Греція завдала першої поразки збірній Україні на Євробаскеті

Сидорова – по 10. Збірна України зазнала першої поразки на Євробаскеті-2022, поступившись Греції 79:99 у четвертому турі групового етапу.

Обидві команди до цього матчу йшли без поразок і достроково гарантували собі місце в плейоф, що дозволило зіграти розкуто, отримуючи задоволення від гри. В першу чергу це стосується наших хлопців, які за виключенням гравців НБА вперше отримали можливість зіграти проти зірки сучасного баскетболу Янніса Адетокумбо.

На початку наші помітно нервували, що вилилось в те, що перші очки українці заробили лише наприкінці третьої хвилини, поступаючись на той момент 0:7. Але далі українці освоїлись і на майданчику розпочалась відкрита гра – греки в першій чверті легко знаходили дірки в нашій обороні, але й самі дозволяли нам грати.

Так, в першій чверті ми жодного разу не вели в рахунку, але на першу перерву пішли, поступаючись всього 3 очки. Зате в другій чверті ми знайшли нашу зброю – греки абсолютно не знали, що робити з проходами Михайлюка і Санона. Особливу увагу заслужив Іссуф, якого навіть тренер суперника по ходу таймаута виділив, зауваживши, що він робить з грецькими суперниками що хоче.

В результаті Україна виграла першу половину 46:39, де більше половини очок було на рахунку наших двох захисників – у Санона 13 очок (2/2 триочкових, 5/6 з гри) і 4 передачі, у Михайлюка  11 очок (0/4 триочокових, 4/6 двохочкових). Єдиним грецьким козирем виявився Янніс, який набрав 18 очок, зігравши 15 хвилин. Решту команди у другій чверті ми майже повністю "закрили" при захисті.

У великій перерві греки провели велику роботу над помилками і в третій чверті наш суперник почав щільніше грати в три секундній зоні, не даючи Михайлюку і Санону вільно йти в проходи, натомість українці не знайшли протидію Яннісу Адетокумбо. У підсумку, поки Янніс був на майданчику, греки виграли відрізок 21:7, з яких 15 очок на рахунку Янніса. Загалом третю чверть збірна Греції виграла 32:11 завдяки в тому числі двом трьох очковим Калатеса в кінцівці, отримавши перевагу +14 перед останньою десятихвилинкою.

Янніс Адетокумбо провів і в останній чверті великий ігровий відрізок, не дозволивши Україні навіть думати про те, щоб відігратись. В підсумку він набрав 41 очко, а Греція виграла 99:79, завдавши команді Айнарса Багатскіса першої поразки на турнірі і забронювавши за собою першу сходинку в групі.

У нас найрезультативнішими стали Санон та Михайлюк – по 16 очок, у Олексія Леня та Іллі

Завтра у збірної України день відпочинку, а 8 вересня нас чекає гра проти Хорватії, яка визначить остаточне положення в групі.

Греція – Україна 99:79 (23:20, 16:26, 32:11, 28:22)

Україна: Зотов 2, Михайлюк 16, Близнюк 4, Пустовий 6, Лень 10 + 8 підбирань – старт; Санон 16, Сидоров 10, Ткаченко 8, Скапінцев 4, Бобров 3

Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025