Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Михайло Бродський підсумував баскетбольний рік. Відео

Михайло Бродський підсумував баскетбольний рік. Відео

Президент Федерації баскетболу України Михайло Бродський підсумував рік що минає. Він зосередив свою увагу на виступах чоловічої та жіночої збірних України, збільшення клубів у Суперлізі Паріматч та фінансуванню баскетболу. 

- Цього сезону в Суперлізі нарешті 11 клубів. Як вдалося в такий складний час збільшити кількість учасників елітного дивізіону?

- Скажу так, моїй родині це не дуже подобається. Інколи доводиться брати сімейні кошти, аби підтримувати клуби. Безумовно, великий успіх – повернення Будівельника. З цим мене вітав генеральний секретар ФІБА. Повернення Будівельника – це знакова подія для українського баскетболу. Після трьох років великих боргових проблем, які виникли з 2014 року, вони повністю розрахувалися. Спасибі Богдану Гулямову та його спонсорам. 
Також вдалося врятувати Хімік. Дякую Фонду держмайна та його керівникові пану Сенниченку за розуміння. Хімік один з флагманів нашого баскетболу з традиціями, школою, дітьми. Зараз фактично немає такого клубу, де не грали б баскетболісти Хіміка, це баскетбольне надбання. 

Великий успіх, що у Прометея з`явився такий спонсор - Володимир Дубинський. Зараз там конфлікт з мером. Не розумію, до чого тут баскетбол. Угоду щодо залу підписано на три роки. Не розумію, навіщо міському голові так поводитися. Схоже, з`їхав з глузду. Буде дуже покараний. Українська баскетбольна родина покарає цього мера. Колись Тулуб (екс-губернатор Черкащини) намагався викинути Черкаські Мавпи з залу. Ми тоді встояли, встоїмо і зараз. 

У всьому світі муніципалітети підтримують місцеві клуби. Це мінімум 30-50% бюджету. Вони беруть на себе фінансування дитячих команд, виїздів. Навіть якісь відрахування на зарплати роблять, більшу частину яких беруть на себе спонсори. 

Хто б раніше знав Черкаси? А тепер Черкаські Мавпи – чемпіони України (Сезон 2017/2018), клуб має успішну баскетбольну академію. дитячі команди, вихованець Михайлюк грає в НБА -  це мрія! Перед матчем НБА оголошують на всю Америку: Святослав Михайлюк, Черкаси, Україна. 

Тобто це успіхи на клубному рівні. Клуби підтримуємо, як можемо. Десь місцева влада нас чує, десь – ні. Чесно зізнаюся, важка ситуація зі спонсорами. Наприклад, клуб Київ-Баскет – взагалі акціонерне товариство. Там багато невеликих спонсорів. 

На жаль, олігархи у нас звикли лише заробляюти гроші, а соціальної відповідальності ніякої. У нас дуже низьке ставлення до соціальної відповідальності. Держава на це зовсім не звертає увагу. Хоча на місці президента я звернув би на це увагу, на сьогодні це важливий інструмент у формування здорової та щасливої нації. 

Читайте: Олександр Мішула — найкращий гравець грудня в Суперлізі Паріматч

Про державну підтримку баскетболу

- Державі цього року важко. Бюджет Федерації зменшився. З іншого боку багато чемпіонатів не відбулося. Ми незадоволені виділеними коштами на наступний рік. Будемо продовжувати переговори, хочемо справедливості. Влада має розуміти, що ігрові види спорту - це соціальне питання перш за все. Це не просто медалі. Це сотні тисяч залучених дітей та дорослих у весь цей процес. Кожна команда – це ланка громадянського суспільства. Це дуже важливо. У цивілізованих країнах на це спрямовують державні програми. У першу чергу ігрові види спорту, а не індивідуальні. 

Мене вразило, коли почалася пандемія, спортсменів почали звозити з різних країн. Таке відчуття, що нас усі спортсмени в індивідуальних видах готуються за кордоном. Може, потрібно в Україні побудувати необхідні бази та припинити фінансувати закордонні збори. Теж важливе питання.

Ігрові види спорту в Україні держава фінансує за залишковим принципом. Тому є питання і до місцевої влади, і до держави – тобто міністерства молоді та спорту. 

