Всі категорії новин
Олександр Кобець: цього сезону Суперліга буде найсильнішою за останні шість років

Олександр Кобець: цього сезону Суперліга буде найсильнішою за останні шість років

Український захисник Олександр Кобець підписав контракт із Мавпами на прийдешній сезон. У свої 24 роки Сашко вже став рекордсменом клубу за очками. В інтерв'ю клубній прес-службі баскетболіст розповів, чому вирішив залишитися в Черкасах та поділився очікуваннями від чемпіонату.

Читайте: Олександр Кобець підписав новий контракт із Черкаськими Мавпами

– Сашко, ти вже провів кілька контрольних матчів з «Мавпами». Які враження?
– Готуємося до сезону, він буде дуже цікавий. У нас ще має бути перший номер. Чекаємо на нього, адже зараз дуже не вистачає досвідченого гравця на цій позиції, який буде стабілізувати нашу гру. Через це у нас багато сумбуру в іграх. В Миколаєві він повинен вже грати з нами. Тоді наш склад буде укомплектований і ми будемо награвати його. Десь ми програємо зараз, не думаємо про результат. Тренуємося перед іграми, після ігор. Ми зараз набираємо хід, готуємося до сезону. Контрольні матчі вже перед самим сезоном будуть показовими для нас. Тренер вимагає не результату, а змісту гри і виконання всіх настанов.

Зараз у нас немає Сергія Попова та першого номера. У нас є ще хороший приріст. Ми «Тернополю» програли 8 очок, але допустили 20 втрат. Якби у нас був якісний перший номер, то ми б так часто м'яч не втрачали. Та ж сама ситуація у матчі з «Хіміком».

– У це міжсезоння ти перебував у пошуках клубу. Які були варіанти і чому вирішив залишитися в Черкасах?
– Так було чимало варіантів, з агентом дивилися, який буде кращим. Були європейські варіанти, але там щось не вийшло. Зараз вже були клуби із країн ближнього зарубіжжя, типу Румунії. Але я обрав Черкаси. Вважаю, що цей сезон в Україні буде найсильнішим за останні шість років. Це дуже добре для мене. Також я тут, щоб допомогти команді і собі в плані кар'єрного росту. Ми повинні допомогти одне одному.

– З яких країн були пропозиції і чому не вдалося туди перейти?
– Німеччина, Ізраїль, Бельгія. Багато на що повпливав коронавірус. Деякі варіанти злетіли через те, що мені треба було приїхати на трай-аут. Але після перельоту мені необхідно було пройти 14-денний карантин. Саме для громадян України така норма. Якби я був із іншої країни Європи, то я міг би просто приїхати в будь-який клуб і одразу почати займатися. А так, мені треба було сидіти 14 днів на карантині. В якому б я стані був після 14 днів сидіння у номері? Тому вийшла така ситуація.

– Як оціниш команду зразка цього сезону?
– «Мавпи» в плані селекції нікуди не квапилися. Більшість команд були укомплектовані, а в нас була молодь і поступово почалися підписання. Зараз бачимо, що в складі багато молоді, у передсезонних матчах молоді гравці отримують багато часу. У нашого клубу завжди була така політика, щоб розвивати молодь, давати їй шанс. Це дуже корисно і практично.
Не у всіх клубів є можливість витрачати такі кошти, як це роблять «Прометей», «Дніпро» чи «Київ-Баскет». Вони мають деяких гравців, які коштують, як у нас півкоманди. Але я впевнений, що ми не будемо їм поступатися. У нас є гарний склад, нехай це не суперзірки, але це якісні гравці, які допомагатимуть в сезоні.

– Які очікування від сезону?
– Бачимо групу лідерів, які задали дуже високу планку для всіх інших команд. У них є можливості підписувати якісних легіонерів і елітних українських гравців. Всі інші клуби в більш-менш однакових умовах, намагатимуться чинити опір. Я думаю, що цього сезону Суперліга буде найсильнішою за останні шість років.

– Цьогоріч баскетбольні матчі проходитимуть у специфічних умовах. Напівкарантинні норми, десь будуть уболівальники, можливо деякі ігри будуть без глядачів. Яке у тебе ставлення до баскетболу під час пандемі?
– Я сподіваюся, що сезон відбудеться. Що незважаючи на всі ці віруси ми продовжимо грати. Ми слідкуватимемо за своїм здоров'ям, будемо слідувати всім правилам і настановам від медиків. Зараз кожен спортсмен несе відповідальність перед собою, перед клубом, перед командою, щоб не захворіти і не заразити всю команду. Зараз у кожного підвищена відповідальність за своє здоров'я. Я вважаю, що сезон потрібно проводити, незважаючи ні на що. У нас вже є досвід контрольних матчів. Якщо в якомусь регіоні буде гірша епідеміологічна ситуація – грати без глядачів, в іншому місті допускати якусь кількість фанатів. Спортсмени повинні продовжити грати, сподіваюсь, не на шкоду здоров'ю. Таким чином можемо провести цей сезон. Він буде дуже цікавим.

