Всі категорії новин
Ілля Заєць: Старий Луцьк приємно здивував після Суперліги

Ілля Заєць: Старий Луцьк приємно здивував після Суперліги

Незважаючи на двадцятирічний вік, Ілля Заєць має в своєму активі вдалі виступи на міжнародній арені за збірні різних вікових категорій та досвід гри в Суперлізі.

Цього сезону молодий гравець приєднався до БК Старий Луцьк-Університет у Вищій лізі, де «коучем» працює Володимир Журжій, з яким вони знайомі з часів збірної. Захисник вдало адаптувався у колективі та вже є одним з ключових гравців.

На інтерв’ю з журналістом клубної пресслужби гравець прийшов у повній «амуніції» – шапка, тепла куртка та спортивний костюм. «Немає коли хворіти – багато важливих матчів», – пояснює він.

- Соціальні мережі – інформативна штука. Підгледів в Інстаграмі як ти нещодавно святкував день народження. Особливо, веселим був момент, коли до тебе в гості прийшли хлопці з команди…
- Так, це насправді було дуже приємно. Востаннє мене так вітали хлопці в Києві, з якими я прожив понад п’ять років. Мені дуже сподобалося. Оці всі емоції були незабутніми.

- У футбольних клубах є традиція влаштовувати «коридор пошани» для іменинників. Там їх нагороджують стусанами та іншими «приємними» штуками. Чи є щось схоже у баскетболістів?
- Та ні, я про це не знаю. Все більш-менш спокійно. В Старому Луцьку в той день, коли в мене був день народження, було тренування. Я грав з Дімою Швагринським в одній команді і він всі передачі мені віддавав. «У тебе сьогодні день народження – значить всі атаки будеш завершувати ти», – сказав мені жартома Діма. Це теж таке своєрідне і цікаве привітання. А загалом у всіх моїх командах особливих традицій не було. Максимум – збиралися десь з хлопцями після тренування.

- Повернімося до того, коли і за яких умов в тебе виник варіант зі Старим Луцьком?
- Декілька років тому я грав в олімпійській збірній з баскетболу 3х3 під керівництвом Володимира Журжія, тому я дуже добре знаю цього тренера. Коли в мене склалася ситуація таким чином, що мені потрібно було шукати новий клуб, то перший, кому я подзвонив – був саме Володимир Іванович. Я знав, що він добре до мене ставиться. Звісно, були й інші варіанти, але я подумав, що саме цей варіант буде найкращим. Я прекрасно знаю гравців, вимоги тренера і його гру. Тому мій вибір був однозначним.

- Ти сказав про довіру тренера і я не можу не звернути на це увагу. Наскільки, з огляду на те, що тобі дуже важливо було відчути психологічну впевненість і отримувати побільше ігрового часу, ти звертав увагу на цей фактор при виборі команди?
- Мені зіграло на руку і те, що я два роки грав у Суперлізі і вже встиг заробити собі хорошу репутацію. Умовно кажучи, моє ім’я бігло перед мною. Думаю, що на рівні Вищої ліги будь-який тренер мене хотів би бачити у себе, але я вирішив піти саме до Володимира Журжія, адже у нас взаємна довіра.

- Наскільки важким для тебе було рішення про умовний рестарт кар’єри після Суперліги у клубі Вищої ліги?
- Я довго не думав, не переживав. У мене є конкретний план, ціль до якої я йду. Я прекрасно бачив, що у Суперлізі мені поки не вдається закріпитися, отримувати достатньо ігрового часу. Тим паче, з огляду на те, який зараз рівень гравців Суперліги і легіонерів зокрема. Тому, моє рішення було довести всім і, в першу чергу, собі, що я на щось здатен і можу грати баскетбол на найвищому рівні.

- Згадую твій матч за команду першої ліги ВНУ КДЮСШ 1 проти Коростеня і неймовірний «шквал» влучань здалеку. Від чого більше отримуєш задоволення, коли влучаєш сам чи асистуєш?
- Я ловлю кайф, коли ми швидко ганяємо м’яча, ніхто не перетримує, граємо командно. Мені важливий сам рух на паркеті, коли команда грає як єдиний механізм. Щодо особистих дій – мені це не настільки важливо. Я люблю кайфувати від гри.