Усе має бути чітко виписано, щоб ніхто ні від кого не залежав. Я не хочу ходити до міністрів, щось просити, погрожувати чи принижуватися. Припустимо, є в країні спорт номер 2, є стільки-то змагань, є стільки збірних і є чітка формула. Виділили за рік суму на підтримку спорту у державі, застосували формулу і ми бачимо необхідну частину фінансової допомоги на баскетбол. Якась частина на масовий баскетбол, якась – на збірні. Все інше – самі крутимося. Все чітко і прозоро. Жодних питань! Але так не виходить. 

- Попри складний фінансовий рік, Федерація готова взяти на себе проведення відбіркового «баблу» до чемпіонату Європи. І ФІБА надала Україні право на його проведення.

- І держава профінансувала його проведення, за що я вдячний. ФІБА нас поважає, як організаторів та федерацію. І суперники нас поважають. Ми перемагали Іспанію. Лише трохи не вистачило, аби пробитися на чемпіонат Світу. Мали тоді у складі Михайлюка, Джетера, Леня, Пустового, але не пощастило. І досі пам'ятаю той матч проти Чорногорії, я був на тій грі, до цих пір з жахом прокидаюся. Але це спорт. М`яч круглий, різне трапляється.

Одразу після того відбору до України прийшов іноземний фахівець. Зараз є Айнарс Багатскіс, як оціните виступи збірної за цей період часу.

Звісно, Федерація запропонувала йому хороші умови, аби у нас був результат. Хотілося б, щоб згодом збірну України все ж тренував український фахівець. Щодо складу, то продовжуємо роздуми, хто у нас має грати «заднього». Майже у всіх збірних грають натуралізовані американці. У нас є Джетер, в Будівельнику Буртт і є трохи забутий Рендл. Більш вікові Джетер та Буртт, мабуть, більше підходять клуба, але уже не збірній, а Рендла можна подивитися. Він грав у нас на чемпіонаті Європи у Ризі. Це справа тренера. Я щойно розмовляв з Айнарсом Багатскісом, він саме переглядає матчі Рендла. Джером чотири сезони грав у Австралії, а зараз – в Іспанії. 

Читайте: Перший рік зі збірною України: велике підсумкове інтерв’ю з Айнарсом Багатскісом

- Чи розглядаються інші кандидатури зважаючи на вік лідерів задньої лінії?

- У нас є і молодь. Є Михайлюк, який може грати на будь-якій позиції. Під Лукашовим вже з`явилися Зотов, Сидоров, підростає Ковляр. Є про кого говорити, але американець не завадив би на цю позицію.

Про повний сезони у чоловічій та жіночій Суперлігах 2020/2021

- Сезон Суперліги Паріматч у нас буде повноцінним, ми хочемо зіграти усі чотири кола та хороший плей-оф. Думаю ми завершимо на початку червня. Зараз ми дещо вибилися з календаря, через перенос серіїї ігор з об’єктивних причин. Тому третє і можливо четверте коло зіграємо у своєрідних баблах, зараз це питання вивчається. Водночас уже відсотків 80 гравців перехворіли на COVID. Тож особливих проблем не має бути. Всі легко подолали таку важку хворобу. Спортсмени, імунітет працює добре. У чолоічій Суперлізі ми постійно всіх тестуємо, виявляємо хворих, за 48 годин до початку матчу усі учасники гри мають пройти тестування. Почали тестування і у жіночій лізі, для нас здоров,я та боротьба з пандемією понад усе. 

Не забуваємо про вісім команд жіночої Суперліги. Тут з`явився Прометей, за що знову ж подяка пану Дубинському. 

Про жіночу збірну України

- Жіноча збірна пішла на процес оновлення. Там у нас іноземний фахівець - Серджан Радулович. Хоча вже важкувато назвати його іноземцем. У них з дружиною українсько-чорногорська сім`я, Бердянськ –  його друга батьківщина. Маючи у складі збірної Ягупову, у мене, як президента Федерації, присутні амбіції. Ми і надалі будемо намагатися дістатися медальної висоти в Європі. 

Читайте: Півтора роки у керма жіночої збірної України: підсумкове інтерв'ю з Срджаном Радуловичем

- Ягупова останнього сезону зробила те, чого не вдавалося жодному українцю. Стала MVP Євроліги. Ваші емоції?

