Всі категорії новин
Кирило Фесенко: у Дніпра був склад, який повинен був забирати золото

Кирило Фесенко: у Дніпра був склад, який повинен був забирати золото

Один з найкращих центрових Суперліги Парі-Матч Кирило Фесенко став чемпіоном України у складі Дніпра. Про сезон, що завершився достроково колишній капітан збірної України розповів в інтерв’ю XSPORT. 

Яка була твоя перша реакція на інформацію про завершення сезону?

- Чесно кажучи, не вірилося. Новину про те, що чемпіонат зупиняється ми дізналися під час тренування, коли Валерій Валерійович (Кондратьєв - президент клубу - ред.) розповів про це команді. Була повна спустошеність, велика образа. Причому не дуже зрозуміло, на кого ображатися. Не такого чемпіонства ми хотіли і я впевнений, що якщо запитати кожну людину в нашому клубі, всі б хотіли забрати це чемпіонство спортивним принципом. Нехай мене називають голослівним, але я впевнений, що ми б його забрали. В цьому році був такий склад, який повинен був брати золоті медалі.

Читайте: Сергій Корабльов: Хотілося б зберегти нинішній склад

Яке особисто твоє ставлення, до того що чемпіонат було завершено достроково?

- Це, звичайно, було обґрунтоване рішення. Те що зараз відбувається в Україні і в світі в цілому - дуже страшно. Треба дисципліновано ставитися до самого себе, до того, що, де і з ким ти робиш. Сподіваюся, що все це пройде і ми будемо з посмішкою згадувати цю паніку і порожні полиці з туалетним папером. Але поки що жартувати на цю тему зарано - не до того.

Це для тебе перший титул з часів початку професійної кар'єри, коли ти ще в юному віці виступав за Азовмаш (2003 - 2006). Чекав на це чемпіонство?

- Звичайно, чекав. І в минулому році чекав і в цьому сезоні, коли побачив, які гравці у нас зібралися, був дуже оптимістично налаштований. Знаєш, таке враження, що позбавили чогось такого, що має бути твоїм по праву. Плей-оф мав був бути взагалі божевільним, адже чемпіонат видався найкращим за останні роки. В лігу повертаються фінанси, сильні виконавці, «гастарбайтери», як я себе або Максима Корнієнка називаю. Про що говорити - ми чемпіони.

Який настрій був у легіонерів? Вони були стривожені чи готові чекати на відновлення сезону?

- У легіонерів все просто: як би ми не хотіли, щоб вони переймалися нашими ідеями, думками і цілями - вони сюди, в першу чергу, приїхали заробляти гроші. Так, Генрі Дугат трохи більше українець, ніж будь-який інший легіонер в нашому чемпіонаті, але для них все таки була важлива інформація про вірус. Ми ж після того самого тренування півтори години сиділи в роздягальні і просто з спустошеними обличчями обговорювали ситуацію. Генрі хотів цього чемпіонства більше, ніж Террелл. Джаред усе ж таки ще молодий гравець і нашою ідеєю він повністю не перейнявся. Дугат же засмутився.

Неприємний осад, напевно, залишився після невдалого виступу в Кубку Європи. Як вважаєш, чому не вдалося виправдати очікування?

- Складно сказати. Я періодично випадав. Може бути, не вистачило однієї-двох замін Максимові Корнієнку, який перші два місяці тягнув на собі, як паровоз. Не вийшло у нас, але в наступному сезоні ми будемо намагатися не просто виступити, а заявити про себе і змусити нас боятися.

Тобто можна говорити про те, що у тебе є контракт на наступний сезон?

- Абсолютно незрозуміло поки що. Дай Бог, щоб всі були живі до початку наступного сезону. Поки що ситуація незрозуміла в усьому світі і я не знаю, що сказати про якісь домовленості. Про контракт я ще не розмовляв.

Якби зараз виліз якийсь варіант дограти сезон, ти б поїхав?

- Я не можу сказати, що я б заперечував таку можливість - прикро витрачати форму, в якій я перебував на даному відрізку чемпіонату. Але поки ніяких пропозицій не надходило.

Як оціниш свою гру в минулому сезоні?

- Цей сезон мені сподобався набагато більше, ніж минулий. Все-таки зараз мене менше турбувало моє проблемне коліно, хоча інші дрібні травми давали про себе знати. У цьому сезоні я зміг більше сфокусуватися на атлетизмі, який в минулому сезоні у мене навіть не проглядався. Я працював над стрибком, швидкістю, пік-н-ролом. Зараз вже можна говорити: останній тиждень перед карантином ми з Генрі Дугатом активно відпрацьовували алей-уп - хотіли активно використовувати його в грі. Але все це залишилося тільки на папері.

Хто на твою думку має отримати титул MVP за підсумками нинішнього сезону?