- Незважаючи на молодий вік, ти зробив собі ім’я і в класичному баскетболі, і в баскетболі 3х3. В Україні почали створювати команди з баскетболу 3х3, гравці яких виступатимуть лише у цьому виді спорту. Якби була пропозиція перейти у таку команду, якою була б твою відповідь?
- Якщо чесно, то мене кликали в професійну команду з баскетболу 3х3, але я відмовився. Поки в нас тільки починається професійний баскетбол 3х3, створюються команди, тому я обрав класичний баскетбол. Звісно, ми не забуваємо і про команду Київ Монбат, яка розпалася, на жаль. Тому поки я зосереджений суто на баскетболі 5х5

- Але не забувай, що поряд з тобою грає команда Промбудсфера, яка стала чемпіоном України цьогоріч…
- Звісно, я це пам’ятаю. Таке не забудеш. Дуже радий за хлопців. 

- Зараз погода не дозволяє, але я не вірю, що Ілля Заєць не хоче «зарубатися» в баскетболі 3х3 з хлопцями з Промбудсфери.
- З великим задоволенням! Ми постійно грали як суперники, а тут ці хлопці вже одноклубники. Ми переймаємо один у одного безцінний досвід. Досвіду в цих баскетболістів вистачає і в них дійсно є чому повчитися.

- Я не можу пропустити той момент, про який ти говорив дещо раніше. Ти згадував про те, що знав більшість хлопців, тренера ще до того як перейшов в нашу команду. Що можеш сказати про те, наскільки змінилася думка про команду, коли ти став її частиною?
- Чесно кажучи, мене про це часто запитують і я відверто відповідаю, що дуже задоволений своєю командою. Коли я переходив з Суперліги, був готовий до всього, але мене приємно здивував Старий Луцьк. Для прикладу, баня. В жодній команді, в якій я перебував, немає такого. Окрім цього, нещодавно наш президент Олексій Мельник організував командний відпочинок: ми всі зіграли у пейнтбол, посмажили шашлики. Такого, зазвичай, немає в баскетбольних колективах.

- Загалом, твоє життя та кар’єра переважно пов’язані із центральними та південними регіонами України. Як тобі на Волині? Чи комфортно у Луцьку?
- Якщо говорити про мову, то я з Вінниці і для мене не проблема розмовляти українською. Та й загалом, у нас дуже добре «топлять» за Україну, тому переїхати на Волинь – для мене було не проблемою. Я люблю дуже свою країну і у мене не виникає жодних проблем.

- В тебе в Інстаграмі підгледів фото з ключкою для гольфу. Це ситуативна світлина, чи може ти, як Андрій Шевченко, маєш здібності і в цьому виді спорту?
- Саме це фото я зробив, коли ми були на чемпіонаті Європи. Пішли з хлопцями гуляти по місту, побачили міні-гольф і вирішили пограти. Взагалі, я з шести років займався греко-римською боротьбою, вигравав змагання. У мене батько – борець, а мама – баскетболістка. Тому в мене було таке розмежування: я спочатку пішов на боротьбу, потім – на баскетбол. Одночасно займався тим та іншим. Моє здоров’я просто не витримало і довелося обрати щось одне. Я вибрав баскетбол.

- До речі, специфіка греко-римської боротьби полягає у тому, що навантаження ідуть на верхні частини тіла: плечі, тулуб, шию, руки. Наскільки це тобі допомагає у баскетболі, зокрема, баскетболі 3х3, де багато боротьби?
- Скажу відверто, як тільки розпочиналася моя кар’єра, то мені це дуже допомагало. Я був фізично сильнішим за багатьох однолітків, однак з плином часу, коли я грав зі старшими хлопцями, ці козирі зійшли нанівець. Однак, за рахунок швидкості ніг я можу швидко рухатися і займати вигідну позицію.

- Будь-який новий колектив – це виклик у напрямку адаптації. Це дуже важливо для новачка, для його впевненості у своїх силах, кондицій. Як минула твоя адаптація у нашому клубі?
- Усе минуло максимально добре. Я про свій перехід розмовляв з Едіком Федчуком і він порадив мені переходити в Старий Луцьк. Коли почався тренувальний процес, мені важливо було зрозуміти, хто що може і що я можу дати цій команді. Я це зрозумів і процес адаптації пришвидшився. За межами майданчику всі адекватні хлопці. Мені дуже подобається у цій команді.