- Я обожнюю це талантище. Ми товаришуєми, часто переписуємося. Та й Науменко помітно прогресує в Туреччині, маючи поруч такого персонального тренера. У нас багато дівчат дійсно додали. Ми активно над цим працювали останні роки. В 3х3 ще є сподівання. Будемо боротися в Олімпійській кваліфікації. Серед жінок. У чоловіків не вийде, а жінки мають можливість пробитися на Олімпіаду. 

Наступний 2021 рік знову буде важким в плані пандемії. Та все ж світло в кінці тунелю вже з`явилося. Я ще на початку березня говорив, що до кінця року буде вакцина. Мені ніхто не вірив, але вакцина є. Будемо вакцинуватися, створювати імунітет і поступово цей коронавірус перетвориться на звичайну застуду. Я сам переніс цю хворобу. Хочу побажати усім у новому році лише здоровя.

- Що ви побажаєте тим, хто дивиться, або ж читає це інтерв’ю?

- Хочу привітати всіх любителів баскетболу і не любителів також, всіх громадян України з наступаючим Новим роком. Хай наступний рік, якщо і лякає, то не карає! 

Новини по темі
Найрезультативніший матч сезону Михайлюка в НБА: відео моментів
Відео14.01.2021
Найрезультативніший матч сезону Михайлюка в НБА: відео моментів
Український захисник набрав 18 очок проти Мілуокі
Подбайте про подарунок до Нового Року
Подбайте про подарунок до Нового Року
ФБУ пропонує вболівальникам баскетбольний календар на 2021 рік
Михайло Бродський підсумував баскетбольний рік. Відео
Михайло Бродський підсумував баскетбольний рік. Відео
Президент Федерації баскетболу України - про виступи жіночої, чоловічої збірних та фінансування баскетболу
Перший рік зі збірною України: велике підсумкове інтерв’ю з Айнарсом Багатскісом
Перший рік зі збірною України: велике підсумкове інтерв’ю з Айнарсом Багатскісом
Про достроковий вихід на Євробаскет-2022 та очікування від подальшої роботи з національною командою
Лень дебютував за Торонто
Лень дебютував за Торонто
Український центровий зіграв перший поєдинок у складі Торонто
Барселона перемогла Реал з допомогою гравця збірної України
Барселона перемогла Реал з допомогою гравця збірної України
Центровий збірної України набрав чотири очка в матчі з мадридцями
Олександр Волков: Лень та Михайлюк можуть досягти більшого в НБА
Олександр Волков: Лень та Михайлюк можуть досягти більшого в НБА
Олімпійський чемпіон та екс-гравець НБА про подальші перспективи Олексія Леня та Святослава Михайлюка за океаном
Михайлюк став найкращим у першому передсезонному матчі НБА
Михайлюк став найкращим у першому передсезонному матчі НБА
Захисник збірної України готується до нового сезону в НБА
Чоловіча збірна України зберегла місце в топ-30 рейтингу ФІБА
Чоловіча збірна України зберегла місце в топ-30 рейтингу ФІБА
Наша національна команда кваліфікувалася на чемпіонат Європи
Олександр Липовий: словенці добре вивчили гру збірної України
Олександр Липовий: словенці добре вивчили гру збірної України
Баскетболіст збірної України розповів про останні матчі кваліфікації ЄвроБаскета-2022, виступи в Україні, подальші плани та інше
Українець Лень отримав ігровий номер в Торонто
Українець Лень отримав ігровий номер в Торонто
Центровий збірної України готується до нового сезону в НБА
Українець Пустовий допоміг Барселоні перемогти в чемпіонаті Іспанії
Українець Пустовий допоміг Барселоні перемогти в чемпіонаті Іспанії
Наш центровий став одним з найрезультативніших у матчі чемпіонату Іспанії
Айнарс Багатскіс: збірна України виконала головне завдання
Айнарс Багатскіс: збірна України виконала головне завдання
Головний тренер збірної України підбив підсумки кваліфікаційних матчів ЄвроБаскета-2022 у Словенії
Данки Кравцова та блок-шот Геруна — в топ-7 моментів від збірної України
Данки Кравцова та блок-шот Геруна — в топ-7 моментів від збірної України
До вашої уваги хайлайти національної команди в матчах проти Словенії та Австрії
ФІБА презентувала лого чемпіонату світу 2023 року
ФІБА презентувала лого чемпіонату світу 2023 року
Фінальний турнір ЧС-2023 відбудеться в трьох країнах Азії
Estafeta