях, могли б грати в своїх збірних. Збірні – це головна деталь популярізації баскетболу. Домовитись із НБА та студентською лігою США про участь гравців в офіційних матчах збірних – це завдання номер один. Начебто всі хочуть, але амбіції та власні інтереси, у даному випадку, Євроліги, не дають все це вирішити. Але, можливо, опинившись перед обличчям більш страшного ворога баскетболу коронавіруса, керівництву європейського баскетболу вдасться налагодити нормальну взаємодію”.

Про натуралізацію

“В цілому – я проти натуралізації. Але я сам її проводив, коли був президентом Фередації, тому вважаю, якщо ця опція існує та інші збірні її використовують, чому б збірній України не зміцнитися перед серйозними змаганнями.

Якщо б була можливість проголосувати за заборону натуралізації – я б проголосував. Але, якщо ця опція існує, не розумію, чому ми маємо відмовлятися від легального варіанту підсилити збірну хорошим гравцем. У даному випадку, цим гравцем, скоріш за все, буде розігруючий.

Зараз, щоб була можливість натуралізувати гравця, потрібно, щоб він деякий час відіграв в Україні. Тому у нас особливо і варіантів немає. Я вважаю, що у нас цього року були непогані американці, якими можна було б підсилити збірну. Але це вже питання Багатскіса і якщо він мене спитає, я поділюся з ним своєю думкою. Це внутрішня професійна дискусія.”

Про найталановитіших українськиї бігменів Суперліги

“У нас мало залишилось класичних центрових. Але я бачу непоганий талант у Петрова. Він природньо відчуває гру на лоупості. Але моя думка – йому потрібно трохи привести до ладу своє тіло, а також трохи удосконалити свою гру. Він і так іноді діє у лоупості доволі ефективно, але може ще ефективніше.

Також мені сподобався Войналович – цікавий хлопець. Якщо правильно його використовувати, він може грати і в лоупості, а може й вийти в поле. Це його перевага, за рахунок якої він може разбалансувати захист суперника за рахунок зміни позиції”.

Про Святослава Михайлюка

“Коли ще у 2013 році я побачив його на чемпіонаті Європи U-16, який проходив у Києві, зрозумів, що у хлопця велике майбутнє. Йому було важко у Канзасі перші два роки і було видно, що він не може бути самим собою. Тренер і гравці не давали йому розкритися, але на третій рік він адаптувався, а вже на четвертий рік був схожий самий на себе.

Спочатку здавалося, що йому не пощастило, що його обміняли з Лейкерс до Детройта, але ситуація склалася так, що він став основним гравцем. Думаю, вже наступного року клуб робитиме на нього ставку. У нього є всі можливості грати в НБА довго та успішно. Я знаю, що він серйозний хлопець, добре тренується, не має шкідливих звичок. У нього є бажання та мотивація йти далі й далі.

Сподіваюсь, що ми зможемо потрапити на наступний чемпіонат Європи і зібрати усих найсильніших гравців, включаючи Михайлюка, та боротися за більш серйозні позиції у європейському, а надалі й світовому баскетболі”.

Про Олексія Леня

“Коли Лень поїхав у США, він вже на той момент був найкращим гравцем України. Він та його агент трохи на мене ображались, але я не лукавив та говорив, як є. Коли він грав за дубль Дніпра та молодіжну збірну України, мені здавалося, що скоро всі забудуть про Сабоніса. Він мав усі можливості стати суперцентровим: координація, рухливість, зріст, пас, кидок, ведення, відчуття гри, захист. У США він став класичним коледж-центровим: бігав, ставив засліни, підбирав. Фактично у нього вбили ініциативу і це не його провина. Він рідко кидав з дистанції, рідко проходив та брав на себе гру.

Він став помічним гравцем, відігравши так два роки у коледжі, це продовжилося у Фініксі. І лише в Атланті він почав періодично демонструвати гру того Леня, якого я пам’ятаю, і перспективу якого я бачив. Він пройшов цю школу, але родзинку його гри там обломили. Його шліфували не в той бік і не дали вільного розвитку, щоб показати те, на що він здатен. Якщо б він пару років пограв в українському баскетболі або хорошій європейській команді, він, можливо б, був талантом №1 на позиції центрового в НБА. Це моя думка.