Новини по темі
Сергій Ліщук продає майку, в якій провів свій останній матч за збірну України
Сергій Ліщук продає майку, в якій провів свій останній матч за збірну України
Зібрані кошти буде направлено на підтримку Збройних Сил України
БК Рівне переміг БК Тернопіль у благодійному матчі на підтримку ЗСУ
БК Рівне переміг БК Тернопіль у благодійному матчі на підтримку ЗСУ
Це перший матч, який пройшов між професійними командами від початку повномасштабного російського вторгнення.
Російські окупанти зруйнували баскетбольну харківську арену НТУ ХПІ
Російські окупанти зруйнували баскетбольну харківську арену НТУ ХПІ
Загарбницька армія продовжує завдавати шкоди спортивній інфраструктурі
Віктор Герасимчук: Впевнений, що Рівне стало би цього сезону чемпіоном Вищої ліги
Віктор Герасимчук: Впевнений, що Рівне стало би цього сезону чемпіоном Вищої ліги
Гравець БК Рівне про перші дні повтомаштабної війни, повернення до тренувать і сезон у Вищій лізі
Виконком ФБУ ухвалив рішення про дострокове завершення сезону 2021/22
Виконком ФБУ ухвалив рішення про дострокове завершення сезону 2021/22
Прийнято рішення не визначати чемпіонів та призерів змагань у всіх лігах.
Сергій Ліщук: Зараз соромно розмовляти російської мовою
Сергій Ліщук: Зараз соромно розмовляти російської мовою
Сергій Ліщук про війну в Україні та неможливість її припущення, про маріупольський Азовмаш та яким буде баскетбол та БК Рівне після перемоги України.
Важко дивитись без сліз: як виглядає арена
Важко дивитись без сліз: як виглядає арена "Азовмаш" у Маріуполі
Окупанти пошкодили найбільшу в Україні спеціалізовану баскетбольну арену.
Сергій Ліщук про вступ до тероборони, підсумки сезону та майбутнє БК Рівне
Сергій Ліщук про вступ до тероборони, підсумки сезону та майбутнє БК Рівне
Сергій Ліщук заспокоїв вболівальників, заявивши, що клуб не зникне після війни.
Дмитро Швагринський:
Дмитро Швагринський: "Друг, який дотичний до військової справи, порівняв військо з баскетбольною командою"
Гравець "Старого Луцька" розповів як волонтерив на початку війни, приймав біженців та висловив впевненість, що після війни український баскетбол буде розвиватись.
Данило Марків: У Чернівцях є можливість тренуватись та підтримувати форму
Данило Марків: У Чернівцях є можливість тренуватись та підтримувати форму
Гравець Старий Луцьк - Університет розповів про умови тренувань у Чернівцях
Максим Дейна: волонтерити почав на другий чи третій день війни
Максим Дейна: волонтерити почав на другий чи третій день війни
Баскетболіст луцької команди Вищої ліги розповів про початок російської агресії та волонтерство
Олексій Адедиран: забрав дружину з пекла та волонтерю
Олексій Адедиран: забрав дружину з пекла та волонтерю
Баскетболіст Вищої ліги розповів про війну в рідному Миколаєві
У Луцьку відбувся баскетбольний майстерклас
У Луцьку відбувся баскетбольний майстерклас
У заході взяли участь гравці команди Вищої ліги
Хімік вдруге переміг Маріуполь у Вищій лізі
Хімік вдруге переміг Маріуполь у Вищій лізі
Южненці піднялися на одну сходинку турнірної таблиці
Вища ліга: онлайн відеотрансляція 21 лютого
Відео21.02.2022
Вища ліга: онлайн відеотрансляція 21 лютого
У Вищій лізі відбудеться матч другого етапу
Вища ліга у Южному, столичне дербі у Першій лізі: анонс ігрового дня 21 лютого
Вища ліга у Южному, столичне дербі у Першій лізі: анонс ігрового дня 21 лютого
Анонс матчів українських клубів та ігор за участю гравців національної збірної
Вища ліга: Хмельницький здолав Прометей-2 і вийшов на другу сходинку
Вища ліга: Хмельницький здолав Прометей-2 і вийшов на другу сходинку
У Вищій лізі зіграні чергові матчі другого етапу регулярного чемпіонату
Вища ліга: онлайн відеотрансляція 20 лютого
Відео20.02.2022
Вища ліга: онлайн відеотрансляція 20 лютого
У Вищій лізі відбудуться матчі другого етапу
Вища ліга: онлайн відеотрансляція 19 лютого
Відео19.02.2022
Вища ліга: онлайн відеотрансляція 19 лютого
У Вищій лізі відбудуться матчі другого етапу
Estafeta