- Я ж зацікавлена ​​особа... Я вважаю, що це Генрі Дугат, хоч у нього і не така яскрава статистика. Та й в цілому у нас така команда, в якій зібрано багато хороших гравців і практично кожен з нас в іншій команді Суперліги мав би кардинально іншу статистику. У цьому клубі ми зібралися заради однієї ідеї - виграти чемпіонство. Так що довелося відкласти всі свої дитячі амбіції, заради того, щоб дійти до чемпіонства. Я буквально вчора дивився цифри, так ось жоден гравець Дніпра не перебуває у топі якихось ключових статистичних категорій. Не хочу порівнювати, але є яскравий приклад: якщо у Квентіна Петерсона гра не пішла, він все одно викине свої 20-25 кидків. У нас же, якщо у когось не пішла, будь ласка, відійди в сторону і хтось інший зможе взяти гру на себе.

Якби плей-оф таки відбувся, хто був би найнебезпечнішим суперником для Дніпра?

- Я вважаю, що це новий Прометей з усіма перестановками і, звичайно ж, Київ-Баскет. Про Хімік також не забуватимемо - ця команда завжди підносить нам якісь сюрпризи. Максимально незручний суперник для нас.

Новини по темі
Володимир Конєв увійшов до топ-10 історичного рейтингу Суперліги за передачами
Володимир Конєв увійшов до топ-10 історичного рейтингу Суперліги за передачами
Форвард Дніпра обійшов одразу двох баскетболістів у рейтингу
Валерій Плеханов: Можемо розраховувати на повернення Максима Нікітіна до матчів Кубка України
Валерій Плеханов: Можемо розраховувати на повернення Максима Нікітіна до матчів Кубка України
Наставник Харківських Соколів прокоментував останні матчі команди у Суперлізі Favbet.
Хайлайти MVP сьомого ігрового тижня Суперліги Favbet Данііла Сипала
Хайлайти MVP сьомого ігрового тижня Суперліги Favbet Данііла Сипала
До вашої уваги хайлайти кращого гравця минулого туру Суперліги Favbet
Яскраві фото сьомого туру Суперліги Favbet
Яскраві фото сьомого туру Суперліги Favbet
Дивіться яскраві фотомиттєвості минулого туру Суперліги Favbet
Визначено символічну пʼятірку та MVP сьомого туру Суперліги Favbet
Визначено символічну пʼятірку та MVP сьомого туру Суперліги Favbet
Підсумки чергового ігрового тижня в чемпіонаті України
Дмитро Забірченко: З таким відсотком матчі не виграються, ми не заслуговували перемоги
Дмитро Забірченко: З таким відсотком матчі не виграються, ми не заслуговували перемоги
Головний тренер Київ-Баскета прокоментував поразку від Прикарпаття-Говерли
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 7 грудня
Відео07.12.2025
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 7 грудня
У неділю в Суперлізі зіграють три матчі
Рівне в клатчі обіграло Старий Луцьк
Рівне в клатчі обіграло Старий Луцьк
Лучани втретє поспіль програють близький матч
Суперліга Favbet: відеотрансляція матчів 7 грудня
Відео07.12.2025
Суперліга Favbet: відеотрансляція матчів 7 грудня
Дивіться заключні матчі сьомого туру національної першості
Запоріжжя поступилося Дніпру у домашньому матчі: фотогалерея
Запоріжжя поступилося Дніпру у домашньому матчі: фотогалерея
Вашій увазі найкращі фото з матчу Запоріжжя – Дніпро
Прикарпаття-Говерла в Рівному перемогла Київ-Баскет
Прикарпаття-Говерла в Рівному перемогла Київ-Баскет
Команда з Івано-Франківська здолала другу команду чемпіонату
Дніпро здобув вольову перемогу над Запоріжжям
Дніпро здобув вольову перемогу над Запоріжжям
Команда Володимира Коваля поступалася за 5 хвилин до кінця матчу, але вийшла переможцем
Дмитро Забірченко: Останні дві гри в нас напад трошки мертвий
Дмитро Забірченко: Останні дві гри в нас напад трошки мертвий
Наставник Київ-Баскету прокоментував перемогу над Старим Луцьком.
Рівне-ОШВСМ розгромило Прикарпаття-Говерлу
Рівне-ОШВСМ розгромило Прикарпаття-Говерлу
Рівненська команда здобула впевнену домашню перемогу
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 6 грудня
Відео06.12.2025
Суперліга Favbet: відео післяматчевих пресконференцій 6 грудня
Дивіться відео пресконференцій після матчів ігрового дня Суперліги Favbet
Суперліга Favbet: відеотрансляція матчів 6 грудня
Відео06.12.2025
Суперліга Favbet: відеотрансляція матчів 6 грудня
Дивіться великий ігровий день регулярного чемпіонату
Кривбас у драматичному матчі переміг Черкаські Мавпи
Кривбас у драматичному матчі переміг Черкаські Мавпи
Команда з Кривого Рогу завдала черкасцям другої поразки в домашньому турі