Новини по темі
Єгор Сушкін: Цього сезону відчуваю більшу відповідальність за свою гру
Єгор Сушкін: Цього сезону відчуваю більшу відповідальність за свою гру
Захисник Київ-Баскет дав інтерв’ю пресслужбі Федерації баскетболу України
Максим Закурдаєв вийшов на восьме місце в рейтингу скорерів Суперліги
Максим Закурдаєв вийшов на восьме місце в рейтингу скорерів Суперліги
Захисник Дніпра обійшов у рейтингу Руслана Отверченка
Дмитро Щіглинський: Наша найбільша проблема – це коротка ротація
Дмитро Щіглинський: Наша найбільша проблема – це коротка ротація
Наставник Запоріжжя про останні матчі команди в першому колі
Відео хайлайтів MVP п'ятого тижня Суперліги Favbet Сейвона Трейлора
Відео хайлайтів MVP п'ятого тижня Суперліги Favbet Сейвона Трейлора
Американець допоміг своїй команді оформити головну сенсацію сезону
Єгор Сушкін — MVP жовтня в Суперлізі Favbet
Єгор Сушкін — MVP жовтня в Суперлізі Favbet
Захисник Київ-Баскета став найкращим гравцем першого місяця чемпіонату
П’ятий тур Суперліги Favbet: топ-10 моментів
П’ятий тур Суперліги Favbet: топ-10 моментів
Підсумки чергових девʼяти матчів регулярного чемпіонату
Один з кращих в історії Суперліги: Андрій Агафонов оголосив про завершення кар'єри
Один з кращих в історії Суперліги: Андрій Агафонов оголосив про завершення кар'єри
39-річний баскетболіст провів свій останній поєдинок в українській Суперлізі
Валерій Плеханов: Спробуємо підготувати сюрпризи для суперників на друге коло
Валерій Плеханов: Спробуємо підготувати сюрпризи для суперників на друге коло
Наставник Харківських Соколів підбив підсумки першого кола Суперліги
Яскраві фото п'ятого туру Суперліги Favbet
Яскраві фото п'ятого туру Суперліги Favbet
Дивіться яскраві фотомоменти п'ятого туру регулярного чемпіонату Суперліги
П’ятий тур Суперліги Favbet: визначено символічну збірну та MVP
П’ятий тур Суперліги Favbet: визначено символічну збірну та MVP
Підсумки заключного туру першого кола регулярного чемпіонату
Дніпро - Рівне-ОШВСМ: повне відео матчу Суперліги Favbet
Відео03.11.2025
Дніпро - Рівне-ОШВСМ: повне відео матчу Суперліги Favbet
Дивіться повне відео матчу, який відбувся 2 листопада у Дніпрі
Денис Спиридонов: Я помилився, коли говорив, що в команди немає лідерів
Денис Спиридонов: Я помилився, коли говорив, що в команди немає лідерів
Коментар тренерів та гравців Дніпра та Рівного після матчу Суперліги Favbet
Перша поразка Дніпра, два овертайма: хайлайти Суперліги Favbet 2 листопада
Перша поразка Дніпра, два овертайма: хайлайти Суперліги Favbet 2 листопада
Дивіться яскраві моменти матчів Суперліги Favbet 2 листопада
Київ-Баскет вирвав перемогу в овертаймі над Запоріжжям
Київ-Баскет вирвав перемогу в овертаймі над Запоріжжям
Запорізька команда втретє в сезоні програла в овертаймі
Дніпро поступився Рівне-ОШВСМ в овертаймі: фотогалерея матчу
Дніпро поступився Рівне-ОШВСМ в овертаймі: фотогалерея матчу
Сейвон Трейлор став найрезультативнішим гравцем у складі рівнян
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 2 листопада
Відео02.11.2025
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 2 листопада
У неділю відбулося два матчі регулярного чемпіонату Суперліги
Чоловіча Суперліга: відеотрансляція матчів 2 листопада
Відео02.11.2025
Чоловіча Суперліга: відеотрансляція матчів 2 листопада
Дивіться завершальні протистояння пʼятого туру регулярного чемпіонату
Favbet
voda ua
tascombank
swift