Немає такого, щоб хайскул або коледж давали путівку до зірок НБА та Євроліги. На жаль, ця селекція відсікає багато і американців, і українців”.

Новини по темі
Валерій Плеханов: Якщо ми хочемо досягати результату - маємо багато працювати
Валерій Плеханов: Якщо ми хочемо досягати результату - маємо багато працювати
Наставник Харківських Соколів прокоментував матчі команди у Кубку України
Прикарпаття-Говерла перемогла Запоріжжя і вийшла до Фіналу чотирьох Кубка України
Прикарпаття-Говерла перемогла Запоріжжя і вийшла до Фіналу чотирьох Кубка України
Команда з Івано-Франківська здобула другу перемогу поспіль
Перенесено чотири матчі Суперліги Favbet
Перенесено чотири матчі Суперліги Favbet
Заплановані в Івано-Франківську матчі туру пройдуть у 2026 році
Прикарпаття-Говерла перемогла Черкаські Мавпи: фотогалерея матчу
Прикарпаття-Говерла перемогла Черкаські Мавпи: фотогалерея матчу
Вашій увазі найкращі фото з яскравого матчу Кубка України в Івано-Франківську
Сергій Скіра: Будемо працювати, щоб Кривбас вийшов до Фіналу чотирьох Кубка України
Сергій Скіра: Будемо працювати, щоб Кривбас вийшов до Фіналу чотирьох Кубка України
Центровий Кривбасу дав інтерв’ю пресслужбі Федерації баскетболу України
Гравці Дніпра провели майстер-клас для школярів свого міста
Гравці Дніпра провели майстер-клас для школярів свого міста
Гравці лідера Суперліги провели майстер-клас із баскетболу 3х3
Суперліга Favbet: топ-10 моментів сьомого туру
Суперліга Favbet: топ-10 моментів сьомого туру
Підбваємо підсумки минулого ігрового вікенду
Володимир Конєв увійшов до топ-10 історичного рейтингу Суперліги за передачами
Володимир Конєв увійшов до топ-10 історичного рейтингу Суперліги за передачами
Форвард Дніпра обійшов одразу двох баскетболістів у рейтингу
Валерій Плеханов: Можемо розраховувати на повернення Максима Нікітіна до матчів Кубка України
Валерій Плеханов: Можемо розраховувати на повернення Максима Нікітіна до матчів Кубка України
Наставник Харківських Соколів прокоментував останні матчі команди у Суперлізі Favbet.
Хайлайти MVP сьомого ігрового тижня Суперліги Favbet Данііла Сипала
Хайлайти MVP сьомого ігрового тижня Суперліги Favbet Данііла Сипала
До вашої уваги хайлайти кращого гравця минулого туру Суперліги Favbet
Яскраві фото сьомого туру Суперліги Favbet
Яскраві фото сьомого туру Суперліги Favbet
Дивіться яскраві фотомиттєвості минулого туру Суперліги Favbet
Визначено символічну пʼятірку та MVP сьомого туру Суперліги Favbet
Визначено символічну пʼятірку та MVP сьомого туру Суперліги Favbet
Підсумки чергового ігрового тижня в чемпіонаті України
Дмитро Забірченко: З таким відсотком матчі не виграються, ми не заслуговували перемоги
Дмитро Забірченко: З таким відсотком матчі не виграються, ми не заслуговували перемоги
Головний тренер Київ-Баскета прокоментував поразку від Прикарпаття-Говерли
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 7 грудня
Відео07.12.2025
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 7 грудня
У неділю в Суперлізі зіграють три матчі
Рівне в клатчі обіграло Старий Луцьк
Рівне в клатчі обіграло Старий Луцьк
Лучани втретє поспіль програють близький матч
Суперліга Favbet: відеотрансляція матчів 7 грудня
Відео07.12.2025
Суперліга Favbet: відеотрансляція матчів 7 грудня
Дивіться заключні матчі сьомого туру національної першості
Запоріжжя поступилося Дніпру у домашньому матчі: фотогалерея
Запоріжжя поступилося Дніпру у домашньому матчі: фотогалерея
Вашій увазі найкращі фото з матчу Запоріжжя – Дніпро